P gezond 27 ellendig gevonden. Hij had na '11 zwaren nacht geen rust gehad alleen even den tijd, om zijn beslijkte kleeren voor andere te verruilen, en een kop koffie te drinken en nu maakte hij zich gereed om weer uit te gaan. „Ik weet 't," zei liij geduldig. ,,'t Was onvergefelijk. Ik vraag excuus." Haar snelle hoofdbeweging gaf blijk van toorn. Leila had willen zwijgen over die vernederende episode. „Ik wou 't over je gedrag niet hebben, al was 't afschuwelijk. Ik vond 't zoo ergerlijk en. pijnlijk. Ik zou 't je nooit kunnen vergeven, als ik niet zoo bezorgd voor je was." ,,'t. Spijt me, Leila. Meer kan ik er niet over zeggen." Het was lang geen excuus van iemand, die liefhad, maar de angst voor een weelderige toekomst was grooter dan gekrenkte trots. Zij kwam dichterbij en legde haar hand op zijn arm, die kleine hand, die zoo zacht leek, maar nooit losliet. „Ik zal er niet meer aan denken, Dick. Ik begrijp dat je buiten jezelf was. Maar die kwestie met dat land is 't zoo erg Heeft Jordan je érg be zwendeld „Ik heb hem voor dien grond drie honderd vijftigduizend dollar betaald." „Driehonderdvijftigduizend!" Zij keek hem ongeloovig aan. „Voor land, dat je nooit gezien had V' ,,'t Leek iets goeds." Weer sprak hij geduldig, als iemand, die redeneert met een weerspannig kind. „Oliver had 't zelf willen hebben." ..Oliver Zij stikte bijna van woede en minachting. Hoe kon hij zoo'n 011- geloofelijke dwaas zijn 1 OliverDus déar was Oliver mee bezig geweest al die maanden, toen hij op Lynnewood rondhing met de behaaglijkheid van een weldoorvoeden kater. „En wat wou je er nu aan doen vroeg zij. Zijn gezicht verstrakte. „Ten eerste ga ik .Jordan zien te pakken. Dan krijg ik honderdduizend dollar terug, als hij ze niet verstopt heeft. En ik hoop van dat land ook nog iets te maken." „Natuurlijk. Je moet 't dadelijk ver- koopen, voor't bekend wordt." Hij keek haar aan met een eigen- aardigen blik. „Hoe bedoel je 't Aan iemand anders verkoopen op dezelfde manier, als Jordan 't aan mij gedaan heeft Als boschgrond V' „Eh. ja, dat zal wel 't beste zijn." Haar oogen werden onrustig onder zijn strakken blik. Ging hij zich weer zoo belachelijk aanstellen, zooals hij ook gedacht had, dat Nicky met die vreese- lijke Lois La Roche zou trouwen „Je kunt je niet laten ruïneeren. Een ander kan dezelfde risico wagen als jij gedaan hebt. Je zou 't goedkooper kunnen geven, en als ze drukte maakten, kon je 't later met. ze regelen, als je geld genoeg had." Haar laatste zin klonk triomfantelijk zij vond, dat zij den toestand prachtig gered had, maar de strakke blik bleef haar aanzien. „Daar is geen kwestie van, Leila. Jordan heeft, me opzettelijk bestolen. Hij heeft me een stuk platgebranden grond voor kostbaren boschgropd ver kocht, en als ik 't, zelfde met iemand anders deed, was ik net zoo'n groote schurk als hij." „Je hoeft niet grof te worden ik vraag je niet, om een schurk te worden. Maar 't, is heeleraaal niet noodig, dat je alles verliest Zij redeneerde, verdedigde zich opge wonden. Hoe kon hij zoo bespottelijk onpraetiseh zijn Dat was geen mensch. Zij bedoelde natuurlijk niet dat hij iets tegen de wet moest doen, waar hij door in de gevangenis kon raken dat zou dom zijn maar hij kon er toch altijd wel iéts op vinden, om zoo'n bezitting kwijt te raken. Zij drong aan en vleide, zij werd boos, maar bet, was een mach teloos slaan tegen een muur van ge duldige vastberadenheid. „Ik weiger niet te verkoopen, en ik haal heusch nog wel iets uit dien grond, maar dan moet 't waard zijn, wat ik er voor vraag. Ik verkoop geen braakland voor bosch of iets anders, dat ik niet leveren kan. Tob maar niet, 't komt allemaal best in orde." Hij legde een geruststellende hand op haar arm, maar 't was meer een broederlijk klopje dan de streeling van een minnaar. Leila trok boos terug. „Je lijkt wel niet wijs Zij gaf hem een laatsten vlammenden blik van woede en verwijt en ging snel de kamer uit. Hij kwam bij en zuchtte éven van op luchting. De moeilijkheden verdrongen elkaar om hem heen, er waren pro blemen op te lossen en er was werk te doen, en dat ruziegesprek had hem een kostbare twintig minuten opgehouden. Hij greep zijn hoed en ging. Een minuut later konden zij, die luisterden, het wijkende geronk van zijn wagen hooren hij reed weg, zij wisten geen van allen met welk doel, en Pink Gaines zat naast hem. De dagen gingen voorbij. Jessamy was weer geheel hersteld, of ten minste, zij zat als gewoonlijk achter haar bureau. Dick kwam na zijn onverklaarde af wezigheid terug, maar zij zag hem bijna niet. Beiden vermeden zij toevallige ontmoetingen, en wat zij spraken was kort, en zakelijk, maar er bestond nu een band tusschen hen, en zij dorsten er geen van beiden over te spreken. Het was niet alleen dat, Dick haar leven gered had. Het was iets diepers. Er liep een sterke strooming onder de opper vlakten van hun levens iederen dag kon die hen aangrijpen en meesleuren. En Dick was nog met Leila Varick verloofd. Het leven op Lynnewood was in vele opzichten veranderd. Er waren geen logé's en er waren geen vermakelijk heden. Er kwamen natuurlijk mensclien, sommigen oprecht vriendschappelijk, anderen een felle nieuwsgierigheid ver bergend of half verbergend en zij vroegen gewoonlijk naar Claire of naar Leila maar in hoofdzaak was de gezellige omgang op Lynnewood plot seling stopgezet. Dit, was een nieuwe atmosfeer, geladen met nerveuze af wachting. Niemand wist, hoe Dick er financieel voorstond, en hij liet niets uit. Vaak ging hij uit, geheimzinnige tochten, vanwaar hij op alle uren van den dag of den nacht terugkeerde, naar het, leek doodmoe. Wordvervolgd. -ORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdugs. Tezamen met een der periodiek, f t'f >t/(' '^ms'c"'a,n' Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland - li per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling, o omën f ,,b5 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post, H *'"nemen*en gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. into°0n, ^ll'erc" I''"'!, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 50540. Giro nr. ot. s GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 'sHERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215. ^"r- '29750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad- iss raat 5. fel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. «f» bOU Mivrw- 7001m COHKZt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27