Geen gevaarlijker tijd dan die der nitverkoopen Wat ons vóórdien onbereikbaar voorkwam en daar door natuurlijk des te verleidelijker leek, is nu zóó in prijs gedaald dat we het zonder gewetens bezwaren kunnen aanschaffen. De uitverkooptijd, die juist vroeg genoeg in den winter valt, zoodat degenen, die het zuinigjes aan leggen moeten, erop wachten met het aanschaffen van „groote" stukken. Een prachtgelegenheid om warme winterkleeren te koopen, die dan, na enkele maanden dienst gedaan te hebben, weer veilig opgeborgen worden voor het volgend jaar. Maar het bewaren voor een volgend sei zoen is een gevaarlijk experiment, nu er eigenlijk elke drie maanden een nieuwe mode komt. Vandaar dan ook dat het zwaartepunt bij het snappen van koopjes ligt in het vermijden van alles wat opvallend en daardoor bijzonder aan mode onderhevig is. Zoo is het niet al te vermetel, zoowel van de stevige winterjassen als van het bontmanteltje te voorspellen, dat niemand het volgend jaar zal zeggen dat ze van een vorig seizoen zijn. Er zouden al heel ingrijpende veranderingen moeten komen om deze eenvoudige, maar daardoor niet minder aantrekkelijke modellen geheel uit den toon te doen vallen. Daarom profiteer van de uitverkoopen, maar doe het met verstand. Een mooie kwaliteit voor weinig geld is waardevol, doch niet de eenige factor die telt. Het model legt minstens evenveel gewicht in de schaal en vóór alles mag het niet het „stem pel van het seizoen" dragen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38