Het electrische paard va/n Frank Feade jr., wiens cawboy-avo-nturen worden beschreven in 't nummer van 12 November 1892. Op den omslag komen tevens de portretten voor van het beroemde viertal. Men schenke vooral aandacht aan de geraffineerde wijze waarop de auteur zijn mechanisch paard zoodanig in elkaar heeft gezet, dat het met gemak alle bewegingen kan uitvoeren. Lang voordat sir Hubert Wükins er aan dacht met een onderzeeër naar de noordpool te gaan, had Frank Feade jr. al een uitstapje gemaakt naar die gewesten in zijn electrisch gedreven „Explorer". Dit fantastische avontuur vormt den inhoud van het nummer van 14 Januari 1893. Óp onze foto ziet men hoe de boot zich een weg baant naar de noordpool. lAGNEt AfeWn' frank REAüE Het beroemde mechanische stoompaard in actie te midden van de cowboys. Men lette er vooral op hoe alles op afweer is afgestemdwat duidelijk naar varen komt in de wijze waarop de vlijmscherpe draaiende messen aan de naaf der wielen zijn aangebracht. Frank Feacle's luchtschip in actie bij het ter hulp snellen van „een vriend i/n nood". Wie even denkt aan de eerste in gebruik genomen luchtschepen zal gemakkelijk tot de conclusie komen, dat de fantasie van den schrijver zijn tijd ver vooruit is gesneld. HieronderNog een gevechtswagen, die door Senariness' helden werd gebruikt om de spoorwegbandieten uit te roeien. Een soort technisch wonder, dat doet denken aan de moderne pantserwagens. Wat toen nog het product was van een koortsige schrijversfantasie, if sindsdien, zij het ook in anderen vorm, werke lijkheid geworden. „Dwars door de bevroren zee" is de titel van een ander verhaal. Deze sneeuwboot werd electrisch voort bewogen, gleed op sleden over sneeuw en ijs en was aan den achterkant voorzien van 'n scherp stalen rad. De zeilen moesten in geval van nood de uitgeputte batterijen vervangen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35