M ■rtr. SU PBNA ARNHEM HIJ LEEK EEN DWAAS... meer verdienen in de techniek? Maalc Uzelf bekwamer met de lessen van 120 LERAREN 200 LEERVAKKEN 4000 CURSISTEN BURGERLIJKE BOUWKUN DE. ARCHITECTUUR, MEU BEL- EN SCHILDERTECHN. Bouwk. Opzichter, Bouw kundig Tekenaar, Burger- bouwkundige, Architect, Techn. Ambtenaar Bouw toezicht, Uitvoerder, Aan nemer (grote en kleinere werken), N.O.-acten, Ge zel en Meester, Meubel tekenaar, Binnenhuisarch. WATER en WEGENBOUW; BETONBOUW Waterbouwkundig Opz., Techn. Ambtenaar bij de R.W., Waterbouwkundige, Uitvoerder, Landmeetkun dige, Betontechnicus, Sta- ticus. Wegentechnicus. WERKTUIGBOUWKUNDE AUTO-,VUEGTUIGTECHN. Mach.constructeur, Werk tuigbouwkundige, Staal constructeur, Autotechnicus Vliegtuigtechnicus, Ver warmingstechnicus, Koei- technicus. Monteur, Vlieg- tuiamecanicien. Machinist, N.O.-acten, Meester en Gezel. ELECTROTECHNIEK, RADIO-TELEVISIE, Electrotechn. Opzichter, Electrotechnicus, Radio technicus, Installateur, Monteur, Meterijker,Voor- man Electr. Tractie, Die sel-machinist, N.O.-acten. CHEMISCHE TECHNIEK Technisch Chemicus, Gas- technicus. Analyst, Algem. Scheikunde, Olie- en vet- industrie. Textielindustrie. SPECIALE CURSUSSEN Boekhouden, Lagere Wis kunde,Toelatingsexamen M.T.S., Luchtvaartkennis, Reclame-Assistent, Teke nen voor reproductie. Studeer techniek thuis Vraag gratis p rosp. P Want Sunlight Zeep is letterlijk voor alles even voortreffelijk, of ik er nu het gewone witte goed mee was, of het fijnere goed, alles wordt even prachtig. En dan is Sunlight Zeep zulk een onmisbare hulp voor allerlei andere werkjes in huis. Sunlight Zeep biedt werke lijk het beste, wat op zeepgebied te krijgen is, tegen een ongekend lage prijs. Daarom alléén Sunlight Zeep en nooit zeep van onbekende herkomst. Vervolg van blz. 23 STUKKEN „Nu wil ik precies liooren, wat er vannacht gebeurd is." Zij trokken zich den bruusken toon niet aan, maar vertelden, hoofdzakelijk Nicky en Oliver, met nu en dan een onderbreking van Claire. Leila hield zich stil en op een afstand. Ook Jen- nison legde zijn verklaring af. Tot op zekere hoogte was alles volkomen dui delijk. Jordan was herkend en langs den achterweg ontsnapt, maar hier eindigde het spoor ook meteen. De gestolen bougies hadden, de achter volging vertraagd en het onweer had alle sporen uitgewischt en Lvnnewood van de buitenwereld afgesloten. Pink Gaines luisterde, bescheiden maar aan dachtig. „Het onweer was een meevallertje,' wierp hij tegen. „Waarom gaf hij zich de moeite de bougies te stelen en liet de telefoondraden ongemoeid Als ik iemands brandkast leeghaalde, sneed ik hem veel liever de kans af, om de politie I te waarschuwen en op alle wegen naar I me te laten zoeken." „Hij kwam zoover niet," zei de agent. „Was betrapt en moest maken, dat hij wegkwam. Of misschien dacht hij, dat die bougies zoo duidelijk op werk van buiten wezen, dat de politie aan iemand binnenshuis zou denken, die valsche sporen zou aanbrengen. Kun je nooit weten. De gedachten van schurken werken soms raar." De palmen van Oliver's welver zorgde handjes werden plotseling koud en vochtig. Als die felle bliksemflits nu eens niet had aangetoond, dat het Jordan was, die in de bibliotheek was geweest Dat idee beviel hem vol strekt niet, evenmin als de aanwezig heid van den agent, die onwrikbaar naast Dick stond, met levendige belang stelling in zijn koude oogen. De dokter had zich bij hen gevoegd. „Juffrouw Landon kan nu spreken, als u 't wenscht." Jessamy zat overeind, en zag er wat moe, maar kalm uit. Zij legde met vaste stem haar verklaring af, zonder Dick aan te kijken. „Ik weet niet hoe laat het was, maar "t was over twaalven, waarschijnlijk al bij eenen. 