PEPSODENT TANDPASTA IKVERLOOR40POND BINNEN 8 WEKEN VapoRub- massage helpt millioenen in den strijd tegen dolle, verkleurde tanden! de eenige met IRIUM 31 Aanvankelijk scheen de ziekte van liet prinsesje niets anders te zijn dan een terugval in de kwaal van vroeger. Op den aelitentwintigsten Mei echter had de kleine hooge koorts gekregen, terwijl ze bloed eu gal opgaf. Dr. See- burger verklaarde een en ander als symptomen van onregelmatigheid in den groei van het melkgebit. Hij wees op een klein, tweepuntig kiesje, dat juist door het teere tandvleescli heen- kwam hier. zoo verzekerde hij, zat de oorzaak van de ongesteldheid. Sisi geloofde hem niet. Buiten zich zelf van angst liet zij twee specialisten uit Boedapest komen om zich met het geval te bemoeien, maar het was reeds te laat. Nadat zij elf uur lang onafge broken aan het ziekbed hadden gezeten, zagen Frans Jozef en Elisabeth hoe hun eerstgeborene begon te stuiptrekken. Den volgenden avond om half tien was de kleine Sophie dood. Een telegram en een brief kwamen ongeveer gelijktijdig te Weenen aan. In den brief, door den keizer geschreven, voordat de toestand kritiek was ge worden, stond ,,De kleine lmilt en schreeuwt voortdurend, het is hart brekend om aan te hooren." De tweede tijding, het telegram, had aan de eerste niet veel toe te voegen „Onze kleine is in den hemel. Wij zijn diepbedroefd. Sisi buigt voor den wil van den Al machtige," Sisi was echter niet zoo berustend als de keizer het deed voorkomen. Zij kon Seeburger niet van schuld vrij pleiten, zij liad nooit eenig vertrouwen in hem gehad. Alleen al het feit, dat hij de voorkeur van de aartshertogin genoot, was voor haar voldoende hem als een verfoeilijk fossiel te beschouwen. Zij was pas negentien, een leeftijd, waarop men nog niet gemakkelijk den dood aanvaardt. Op den dertigsten Mei keerde het keizerlijke schip naar Weenen terug met aan boord een kleine doodkist en een overweldigende massa bloemen, ge schonken door de burgers van Boeda pest, die bijzonder getroffen waren door het feit, dat het ongeluk op Hongaarsehen bodem geschied was. Indien de Hongaarsche patriotten nog niet geheel verzoend waren met Frans Jozef, die trots vele andere concessies hun een parlement bleef onthouden, dan werd dit door het verlies van het prinsesje veranderd. Eenieder scheen in het verdriet van den keizer te deelen. Het leed van Habsburg was ditmaal ook het leed van Hongarije. Een klein levenslicht, dat gedoofd was, bracht heerscher en volk nauwer samen. In den Hof burg had aartshertogin Sophie niet veel troost te bieden. Zij hief een verwijtenden vinger op ,,l)e straf des hemelszei ze plechtig. VEERTIEN DE HOOFDSTEK tijd snelde voort zonder zich te storen aan Elisabeth's rouw. In België werd het huwelijk van Charlotte met aartshertog Maximiliaan van Oos tenrijk voorbereid. Het zou op den zevenentwintigsten Juli voltrokken wor den, slechts enkele weken na den dood van de kleine Sophie. De Europeesehe regeeringen en verschillende machten van overzee waren al uitgenoodigd en van vele zijden was de invitatie reeds aangenomen. Het was niet meer moge lijk. de feestelijkheden uit te stellen. 1 it eerbied voor de smart der Ween- sche verwanten werd de feestvreugde te Brussel aanmerkelijk getemperd. Het vorstenhuwelijk zou stil gevierd wor den. Allereerst een hoogmis in de Sainte 'Udule te Brussel en daarna 'n een voudige receptie in de paleistuinen te Laeken. Zónder veel drukte deed een tweede vreemde prinses haar intrede in het huis Habsburg. Aartshertogin Sophie kende haar nieuwe schoondochter niet, want het bruidspaar was onmiddellijk naar Italië gereisd, waar Maximiliaan zijn plaats als onderkoning zou gaan innemen. Frans Jozef vond het van 't grootste belang, dat zijn broer zonder uitstel de teugels van liet bewind in Lombardo- Venetië overnam. Zoodra de eerste berichten binnenkwamen, dat de jong gehuwden in hun paleis te Milaan waren geïnstalleerd, wist de keizer reeds, dat hij een goede keus had gedaan. De be minde aartshertog en zijn jonge vrouw veroverden dadelijk de Rómaansclie harten. Aartshertogin Sophie voelde voor de haar onbekende Charlotte de warm ste welwillendheid, alleen al. omdat het Sisi niet was. Sophie twijfelde er niet aan, of Charlotte zou Sisi in elk opzicht overtreffen en weldra door haar stralende, vrouwelijke deugden geheel in de schaduw stellen. Sisi leefde slechts voor haar luimen. Zij stak den draak met de meest ernstige dingen, zooals bijvoorbeeld de strenge etiquette, die in den Ilofburg