De eerste feestvreugde laait op in Zeeland ..L en door het raam. zouden krijgen. En jawel, tóén kwam de jubel pas los. Toen wist men zeker, dat officieel de geboorte van een prins of prinses werd aangekondigd. Het aantal stooten met de fluit zal wel niemand hebben geteld, maar overal hoorde je roepen „Wat is het Wat is het waarop dan van alle kanten het ant woord klonk „Een prinses, 'n prinses En dat ging rond als een oplaaiend vuur en het ontroerde en het jubelde ineens in duizenden harten. „Gelukkig maar, een meisje," zei 'n oud moedertje„want jongens zijn zulke vechtersbazen als wilde ze daarmee meteen zeggen, dat Nederland nog maar het rustigste door een vrouw kon worden geregeerd. En nu was de mare bekend door stad en land. Op de dorpen kondigden herauten te paard de blijde gebeurtenis aan. Alles kwam naar buiten. En toen dan eindelijk de scholen leeg liepen, toen werd het pas overal een gehos en gejoel van je welste. De stemming zat er ineens in, al was de eigenlijke feestdag pas een dag later, 't Was als moest een opgekropt gemoed door het lange Voor het bureau van de Vlissingsehe Courant, die dien dag ook juist het 75-jarig bestaan vierde, ver zamelen zich de nieuwsgierigen. aan den muur l)e eerste nieuwsgierigen staken op .1/urendag 51 Januari de hoofden naar buitenDn daai gaan de t biggen toen men aan de aangroeiende drukte op straal iets bijzonders meende te merken. al uitop 't balkon I Iet begon wat weifelend, een enkeling wist nog maar wat er aan de hand was, hier en daar zag je een vlag uitsteken, er was iets onzekers nog, als realiseerde men zich nog niet goed wat er eigenlijk gaande was. Vreugdeschoten mochten in Vlissingen niet worden gelost, maar men had er wat anders op verzonnen de stoomfluit van de fabriek zou 51 stooten geven bij geboorte van een prinses en 101 bij de geboorte van een prins, 't Zou ver genoeg klinken, zoodat velen de tijding op een ongewone manier Herauten te paard verkondigen in de dorpen de blijde mare.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16