De smokkelaars in verdoovende middelen zien zich, als zij betrapt worden, zee)' zware straffen opgelegd. Zij worden veroordeeld tot dwangarbeid in de woestijn. Een groep gevangenen op weg naar hun werk. 1* De dwangarbeiders wor - den te werk gesteld bij het in cultuur brengen van den barren woes- tijngrond in de omge ving der oasen. Voort durend staan zij onder strenge bewaking, waardoor ontsnappen zoo goed ten schikken zich op 't laatst in hun lot, de harten van den straftijd ennaar nieuwe avonturen is. De mees- naar 't einde hunkerend Het sein „klaar voor patrouilletocht" wordt gegeven. De woestijnpolitie, het keurcorps van Egypte, bestijgt de snelle kameelen. De manschappen zijn zwaar bewapend, want de langdurige strijd tegen de sluwe woestijnroovers heeft hun geleerd steeds op hun /T hoede te zijn. De strijd tussehen de woestijnpolitie en de smokkelaarsbenden is zeer verbit terd. Vaak vloeit er bloed; 't oostersche temperament is dikwijls onbesuisd in zijn reacties. Ook speelt de list een zeer groote rol en de woestijnpolitie moet er steeds op bedacht zijn, dat de smokkelaars 'n nieuwen truc hebben uitgevonden. T erbergen de Nederlandsche smokkelaars 't gesmokkelde sigarettenpapier bij voorkeur in de stuurstang van hun fietsr de Bedoeïn heeft er 'n handje van opium op den rug van zijn kameel te verbergen. Tot dit doel wordt de huid op de bepaalde plek eerst, kaalgeschoren, het opium wordt in een zeer plat zakje daarop vastgeplakt, waarna de afgescho ren haren met uiter ste zorg weer op hun plaats worden ge bracht Dewoestijn- smokkelaars weten dit zoo meesterlijk te doen, dat slechts bij een zeer nauw keurig onderzoek hun truc ontdekt wordt. Dagenlang zwerft bet keurcorps door 'le barre woestijn, 's Avonds scharen de vermoeide man nen zich om het flakkerende kamp vuur voor de tent het geweer in aan slag gereed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 3