ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP Dadelijk n< 24 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat een juf frouw in de Smallegange-buurt haar buurmeisje, dat aan den overkant woont, een klap heeft gegeven, die nogal aan kwam. Om verdere vijandelijkheden van dezen aard te voorkomen, lijkt het ons het beste, dat beide personen verhuizen naar de Breedstraat Onze correspondent te St. Jans- steen seint ons, dat de eigenaar van een café, waar de duiveneociëteit „De Zwaluw" haar teerdag hield, in een moment van zenuwoverspanning den inhoud van zijn buffet naar de hoofden der bezoekers wierp. Hoewel allen hals- over-kop wegstormden, is er nog n tiental gekwetsten. Om ongeregeldheden te voorkomen is voorloopig in St. Janssteen het zingen van het lied „Zwaluw, waarheen is uw vlucht" streng verboden ook de kraaienmarsch mag de eerste weken niet geblazen worden Onze scheepvaartkundige medewer ker te Hansweert zond ons een brief in een flesch, waarin wij lazen, dat het wrak van het sleepschip „José" thans gelicht en in de vluchthaven op de slikken is gezet. De hokken zijn weer naar hun basis teruggekeerd. Sedert, deze medewerker lid van „Onze Vloot is, spreekt hij bij voorkeur müitaire taal. Vroeger zou hij gewoon geschreven hebben de bokjes werden toen weer op stal gezet De politie-commissaris te Vlissingen heeft bekend doen maken, dat bij de gevonden voorwerpen te zijnen bureele een vliegtuigbom gedeponeerd is. In afwachting van de ontploffing houdt het politiekorps, dat langs de dakgoten de wijk genomen heeft, thans zitting naast de verbandtrommel op den Roode- Kruis-hulppost Naar wij vernamen, zal te s-Heeren- hoek een cursus in de dienstboden kunst worden gegeven en te Schore een voor eerste hulp bp ongelukken. De geslaagden van den eersten cursus zullen in normale gezinnen emplooi zoeken en de gediplomeerden van den tweeden bij als lastig bekend staande echtparen Uit Hulst bericht men ons, dat het comité tot stichting van een Hulstersche zweminrichting het plan heeft opgevat om deze gelegenheid te doen aanleggen aan den weg nabij het Jagertje. Vooral voor amateurs en leerlingen is dit zeer aangenaam. Bij gevaarlijke momenten weet men dan, dat er iemand is, die krachtens zijn aanleg onmiddellijk te hulp kan schie ten. Te Kapelle is een bakkersknecht in Met groote feestelijkheid is Zaterdag te \lissingen door de Maatschappij De Schelde wordt ^bo^wd. naar de officieele tribune om de plechtigheid by te Timp uit Vlissingen g de onderzeeboot te water gelaten, welke voor de Poolsche regeermg Links Vele Poolsche en Nederlandsche autoriteiten begeven ~ich wonen. Hechts Een Poolsch priester verrichtte vooraf, door pastoo. geassisteerd, de inzegening van het Mevrouw Bubowski, echtgenooie van den voorzitter der commissie van toezicht op den bouw der duikboot, die den doop verrichten zou, werden bloemen aangeboden bij het betreden der tribune. Gelukkig heeft men het ongeval be merkt, voor men het deeg in den oven schoof 1 Uit Middelburg, Vlissingen, Bosch- kapelle en 'n tiental andere plaatsen ontvingen wij enthousiaste brieven met mededeelingen over het feit, dat de Nederlandsche koudbloedhengst Paul van Luntershoek naar Zweden is ver kocht en vervoerd. Met onuitsprekelijk genoegen geven wij deze tijding door. Men kan nu ten minste weer eens over iets anders dan over koetjes en kalfjes praten Tot de volgende week, dames en heeren I Het was moeilijk, beweging in het schip te krijgen, maar ten slotte gleed de Or zei (de Arend), zooals de Poolsche onderzeeër ge doopt werd, in z'n element. Door de buurtvereeniging Palingstraat en Omgeving te Vlissingen is een eere poort van turven gebouwd voor de komende feestelijk heden: 7350 stuks zijn er aan verwerkt en na afloop worden die aan onver mogende gezinnen uit de buurt wit 1 Ook elders begint in de Vlissingsche straten het naderende feest reeds merkbaar te worden. eesch de Poolsche Marine het schip.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 24