KLOOSTERBALSEM. AMOR ALS VREDESTICHTER Win terh&nden AKKERS Geen last meer van Gesprongen handen 'riLha^cnu*' DOOR PERRY DON GRAVES Als Gij 'i winters last hebt Tan roode en jeukende plekken aan handen en vingers van ..winter" dan kunt Gij daar snel en blijvend van al komen, als Gij daarvoor nu eens Kloosterbalsem gebruikt. Het is werkelijk een wonder, hoe gauw U er dan ai zijt en als Ge Kloosterbalsem in den winter voor Uw handen gebruikt, door ze 's avonds er mede in te smeren, dan zult Ge het niet krijgen. schrale huid, kloven in handen en vingers, dat alles ver dwijnt onmiddellijk in 24 uur, door het inwrijven met Kloos terbalsem. die NIET bijt en Uw handen heerlijk zacht en blank maakt, want hier in Holland kunt Ge 's winters Kloosterbalsem niet missen. ..Eenmaal gebruikt, altijd ge bruikt". dat zeat iedereen, die het eens geprobeerd heeft. Schroetdoos 35 cent. Potten van 62cent, f 1.04 en f 1.82. Bij Apothekers en Drog. Onovertroffen bij wonden en kwetsuren, voor huid-euvels, brandwonden en blaren. Onovertroffen als wrijfmiddel bij pijnlijke spieren, spit in den rug en rheumatiek. John Meridan mocht zich rekenen tot Weken achtereen had hij den omzet de troetelkinderen van de fortuin, gestadig zien dalen, een gevolg van de Hij was een geboren zakenman en tamtam, waarmee Abel Cosper de had succes met alles wat hij aanpakte, klanten van hem aftroggelde. Lang zat In zijn jeugd had hij reeds veel geld hij te cijferen, leunde eindelijk achter- verdiend aan alles en nog wat, totdat over en dacht ernstig na. Toen strekte hij eindelijk de kans van zijn leven zag hij zijn hand uit naar de telefoon, in de levensmiddelenbranche en in „Abel Cosper," hoorde hij even later Vernon een bedrijf stichtte, waaraan een basstem zeggen, weliswaar geen behoefte was, doch dat „Met John Meridan," zei hij luchtig, niettemin terstond succes beloofde. „En waaraan dank ik de eer vroeg Het geheim van dit succes viel niet Abel Cosper sarcastisch, moeilijk te achterhalen. Verstand van „Ik heb een voorstel," vervolgde hij levensmiddelen bezat hij niet, maar wel ernstig. „Deze manier van zaken doen een ongeëvenaarde handigheid in de bevalt me niet langer, we kunnen er kunst, de massa tot zich te trekken, een geen van beiden droog brood aan kunst, die de ziel is van alle koopman- verdienen. Willen we associeeren 1 Als schap. Dank zij de groote trom die hij we samendoen, hebben we't monopolie zonder ophouden roerde en een ver- in Vernon en omstreken.' st.andige zakenpolitiek floreerden zijn Ademloos wachtte hij af. Abel Cosper winkels uitbundig en dwong hij den scheen buiten zichzelf van verbazing, eenen concurrent na den anderen het Hij het er althans een volle minuut over- veld voor hem te ruimen. Op dertigja- heen gaan, voor hij antwoord gaf. Toen rigen leeftijd zat hij muurvast in het scheen hij woedend te worden. „Asso- zadel en stond hij aan het hoofd van een cieeren barstte hij los. „Ik, met mijn bedrjjf, dat op een na het grootste was oude, gevestigde zaak, met zoo'n van Vernon. een-dagsvlieg Ben je soms van lotje De grootste in zijn branche was Abel getikt Cosper. Abel Cosper exploiteerde een „Beslist niet," antwoordde John ven groot aantal winkels in Vernon als Meridan onverstoorbaar kalm. „Ik ga ij, maar daarbuiten bezat hij nog even- er zelfs prat op, dat ik in dit geval oei filialen. John Meridan gluurde die de verstandigste ben van ons tweeën, nacht boven de zijne met een scheel Handelen met verhes houdt niemand ■og aan. Hij zou geen rust hebben voor lang vol en ik ben taaier dan je denkt." hij ook dien laatsten concurrent uit „Maar niet zóó taai, of ik zal je den weg had geruimd, niet omdat hij breken," hoonde Abel Cosper. Lem zijn debiet misgunde, maar omdat John Meridan fronste zijn wenk- uj hem vreesde. Voorloopig hield hij brauwen. „In orde," zei hij, „dan zullen dleen maar zijn prijzen in het oog, die we vechten.' zoo laag gesteld waren, dat het bloed „Tot den dag van je ondergang hem naar het hoofd steeg van ergernis, „Tot den dag van mijn overwinning," ils hij ervan hoorde. verklaarde hij hard en vastberaden en Ofschoon John Meridan alle reden had met een grimmig gezicht wierp hjj de im zijn goed gesternte te prijzen, was telefoon neer. hij niet. geheel tevreden. Er ontbrak iets Er braken sombere dagen aan voor ian zijn succes een vrouw. Hij kende John Meridan. De achteruitgang bleef genoeg aardige jonge vrouwen in zijn aanhouden en elke week leverden zijn imgeving, die er met graagte in zouden winkels verlies op. Maar hij zette zich tebben toegestemd mevrouw Meridan te schrap en hield zijn prijzen op een be worden, maar zij waren niet het ideaal, hoorlijk peil. Abel Cosper boekte iD dat hij zocht. Zijn ideaal was belichaamd weerwil van zijn vergrooten omzet nog in het knappe jonge meisje, dat eiken méér verlies en het kwam er slechts op middag op hetzelfde uur in Ticker's aan, wie het het langst vol zou houden, restaurant kwam lunchen, haastig ver- Met een triest gevoel verliet hij -rhee.n, haastig at en weer even haastig 's middags en 's avonds zijn kantoor, om verdween. bij Ticker te gaan eten. Klokslag één uur Hoe zij heette, wist hij niet en even- zag hij het ongenaakbare meisje altijd oin, wat zij uitvoerde. Eens had hij ge- verschijnen. Zij had haar vaste plaats, probeerd met haar in gesprek te komen, niet ver van hem af en zat zóó, dat hij doch de blik, waarmee zij hem aankeek, haar onopvallend kon gadeslaan. Soms was zoo koel en afwijzend, dat hij van dwaalden haar donkere oogen toevallig een tweede poging had afgezien. Het eens zijn kant uit en kruisten hun blik was de eerste ernstige teleurstelling in ken elkander. Doch nooit langer dan een zijn leven en zij hinderde hem meer dan ondeelbaar moment, want zij wendde de dolle capriolen-van Abel Cosper, die haar blik altijd weer terstond van den laatsten tijd vastbesloten scheen te hem af. zijn hem door middel van een ruïneuze prijzenpolitiek den hals om te draaien. De felle aanval van Abel Cosper op zijn bestaan had drie maanden geduurd. John Meridan zat op een Maandag- toen eindelijk de lang verhoopte en toch morgen voor zijn bureau en bestudeerde nog onverwachte wending kwam in de oinzetrapporten van zijn filialen, den verbeten strijd. Er ging een gerucht. Zijn zaken gingen langzaam maar zeker dat Abel Cosper financieel zwak stond achteruit, zelfs een optimist kon de taal en niet meer in staat was, om aan zijn van die koude cijfers niet misverstaan, verplichtingen te voldoen. John Meridan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18