TONICUM NOURY Êk Voikcuiks WAT ZULLEN WIJ ETEN? CORRESPONDENTIE Zus krijgt een nieuwen mantel BESCHUIT BROSHEID alléén zegt niet alles! 9'Jl. Zondag Witte soep. Kalfslapjes. Sehorseneereii Aardappelen. Appelflappen. Maandag Erwtensoep met kluif en worst. Citroenméringue Dintsdag Runderrib. Gestoofde bieten. Aardappelen. Wentelteefjes. Woensdag Bouillon. Koud vleeseh. Andijvie. Griesmeel met bessensap. Donderdag Hachée (van soepvleeseb). Gesnipperde winterworte len. Aardappelen. Noorsoh gerecht. Vrijdag Eiergehakt. Witte boonen. Zure saus. Aardappelen. Grutjespap. Zaterdag Gekookt spek. Heete bliksem. Gebakken grutjes. Mevr. J. D. te Haarlem. De vetvlek, ontstaan doordat er druppels van de kaars op de stof vielen, moet u eerst door wegkrabben zooveel mogelijk ver wijderen. Dan strijkt u de vlek onder grauw papier, dat telkens verlegd wordt. Het vet trekt dan in het papier. U moogt gerust 'n flink warmen bout gebruiken. Blijven er nog sporen van de vlek ach ter, dan strooit u er wat talkpoeder of krijt op (eventueel ook enkele druppels tetra), dat u er dan een nacht op laat zitten. De vlek dan stevig uitborstelen. Mej. v. K. te Den Bosch. Voor het dienen aan tafel geldt als grondregel steeds links bedienen en rechts afnemen. Wijn e.d. wordt echter rechts geschon ken, wat eigenlijk vanzelf spreekt.. Mej. v.d. P. te Aalst. Het recept van pindakaas luidt als volgtMaal een willekeurige hoeveelheid pinda's eenige keeren door den vleesch- of amandel molen, vermeng ze naar smaak met wat peper en zout en bewaar ze in goed ge sloten jampotjes. Mevr. van 8. te Enschede. Onder tricotsteek wordt verstaan het gewone rechte weefsel, dat dus in de heengaande naalden steeds recht gebreid wordt, in de teruggaande steeds averecht. Breit men in de rondte (b.v. bij een kous), dan worden vanzelfsprekend alle toeren recht gebreid, daar hier het werk niet ge keerd wordt. Aan alle abonné's. Ingezonden vragen dienen steeds vergezeld te gaan van volledigen naam en adres. Brieven, on derteekend met „een abonné" of met enkel initialen, kunnen dus niet beant woord worden. Verlangt men spoedig antwoord of is de vraag niet voor be antwoording in de correspondentie rubriek geëigend, dan gelieve men post zegel voor antwoord in te sluiten. Het insluiten van een postzegel geeft echter niet het recht, gratis allerlei pa tronen aan te vragen. Heeft men een speciaal verzoek (b.v. tot plaatsing van het een of andere handwerkpatroon), dan zullen wij dit gaarne noteeren en er t.z.t. indien mogelijk in ons blad aan voldoen. Gezondheid is méér dan alleen een stralende glimlach en een frisch uiter lijk. Gezond zijn beteekent: de kracht, om ondanks de dagelijksche taak nog lust te hebben in ontspanning. Om de kleine zorgen des levens blijmoedig te kunnen trotseeren. Laat Tonicum Noury U helpen. Minder „zenuwen", meer weerstandvermogen, meer ener gie! Eén theelepeltje'vóór den maaltijd. f 1.50 per flacon. Dubbele flacon f 2.25. Fabr.N.V. Nourypharma, Deventer i 920a. kaglanmantei, twee rijen knoopen, opgestikte zakken. Verkrijgbaar in bovenwijdte 64 68 cm. 921a. Raglanmanteltje met kraag en zakken van astrakan. Verkrijgbaar in bovenwijdte 60 64 cm. 962a. Manteltje met twee rijen knoopen, gegarneerd met bootranden, aangezette schoot. Verkrijgbaar in bovenwijdte 64 68 cm. 963a. Manteltje van velours, bontkraag en -manchetten, één rij knoopen, aangezette schoot. Verkrijgbaar in bovenwijdte 68—72 cm. De benoodigde stof voor deze mantels is ruim .2 x de lengte van den mantel a 1 40 cm. breed. LLii \7au alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zjjn aan het Y modealbuin „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prys van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven liet gewenschte maatnuinmer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631 door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 ct.) aan het PA TRONENK ANTOOR „PANORA" NASSAÜPLE1N 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. U proeft de zuiverheid Brosheid alléén zegtnogniet.dateenbeschuitgoed is. Neen, dat kunt U pas beoordeelen, wanneer U de beschuit met aandacht proeft. Dan bemerkt U bij een Verkade's beschuit direct, dat ze uit fijnei zuivere grondstoffen is gemaakt, wat ook duidelijk te zien is aan die prachtige goudbruine kleur. Groote beschuit per rol9 cent Kleine beschuit per ról6 cent KWALITEIT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39