VenJhcuSdz VERMOUTH TORINO k •Uögaci eau» BROSHEID alléén zegt niet alles! BESCHUIT 13 had hij in twee maanden niet meer kun nen sparen dan een pond en hij kende Josuah Brent voldoende om te weten, dat deze volledige betaling zou eischen en elk vergelijk van de hand zou wijzen. Ann „kleintje", wat moest er nu van haar worden Dick's oogen bleven het langst rusten een biljet, dat Josuah Brent voor het venster had gehangen. „Heden van een tot drie uur windhondenrennen in Regentspark", luidde het vetgedrukte opschrift. „Hier kunt u storten voor den totalisator". De totalisator was een inlegfonds voor de weddenschappen, maar Dick had zicli nooit aan wedden bezondigd. De geheime knepen van het gokken kende hij evenmin, maar hij wist wel dat Josuah Brent er menig voordeeltje uit sloeg. Terwijl hij daar zoo stond te piekeren over Mab en haar zorgen, kwam de wanhopige gedachte in hem op zijn pond aan de windhondenrennen te wagen. Maar een oogenblik later zette hij dien inval weer van zich af als hij verloor, bezat hij niets meer en met een pond zou Mab zich desnoods nog een paar weken doorliet leven kunnen slaan. Toch liet het denkbeeld hem niet los. Mab vroeg hem iets, maar dat hoorde hij niet. Hij stond met zijn blik naar den grond gericht en op zijn gezicht lag een donkere, nadenkende uitdrukking. Hij broedde op iets, dacht Mab, en scheen het met zichzelf niet eens te kun nen worden. „Zeg, ben je doof hernam zij, ter wijl zij hem aanstootte. Haar gezicht was opgeklaard, naarmate dat van Dick donkerder en somberder werd en toen zij hem nogmaals riep scheen hij te schrikken. „Ik neen," zei hij verward en daarop begon hij te lachen. Zijn oogen dwaalden door het vertrek en toen nog eens voor het laatst naar het biljet voor de vensters van Josuah Brent. „Waarom lach je vroeg Mab prui lend. „Vind je de geschiedenis zoo grappig Ik heb er genoeg om gehuild." „En ik zou er om kunnen huilen, als Josuah Brent Josuah Brent niet was," antwoordde Dick raadselachtig. Toen hij Mab een half uur later verliet stond zijn gezicht heel opgewekt. Mab begreep niet waarom, doch wel was liet tot haar doorgedrongen, dat hij plot seling machtig veel belangstelling had voor de windhondenrennen, die om één uur zouden beginnen. Josuah Brent zat zich dien middag op zijn kantoor in de kansen van zijn weddenschappen te verdiepen, toen zijn waardige rechterhand hem het be zoek aankondigde van een cliënt. Hij zag een opgeschoten jongeman voor zijn schrijftafel verschijnen, die in zijn uiter lijk het meest leek 'op een klerk. De eerste blik van het jongmenscli gold het venster, waarvoor het biljet hing van de windhondenrennen. „Wat wensclit u?" vroeg Josuah Brent kort. „Kan ik nog inzetten voor de finale informeerde zijn bezoeker. „In de demi- finale heb ik 'n onbehoorlijken duit laten zitten en ik wou wél iets terugzien van mijn geld." Josuah Brent wierp een blik op de klok het was zes minuten voor drieën. Over een minuut zou de eindwedstrijd over duizend meter beginnen tussclien de zes honden, die zich als eerste in de halve finale hadden geplaatst. ,<Natuur- hjk," grinnikte hij, „maar er zal niet veel meer te verdienen zijn." „Ik denk het ook niet," zuchtte Dick Astor, en hij begon op zijn vingers te tellen. „Ladykiller, dat is een. „Sterk favoriet u kunt een tegen een afsluiten." „Dat is geen kans hoe staat Tom Brown „Een tegen anderhalf, hij heeft een goede kans zich als eerste