Alka- Seltzer VERRASSEND NIEUW MIDDEL £2 19 twijfelde aanvankelijk aan de waarheid van het gerucht hij had altijd gedacht, dat zijn concurrent meer ruggegraat liad. Doch weldra kon hij niet meer twijfelen. Een van zijn leveranciers gaf hem zekerheid en zelfs méér dan dat. Hij liet zich iets ontvallen, waarmee hij zijn voordeel kon doen, een tip, die den ondergang van Abel Cosper verhaasten zou. Op een morgen verliet hij zijn kan toor en hegaf zich naar het station. Laat in den middag keerde hij in Vernon terug. Hij was in een stemming om de heele wereld te omhelzen behalve Abel Cosper. „U bent drie keer opgebeld door Abel Cosper, meneer,zei zijn typiste, toen hij zijn kantoor betrad. Zijn mond viel open van "verbazing. „Door Abel Cosper. f" Het meisje gaf hem geen antwoord op hetzelfde oogenblik ging de telefoon. „Met John Meridan vroeg een on zekere basstem. „Jawel," antwoordde hij met een grimmig lachje. „Hier is Abel Cosper," hernam de stem aan den anderen kant. „Eh. ik heb nog eens over dat voorstel nage dacht. „Welk voorstel f" „Houd je niet zoo onnoozel," klonk het ongeduldig terug. „Misschien zou ik er onder bepaalde voorwaarden toch wel iets voor voelen samen te doen. „Neen zei John Meridan kalm. „Wat zegje neen schreeuwde Abel Cosper. „Weet je wel wat je zegt „Heel goed," antwoordde hij koel. „Dat voorstel is vier maanden oud en vandaag denk ik er niet meer aan." Abel Cosper scheen buiten zichzelf te zijn. „Beulschreeuwde hij terug. Meer hoorde hij niet, glimlachend ver brak hij de verbinding. Toen haalde hij een portefeuille voor den dag en nam er een wissel uit. „We hebben den strijd gewonnen, juffrouw," ging hij triom fantelijk voort tot zijn typiste. „Wilt u even schrijven Aan de firma Abel Cosper. Wij zijn in het bezit van een door u geteekende promesse ten bedrage van negenduizend dollar, afgegeven aan de firma Looek en door ons gehonoreerd. Aangezien de vervaldag reeds verstreken is, verzoeken wij u deze promesse bin nen driemaal vierentwintig uur te willen honoreeren. Bij nalatigheid zullen wij ons verplicht zien, uw faillissement aan te vragen, Anders niet, juffrouw," be sloot hij en met forsche halen zette hij zijn handteekening onder het vonnis van Abel Cosper. .John Meridan stond den volgenden dag op het punt, zijn kantoor te sluiten en te gaan dineeren, toen de typiste hem het bezoek aankondigde van een jonge dame. „Wie vroeg hij, terwijl hij in zijn jas schoot. „Ze wilde haar naam liever niet zeg gen," antwoordde het meisje. Het was raadselachtig bezoek. „Laat maar even binnen," besloot hij kort. „I kunt wel tegelijk naar huis gaan." De typiste vertrok en afwachtend vestigde hij zijn blik op de deur. Er klonken lichte schreden in de gang, er werd geklopt en het volgend oogen- blik ging de deur open. John Meridan dacht zijn oogen niet te gelooven op den drempel stond het ongenaakbare meisje uit Ticker's restaurant. Het meisje zelf scheen even verrast als hij, want zij bleef staan en maakte een zenuwachtig gebaar. „lT f" ontviel hun tegelijk. John Meridan begon plotseling te lachen. „Wat is er van uw dienst vroeg hij vroolijk. „We zijn eigenlijk al oude bekenden en toch nog vreem den. Dat ik John Meridan ben, begrijpt u nu wel. En n Het meisje kwam plotseling tot zich zelf. „Ik ben Mabel Cosper," zei ze on zeker. John Meridan viel van de eene ver bazing in de andere. „LT bent. Ma- bel Cosper stamelde hij. „Een dochter vanAbel Cosper En dal heb ik nooit geweten, of zelfs maai vermoed. Het meisje knikte. „Abel Cosper is mijn vader. Ik ben gekomen om u te verzoeken De woorden kwamen er slechts met moeite uit, doch eensklaps haalde zij een brief te voorschijn. Het was de aanmaning, die hij den vorigen dag verzonden had. „Vader weet nog niet- van dien brief," zei ze met nauwelijks bedwongen tranen in haar stem. „Ik heb hem achtergehouden, omdat ik vreesde, dat hij hem ernstig kwaad zou doen. En nu ben ik gekomen om u te vragen, of u ons niet eenig uitstel zou willen toestaan." John Meridan had haar