RHEUMATIEK FYNNON SALT EEN VAMPIER IN HET NET - LIJDERS yilternMMis BESTRIJDT UW ONDRAAGLIJKE PIJNEN! DOOR ERIC COLSON Wie verstandig is,naait met daarvv*^elastisch is,sterk en kleurecht. is de beste. 12 Nu Fyunou Salt er is, behoeft U niet itoodeloos langer te lijden. Tienduizenden inenschen vonden baat door bet gebruik van Fynnon Salt. Slechts tientallen gelukkigen van de duizenden rheuma- tieklijders kunnen zich veroorloven baat te zoeken in die badplaatsen, waar zich geneeskrachtige bronnen bevinden, om een einde te maken aan de ontzettende pijnen waaraan zij lijden. Daarom is het nieuwe middel Fynnon Salt een uitkomst voor hen, voor wie een dergelijke kostbare methode niet is weg gelegd. Een aantal chemici is het voor kort gelukt, een gecombineerd zout samen te stellen, waarvan de onderdeelen uit die zouten bestaan, welke in geneeskrachtige minerale bronwateren voorkomen. Met dit zout, „Fynnon Salt", brengt U zonder veel kosten het bronwater in huis, dat U zal helpen, de pijnen te overwinnen en Uw kwaal in haar oorzaak aan te tasten. Fynnon Salt verwijdert het overtollige urinezuur, dat vaak de oorzaak kan zijn van rheumatische pijnen. Door Fynnon Salt hebt U de bron in huis. Door een kleine dosis hiervan in een glas water op te lossen krijgt U dat zelfde bronwater, waarvoor anderen zich een verre reis moeten getroosten. Duizenden rheumatieklijders in Engeland zochten en vonden baat bij Fynnon Salt. Hun enthousiaste verklaringen moeten voor U het bewijs zijn, wat Fynnon Salt ook voor U kan doen. Wacht niet langer. Lijdt niet langer onnoodig pijn. Ge hebt het in eigen hand, U binnenkort weer een ander mensch te voelen. Een halve theelepel Fynnon Salt, eiken morgen ingenomen in Uw eersten kop thee, koffie of in een glas warm of koud water, heeft dezelfde werking als drie glazen mineraal bronwater en is voldoende om de bestrijding van het urinezuur te beginnen. Neemt de juiste dosis gedurende enkele weken regelmatig en ook U zult spoedig verlichting van Uw pijnen constateeren. Uw spieren ontspannen zich, gezwollen ledematen herwinnen hun gewone normale vormen weer, kortom U krijgt Uw oude energie terug. r Een groote flacon if 1.25 is verkrijgbaar bij eiken drogist of apotheker. Aarzelt niet langer en bestelt vandaag nog een grooten flacon Fynnon Salt. IMPORTEUR THE GLOBE TRADING CO. LTD., SINGEL 44, AMSTERDAM. TEL. 31JÏ6 De Heer G. L. te B. schrijft ons het volgende ,,Ik werd dusdanig door rheumatische 'pijnen geplaagd, dat ik zoo hulpeloos was als een pasgeboren kind, totdat een mijner vrienden mij vertelde van Fynnon Salt. Ik ben nu aan mijn 3en flacon en geloof mij, de verlichting was na den len flacon reeds merkbaarNu ben ik weer dan den arbeid. Iedereen had gedacht, dat ik nimmer mijn gewone werk weer zou kunnen verrichten, doch alleen lichte bezig heden. Ik doe echter mijn oude werk weer alsof er niets is gebeurd. Alles met elkaar had ik slechts een behandeling van zeven weken met Fvnnon Salt. Lf.T OP HET HANDELSMERK SCHAAKBORD Wie in Londen door East End wan delt, valt in een der bochtige straat jes te midden van een aantal bouwvallige krotten en slecht onderhouden arbei- ilerswoningen een rood-baksteenen voor gevel op met een keurig gelakte deur en vensters. Een bord naast de deur ver meldt dat hier Josuali Brent gevestigd is, commissionnair en bookmaker. Dat bord is de nette vlag voor een even winstgevend als vloekwaardig bedrijf, want behalve bookmaker en huisjes melker is Josuah Brent ook nog geld schieter en heler. De slachtoffers, die de groene deur binnen gingen, betraden eerst een kaal zijvertrek met een krombeenigen klerk, die met alle duistere geheimen van zijn baas bekend was en er belang bij had erover te zwijgen als het graf. Daar naast bevond zich het heiligdom van Mammon's dienaar Josuah Brent het vangnet, waarin de vampier zijn slachtoffers uitzoog en waarvan de ma zen precies groot genoeg waren, om zich aan den arm van de wet te kunnen ont trekken. Meer behoef ik u van den heer Josuah Brent niet te vertellen en even min van zijn obscure zaken. De duvel zelf was er vies van en er is reeds walg lijks genoeg in de wereld. Op den morgen van den dag, dat deze korte geschiedenis aanving en eindigde, zat „kleintje" Mab Berton met een paar behuilde oogen aan de tafel in haar woning, die schuin tegenover het kan toor van Josuah Brent gelegen was. „Kleintje" was de naam, dien Dick Astor haar gegeven had en die haar inderdaad van pas was. Want Mab