te plaatsen." „Lord Asket is drie. ('hief Mixer vier. „Allebei een tegen drie," zei Josuah Brent. „De andere twee Darling en Favoriet kunt u een tegen zeven krijgen." Dick Astor keek op de klok het was drie minuten voor drieën. „Dar ling en Favoriet zijn eerstelingen," merkte hij op, „maar liet. is vaker ge- beurd, dat een beginneling den wedstrijd won." „Heel vaak," gaf Josuah Brent grin nikend toe. „Noteeren, meneer Dar ling en Favoriet, één tegen zeven." Hij zag zijn bezoeker aarzelend naar het venster kijken en wreef zijn handen. „Een mooi gokje één tegen zeven, vindt u niet „Lord Asket was ook niet slecht vol gens het radioverslag van de voorwed strijden," mompelde Dick Astor. „Een tegen drie, zegt u Josuah Brent werd ongeduldig. ...Ja wel, maar u moet opschieten, het is drie uur," spoorde hij zijn cliënt kor zelig aan. Dick Astor keek nogmaals naar het venster. Op de plek waar hij stond kon hij precies de vensters van Mab's huisje in het oog houden. „Laat 'ns kijken," treuzelde hij, met zijn blik naar buiten gericht. „Een tegen drie of een tegen zeven. Weet u wat, noteer me maar voor Darling. Een tegen zeven, niet waar Twee pond alsjeblieft." Hij deponeerde twee pond op de schrijftafel van Josuah, kreeg een briefje en wendde zich met een korten groei naar de deur. „Hé, wacht even," zei Josuah Brent met onderdrukt leedvermaak in zijn stem. „De vlugste manier om te weten te komen, dat je je geld vergokt hebt, is de telefoon." Dick Astor bleef staan en Josuah Brent greep den hoorn. „De uitslag van de windhondenrennen vroeg hij op gewekt. „Darling eerste, Ladykiller tweede en Lord Asket derde," kreeg hij ten ant woord van de renbaan. Josuah Brent mompelde een vloek, smakte de tele foon neer en keek zijn bezoeker aan alsof hij lust had een moord aan hein te begaan. Maar hij betaalde en zond den gelukkigen winnaar een snauw na als groet. Nauwelijks een minuut later trad Dick Astor bij Mab binnen. „En heb ik liet goed gedaan vroeg zij nieuwsgierig. „Darling was eerste vol gens de radio en dus heb ik driemaal het rechtergordijn opgehaald. Maar zeg, zou je me nu eerst niet eens vertellen, waartoe al die geheimzinnigheid eigen lijk diende „Later eens," weerde Dick haar lachend af. Toen stak hij een hand in zijn zak en legde veertien pond op tafel. Twee pond nam hij eraf zijn salaris van vandaag en zijn spaarduiten. „De rest is voor jou, lieveling," glimlachte hij. „Je houdt nog wat over ook, als je Josuah Brent betaald hebt." Mal) keek hem aan met groote, ver schrikte oogen. „Dick, Dick," trad zij dicht op hem toe. „Is. is dat wel eerlijk. t" Dick voelde aan den druk van haar hand hoe angstig zij was. Hij streelde teeder haar gelaat en in zijn oogen kwam een ernstige uitdrukking. „Misschien is het niet heelemaal conform de wet, lieve ling," antwoordde hij peinzend. „Maar volgens mij is het. niet zoo erg, als je een vampier in zijn eigen netten ver strikt." j.Bwehi hb 'i'h' fgRMODTH ï-. Brosheid alléén zegt nog niet, dat een beschuit goed is. Neen, dat kunt U pas beoordeelen, wanneer U de beschuit met aandacht proeft. Dan bemerkt U bij een Verkade's beschuit direct, dat ze uit fijne, zuivere grondstoffen is gemaakt, wat ook duidelijk te zien is aan die prachtige goudbruine kleur. Groote beschuit per rol9 cent Kleine beschuit ver rol 6 cent WU HANDHAVEN V KWALITEIT U proeft de zuiverheid

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13