ZEEUWSCH NIEUWS Na bijna lö dienstjaren heeft de heer L. IBarendse Zaterdag afscheid genomen van zijn werkkring bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Tlissini- gen. Zijn chef, de heer van der Pijl, sprak hem daarbij welverdiende 1vaardeerende woorden toe. Dij den dienst Mechelen-Terneuzen zijn aan het /Sluiskil vier oud-gedienden werkzaam: van links naar rechts: de heer Oeene, sinds 1891, eerst als jongste bediende te Hulst bij de maatschappij verbonden, later onderchef te Terneuzen, in 1905 chef te Kijkuit en sinds 1926 chef te Sluiskil; de heer J. P. van Maele heeft er sinds 1897 als seinhuiswaehter dienst gedaan; de heer Ferd. van Aerde heeft er sinds 15 Augustus 1895 onafgebroken als voorman-rangeerder zijn dienst vervuld; terwijl ook de heer P. Willems, in 1898 in dienst gekomen, tot de veteranenPder maatschappij behoort. In Koudekerke worden op het kerkplein de boomen gerooid; het verliest er wel een groot deel van zijn bekoring door. maar van pure onwennig heid verloor er een groente wagen zijn waar, die met man en macht opgeruimd moest worden Zoowel voor de hent gebrachte hulde als voor de 'prachtige geschenken, waarmee zijn collega's hem verrasten, dankte de heer Barendse in zijn bewogen afsche idswoord. De weg naar Ooes is langs het kanaal te Middelburg nu een maand of drie afgesloten geweest wegens herstelwerk zaamheden; op een klein ge deelte na is hij de vorige week gereedgekomen en weer voor het verkeer opengesteld Het Middelburgsch Dilettan- ten-tooneel heep in den Schouwburg een zeer gewaar deerde opvoering gegeven van de comedie Najaarsstormen we geven er hier een aardige scène uit het eerste bedrijf van. 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 24