Tweemaal daags is het ge oorloofd de kleinen in hun speelplaats te bezoeken. Ein - delooze drommen nieuws gierigen verdringen zich dan in de loopgangen naar de met tralies af gesloten galerij, waar men de meisjes wel lean zien, doch zélf niet door de meisjes gezien kan worden. kaan blijkbaar gaarne eeni- ge dollars offert. Dat die niet eens altijd in de zak ken van vader Dionne terechtkomen, maar zeer vaak in de zakken van menschen, die met het geheele geval niet in de minste relatie staan, is daarvan 't onvermijdelijke gevolg. Een en ander blijkt den lezer wel heel duidelijk bij aandachtige beschouwing van de fotoserie, welke wij ter illustratie van het verbazingwekkende geval aan hem voorleggen. De drukte op een gewonen dag rond het speelterrein der Canadeesche vijflingen. Zelfs de steenen van den grond, waar het tehuis der Dionne-vijflingen zich bevindt, worden door sommige moeders als talisman gekocht en meegenomen. Hoe druk het kan zijn in het warenhuis van vader Dionne, waar sou veni, s van de vijfling in allerlei vorm verkrijgbaar zijn. geneert geen enkele Ameri kaan zich voor in den winkel van den illusteren vader van de vijfling helpt men u er aan. Medailles op revers van mantel of jas, en zelfs mutsen met het opschrift,,Ik heb de beroemde vijfling gezien" verkondigen aan ieder die het weten wil dat men in Callander geweest is. Zoo ooit, dan viert hier de souvenirjagerij en -exploitatie hoogtij. Auto grammen van vader en vroedvrouwenzijn tegen geld te koop, onwerkelijk, wanneer men het aantal autogrammen schrijvende oude dames nagaat, die zich voor vroedvrouw uit geven van de vijfling, moet er wel een enorm aan- vroedvrouwen zijn ge weest op deze plaats, toen de vijfling werd ge boren. De geheele omgeving is er binnen enkele jaren verworden tot een kermisachtig gedoe, dat voor den weidenkenden mensch veeleer stuitend is, maar waaraan de doorsnee-Ameri- Tot welke smakeloosheden de reclamezucht leidt, ziet men aan den rechts af ge- beelden wandelstok. heeft hij zich ontpopt als warenhuisbezitter. Want 'n warenhxds mag men het reeds vrij uitgestrekte hou ten gebouw wei noemen, dat hij recht tegenover het huis waar zijn vijfling woont heeft laten optrekken, en waar men, in de ongeloofe- lijkste vormen en combi naties en in alle mogelijke houdingen, afbeeldingen en poppetjes, de laatste steeds bij vijf tegelijk, kan koo- pen. U kunt ze krijgen op origineele grootte, in den korf, nagemaakt naar het origineele exemplaar, waar in ze na haar geboorte wer den neergelegd. TT kunt ze koopen als broche, of als een rij kuikens aan het spit gestoken op een wan - delstok. Er zijn bonte, veelkleurige en zwarte reproducties van de vjjf meisjes. Wilt u ze liever alle vijf ingebakerd in een groot kussen, of in den vorm van een vaantje op uw auto heusch, daar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5