werktuig lijk een stoel aangeboden, doch zijn be zoekster bleef staan. Met een onrustig gevoel keek hij naar den brief. Hij dacht aan Abel Cosper, die het op zijn onder gang liad aangelegd en trachtte zich te harden tegen die tranen. „DT vraagt te veel," zei hij norsch. „Het kon mijn eigen ondergang be- teekenen, indien ik uw vader tijd laat, er weer bovenop te komen." „Toch niet," antwoordde zij zwak. „Het zal alleen uitstel van executie beteekenen. Ik wil slechts voorkomen, dat deze brief hem kwaad zal doen." John Meridan sloot zijn oogen even. Die negenduizend dollar was hij kwijt, -dat had hij van te voren geweten. Dat kon hem echter niets schelen liet was de prijs voor het genoegen den concur rent, die het op zijn ondergang had voor- zien, met eigen hand te vernietigen. Maar het gevoel van triomf verliet hem, terwijl hij daaraan dacht. Abel Cosper kon hem niets schelen, maar het meisje wel. En hij voelde het al een onver draaglijke gedachte haar te bedroeven, of ongelukkig te maken. Hij haalde diep adem en opende zijn oogen. ,,'t Is goed," zei hij plotseling, „van mij zult u geen last hebben. En neem me niet kwalijk ik stond op het punt te gaan dineeren. Hij kon eensklaps die deemoedige houding niet langer aanzien en opende uitnoodigend de deur. „Dank u," zei Mabel Cosper met een hartelijk hoofdknikje. Zij reikte hem de hand en wendde zich naar de deur. Doch op den drempel bleef zij aarzelend staan. Plotseling had zij geraden, wat er in hem omging en wat hem tot die edelmoedige verandering bewogen had. Zij keek hem aan, werd vuurrood en vroeg 'haperend „Meneer Meridan, zou u me het genoegen willen doen met mij te dineeren John Meridan zag dien blos en kon van verrassing de eerste oogenblikken niets zeggen. Maar hij sprak zooveel te meer aan tafel bij Ticker. Zij klonken op de goede zaken van de firma Cosper en Meridan en toen hij zijn hand naar haar uitstrekte, trok zij de hare niet terug. „Ik kan dus naar huis gaan met de boodschap, dat de vrede geteekend is vroeg zij met een lachenden blik, toen zij eindelijk opstonden, om heen te gaan. „Ja, als je Amor de eer wilt geven, die hem toekomt en hèm als vredestichter wilt noemen," antwoordde John Meri dan. En Mabel Cosper zei er geen neen op. Een kleine bespiegeling over mode De BleyIe - collectie wordt door bedreven vakmenschen In over eenstemming met de mode van bet oogenblik zorgvuldig samen gesteld. Coupe en garneering munten uit door moderne op vatting. Al het „teveel" is ver meden, elk model is met doet- bewusten smaak ontworpen en uitgevoerd. Rijk gesorteerd is de keuze; naast japonnen en deux- pièees, vlotte tailleur-costumes, vindt U interessante brei wijzen. 100*/f zuiver wollen kamgaren Vraagt het adres van den dichtst- bijzijnden leverancier aan L. Zaal berg, Victorialaan 1a, Wassenaar tot verlichting van NEURALGIE, VERKOUDHEID, MAAGZUUR, HOOFDPIJN INDIGESTIE SPIERPIJNEN De moderne wetenschap heeft kortelings een verrassend nieuw middel uitgevon den, dat in zeer korten tijd wereld beroemd is geworden door de snelle en doeltreffende verlichting die het geeft bij de gewone alledaagsche kwaaltjes en pijnen. Dit nieuwe middel heet Een tablet in een glas water geeft een bruisenden, krachtigwerkenden drank. Terstond na het gebruik zullen de zuur werende eigenschappen de pijnen doen ophouden. Maar dit merkwaardige middel geeft U niet slechts tijdelijke verlichting van Uw pijnen, zijn alkaliseerende eigenschap pen neutraliseeren het overtollige zuur, waardoor het ongemak wordt opgeheven. Blijft niet sukkelen met Neuralgie, Maag zuur, Verkoudheid, Spier- en andere pij nen, of alledag kwaal tjes, veroorzaakt door een „teveel-aan-zuur" U kunt prompte, af doende verlichting k rij gen met Alka- Seltzer, het nieuwe middel dat reeds mil- lioenen tegen onge kend lij den be schermde. I Millioenen menschen in alle lan den prijzen de daadwerkelijke verlichting van Alka-Seltzer. Imp. G. Lindner Co., Singel 115 Amsterdam-C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19