't Onweer kwam op en dat maakte me onrustig, en ik ging naar 't raam, om te kijken. Toen ik over de vensterbank leunde hoorde ik een ge luidje beneden me, en ik keek, en ik zag, dat een van de glazen deuren van de bibliotheek openstond. Ik wou naar beneden gaan om te sluiten, maar ik vond 't haast onmogelijk, dat ze open was blijven staan, want Jennison is erg secuur met sluiten. Ik sloop dus naar de studeerkamer en haalde meneer Varick's revolver uit de tafella en toen ging ik gauw naar beneden. Er is huis telefoon in de studeerkamer daar had ik Jennison mee kunnen roepen,, of, Grant of een ander, maar ik was toen al zoo bezorgd om geen geluid te maken, dat ik er niet aan dacht. Maar ik dacht wel aan de bel, die naar de kamer van Jennison loopt, en daar drukte ik een paar malen lang op, om hem te laten weten, dat er iets niet in den haak was hier. Ik wist toen al, dat 't een inbreker was, want ik zag een klein lichtje be wegen aan den kant van de safe, dus was de deur open en was er iemand in met een zaklantaren. Ik sloop er zoo dicht bij als ik dorst. Ik wou me achter den grooten stoel verbergen en opletten, dat de inbreker niet wegging, voor er hulp kwam, maar hij scheen me gehoord te hebben, want bij een bliksemstraal zag ik hem zacht naar buiten komen. 't Was meneer Jordan en hij sprong op me toe. Ik probeerde te schieten, maar hij sloeg mijn arm omhoog en gooide me in de safe. Hijheeft hij iets meegenomen t" De safe-deur stond nog open. Dick keerde zich zwijgend om en ging er binnen. Binnen de minuut kwam hij terug, en zijn gebruind gezicht was wat bleek. „Ik had er honderdduizend dollar aan effecten in. Die zijn weg." Er voer een electrisclie schok door allen, die luisterden. Er kwam een zwakke glans in Oliver's oogen, maar die verdween snel, toen hij zag, dat Pink Gaines op hem lette. „Ik vind 't doodjammer," zei hij snel. ,,'t Is natuurlijk erg, maar ik heb óók schade. Jordan had zeventig mille van me onder zijn berusting." Oliver zei er niet bij, dat die zeven tig mille zijn aandeel vormden van den buit in den grondzwendel, en 'n seconde later had hij hevige spijt, dat hij er niet over gezwegen had. Hij had zijn mond voorbij gepraat. Nicky keek hem aan, met onverholen ongeloof, maar een seconde later trok een andere, ver bazingwekkende gedachte zijn attentie van Oliver af. „Zeg, Dick, heb je geen stuk bosch- grond of zooiets van Jordan gekocht Als hij zoo'n schurk is, heeft hij je daar waarschijnlijk ook mee beetgenomen." Er was een oogenblik stilte. Dick knikte kort, en zijn mond werd dun in een lachje, dat een ramp erkende, waarin hij zich zoo goed mogelijk schikte. „Zeer juist opgemerkt, Nick. Ik ben er wezen kijken, en waarschijnlijk zou \ik van 't heele geval geen tien vaam hout kunnen halen. En dat was dan nog maar brandhout. De bosschen zijn een paar jaar geleden door brand vernield." Er kwam een ingehouden kreet van Jessamy, een scherpe ademhaling van Leila, en een zenuwachtige trek op de gezichten der anderen, toen zij beseften, wat dit beteekenen kon. De agent was de eerste dje sprak. „Da's een reden te meer," zei liij kalm, „om dien guit te pakken. Ik ga er maar eens op af, meneer Bradshaw." ACHTENTWINTIGSTE HOOFDSTUK Dick, ik wou je even spreken." Leila's stem had een stugheid, die wees op moeilijk bedwongen ergernis, en Dick wendde zich naar haar met een matte beleefdheid. Zij waren voor 't eerst even alleen, sinds de menigte van gebeurtenissen in den vroegen morgen. Hij begreep, dat 't een openlijke krenking voor haar was geweest, wat hij gedaan had, maar hij had op dat moment bijna onwillekeurig gehandeld. Hij had Leila zelfs niet gezien. Hij had amper besef gehad, dat er iemand in de kamer of op de wereld was, behalve hijzelf en Jes samy. En 't kon niet ongedaan worden gemaakt. Hij had nu zooveel aan zijn hoofd, dat 't hem hinderlijk misplaatst leek. Er waren verslaggevers geweestde diefstal zou in de avondbladen op de eerste pagina staan, met het verhaal van Dick Bradshaw's woeste.n rit door het onweer, om het meisje te redden, dat in de safe opgesloten zat. Hij had de beproeving volkomen doorstaan, een storm van geslepen vragen trotseerend, op sommige geantwoord, andere ont weken, en standvastig geweigerd, juf frouw Landon te laten storen na haar schokkende ervaring, maar hij had het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26