was kort van postuur en zoowat anderhalf hoofd kleiner dan Dick. Het is een geschiedenis op zichzelf, hoe die twee tot elkaar waren gekomen. Dick Astor kwam uit een bedorven milieu en was reeds vroeg in een opvoe dingsgesticht geplaatst. Toen hij er op eenentwintigjarigen leeftijd uit kwam, was hij precies rijp genoeg voor de Lon- densche „vlakte" en inderdaad begon zijn levensgang van de eerste weken zich bedenkelijk in die richting te bewegen. Een thuis had hij niet meer, hij ver diende maar een klein beetje geld en de slechte vrienden uit het gesticht waren groot in aantal in East. End. Op een dag was hij zoover, dat hij reeds een afspraak had met een ander, om hier of daar een „grooten slag" te slaan. Zijn vriend zou hem schrijven waar en wanneer en op den vastgestel- den dag haalde hij een brief af aan de krantenkiosk in een Londensch station, waarin hem dag, uur en plaats genoemd werden, waar „het stuk" zou worden I opgevoerd. Daar, aan die kiosk, zag hij Mab Berton. Mab woonde in een huisje van Josuah Brent, haar moeder was pas gestorven en zij stond zoo goed als alleen op de wereld. Toen haar moeder ziek werd, had Mab haar be trekking als bordenwaschster bij Lyon's op moeten geven om haar op te passen en na haar dood liep, schreef en zocht zij heele dagen en halve nachten, om een nieuwe betrekking te vinden. Mab was geen schoonheid en de ernst van het leven had een stroeve uitdruk king aan haar gelaat gegeven. Maar toen Dick Astor haar zag, kreeg hij '11 schok. Hij keek haar na en verloor alle belang stelling voor zijn brief. Voor zij aan den uitgang was, had hij liaar ingehaald. Een schertsend woord, een lachje en een kleine attentie vergemakkelijkten de kennismaking en toen zij in dezelfde buurt bleken te wonen, liepen zij samen naar huis. Dienzelfden dag nog wist Mab alles van de jeugd en het leven van Dick Astor. Zij spraken lang en ongewoon ernstig voor hun leeftijd en toen zij van elkander gingen, waren zij het stilzwij gend eens. Dick verscheurde den brief en Mab gaf hem een kus, die zoowel een belooning als een belofte moest zijn. Er was zooiets als een wonder gebeurd in Dick's leven hij had den goeden weg gekozen en die weg was hem gewezen door een paar donkere meisjesoogen Dat was de geschiedenis van die twee. Dick werkte als bediende in een vic- tualiënzaak en toen hij dien middag ouder gewoonte even bij Mab aanliep, zag hij terstond dat zij gehuild had. „Hallo, wat is er aan de hand, klein tje vroeg hij, meer verwonderd dan bezorgd. Mab was door alles heen. Zij had tot nu toe steeds voor hem verborgen ge houden hoe arm zij eigenlijk was, doch thans liet zij dit geheim varen. Er kwam een stortvloed van klachten los en bij elke tien woorden hoorde Dick er tel kens twee, die hem bekend waren van het bord aan den overkant Josuah Brent. Hij zou bovendien geen bewoner van East End zijn geweest, indien hij van Josuah Brent niet reeds lang eerder had gehoord. „Als ik het goed begrijp," zei hij lang zaam en moeilijk, toen Mab uitgespro ken was, „zit je dus heelemaal onder de plak van dien woekeraar. „Ja," snikte Mab. „Toen moeder ziek was konden we de huur al niet meer be talen. Josuah Brent vond het heelemaal niet erg, maar eiken keer eischte hij iets van den inboedel als onderpand. Hij liet me een bewijsje teekenen en gaf soms zelfs geld toe. Voor ons radio toestel kregen we bijvoorbeeld een pond bij betaald. Maar het gevolg is dat ik nu met zes pond vier shilling schuld zit en geen stukje van wat er in huis is mijn eigendom kan noemen. En nu kreeg ik vanmorgen een brief, waarin hij me bin nen acht dagen tot betaling verplicht. Anders moet ik hier weg en wordt de inboedel in beslag genomen." Dick liet zijn oogen even door het ver trek gaan. Een radiotoestel en een stof zuiger uit betere dagen, een gasfornuis, een fiets en een goede klok wel, Josuah Brent zou ruimschoots aan zijn trek komen, als de inboedel onder den hamer werd gebracht. Het meubilair telde hij niet eens, maar op honderd vijftig procent winst kon meneer Brent wel rekenen. Met een sombere uitdruk king in zijn blik staarde hij naar den overkant. Daar achter die blanke ven sters zat de vampier, die „kleintje" met den ondergang bedreigde. Zij had geen werk en wie weet hoever het met haar zou komen, als zij ook geen onderdak meer had. En het ergste was dat hij haar niet helpen kon. In weerwil van alle ontberingen, die hij zich oplegde,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12