gehandhaafd werd. Zij richtte het woord tot iedereen, van den minsten stalknecht tot aan den aartsbisschop toe met dezelfde spon taneïteit en zonder zich te laten rem men door 't feit, dat zij de keizerin was. Af en toe keerde zij zelfs terug uit de stad met een troepje straatkinderen achter zich aan en beval, als zij het paleis bereikt hadden, de rakkers te tracteeren. Madame Mère was over zulk 'n handelwijze hevig ontsteld. Het hof was liefdadig genoeg. Eens in liet jaar, in de Goede Week, omgordde Frans Jozef zich met 'n doek en gewaardigde hij zich de voeten te wasschen van twaalf vuile bedelaars ter herin nering aan de voetwassching der apos telen door Christus. Maar nadat dit was geschied, keerde de majesteit naai den troon terug, terwijl de symbolische bedelaars onmiddellijk in de vergetel heid terugvielen. Ten slotte was er een tijd en 'n plaats voor alles prins en pauper konden zich in het dagelijksch leven toch moeilijk verbroederen. Sisi zondigde tegen de hoogste sociale regels door op onpassende tijden goede wer ken te doen. Zij zondigde nog tegen andere regels Ofschoon zij iederen dag 'n ander paar schoenen behoorde te dragen, bleef zij soms weken achtereen met hetzelfde loopen, alleen omdat het haar prettig paste. Onnoodig te zeggen, dat een dergelijke ketterij de bedienden in de war bracht en consternatie veroor zaakte in het souterrain. De maitresse des robes en de koninklijke schoen poetser konden maar nauwelijks ver kroppen, dat de gril van hare majes teit de ordelijke schoenenparade, die dagelijks door de keizerlijke boudoir deuren ging, verstoorde. Eveneens strekte Elisabeth's voor keur voor bloote handen en armen tot verdriet van haar handschoenennaaister. Het scheen, datj zij haar kanten mi taines en leeren rij handschoenen tel kens weer verloor of misschien wel weggaf. Voor het manicuren had zij geen geduld zij kon nooit lang genoeg stilzitten en. haar mooie handen met de smalle, amandelvormige vinger toppen waren volmaakt zonder dat, Sisi's afkeer van 'n al te uitgebreid kleed-programma strekte zich echter niet uit tot de verzorging van haar haren. Daarop was zij erg trotseh. Het moest vaak gewasschen worden en dagelijks met een sterielen borstel behandeld. Wordt vervolgd) De 3-minuten bestrijdt direct verkoudheid Voor 't naar bed gaan 1Vapo- Rub krachtig op borst en keel wrijven, 2)óók de rug insmeren, 3) borst dik insmeren en met warm flanel bedekken. Door de massage werkt Vicks direct door de huid als pappleister, terwijl de door de lichaams warmte ontstane dampen 1 8 x per minuut naar de ontstoken luchtwegen van neus, keel en borst worden ingeademd. De urenlang aanhoudende dubbe le werking verhelpt de meeste verkoudheden in één nacht. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten f 0.90 per grooten pot Nieuwe, Veilige, Aangename Ver mageringskuur,in vloeibarenvorm. EET FLINK, VET VERDWIJNT SPOEDIG. Vertrouw menschen van ervaring om het juiste middel te kiezen Uw overtollig vet kwijt te raken. Doe als zij deed. Neem Bon- Kora, het nieuwe on schadelijke aangename vermageringsmiddel in vloeibaren vorm. Vet verdwijnt bij deze „3 graden -methode. Drievoudige wer king. Drievoudige snelheid. Geen dieet. Gebruik BonKora en eet gerust flinke maaltijden, zooals in de BonKora- gebruiksaanwijzing vermeld staat. BonKora bevat geen schadelijke be- standdeelen. Het is een feit dat deze kuur Uw gezondheid opbouwt, terwijl Uw dikte op de snelste wijze vermin dert. Blijf daarom niet langer „te dik". Koop een flesch BonKora, het nieuwe vlugwerkende aangename vermage ringsmiddel in vloeibaren vorm. BonKora a f 2.25 per flesch verkrijg baar bij apothekers en drogisten, of vraag inlichtingen bij het BonKora- Depot, Singel 115, Amsterdam-C. Jk kon U niet U BonKora innemen Joan Blondelf and her son. Werner Brothers Star. Appearing in ..The Perfect Specimen". PEPSODENT is de eenige tandpasta, waarin deze opzien barende uitvinding is toegepast, die de tanden een verras sende nieuwe glans geeft. „Het is alsof een donkere wolk wegtrekt en de zon weer doorbreekt!" - zóó gevoelen zich millioenen na hun eerste proefneming met Pepsodent Tandpasta, waarin IRIUM is toegepast. De werking van Irium is zoo doel treffend, dat het de fraaie natuurlijke glans, die velen voorgoed verloren waanden, opnieuw te voorschijn brengt. Het houdt de kindertandjes gezond en sterk. Dank zij IRIUM schuimt Pepsodent heerlijk. Verfrisschend! De groote tube is voordeeliger

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 31