SLUIKHANDEL IN VERDOOVENDE MIDDELEN OPIUMONDER DE KAMEEEHUID! Hebben de smokkelaars, die langs de boschrijke Neder- landsche grenzen opereeren, er reeds zooveel moeite mee hun boter, suiker of sigarettenpapier „veilig" door het cordon van kommiezen en grenspolitie „binnen te halen", oneindig veel moeilijker valt het den Bedoeïnen hun smokkelwaar van oase tot oase door de harre, vlakke Egyptische woestijn te vervoeren. Zij kunnen niet van boom tot boom sluipen, zij moeten er vast op rekenen vroeg of laat door de woestijnpolitie te worden gezien, zoodat zij allerlei listen verzinnen om hun verboden waar op de meest ongezochte, plaatsen te ver- tergen. Deze smokkelwaar is bovendien lang niet zoo onschuldig als 'n pakje boter of 'n pond suikerDe Bedoeïnen zijn hartstochtelijke smokkelaars in verdoo- vende middelen. Zij worden, indien zij in de val loopen, zeer zwaar gestraft. De zeldzame fotoserie op deze pa gina's brengt den verbitterden strijd der woestijnpolitie tegen de smokkelaars op boeiende wijze in beeld. Meestal warden de smokkelaarsbenden in de nabijheid der oasen gesnapt. Iedereen, die zich verdacht gedraagt wordt scherp gevisiteerd. lederen dap wordt halt gemaakt voor allerlei oefeningen, opdat de manschappen steeds lenig en paraat zijn. Schietoefeningen onder de gloeiende zon. Er is een smokkelaarsbende gesignaleerd. De taak is nu den vijand tot overgave te dwingen. Bij voorkeur wordt een oase uitgezocht om er te over nachten. Slagen zij daar niet in, dan worden de tenten op de barre vlakte opgezet. Maar steeds houden enkele manschappen de wacht, hoog op de roerlooze kameelen gezeten, terwijl het maanlicht fantastische glansen spreidt over dier en ruiter. Dooi' de woestijn schuifelen onhoor baar de smokkelaars wider

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 2