ZEEUWSCHE OMROEP 33 Door den horigen storm ran Zaterdag werden op de West er schelde een Belgische spits en een kempenaar ran hun sleepboot losgeslagen. Door Neuzensche sleepbooten werden de zwaar geladen scheepjes in veilige haven gebracht. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat een turnvereeniging een welgeslaagde uit voering in het Concertgebouw heeft gegeven en men vraagt ons tevens, of wij ooit zooiets op de viool hebben hooren spelen. Kalmte, burgers Ten slotte is er tussehen de lichaamsbeweging van '11 jazz band en van 'n gymnastiekclub niet zoo heel veel verschil en menig diri gent heeft reeds lang het diploma voor vrije en ordeoefeningen in zijn bezit Per annonce werd in een stedelijk or gaan bekend gemaakt, dat deelnemers aan den avondlijken jubeloptocht, die niet voorzien zijn van 'n lampion of fakkel, in den, staart van den stoet moeten plaats nemen. Lijkt ons een uittarting van de amb tenaren, die tegenwoordig speciaal be last zijn met de controle op de achter lichtjes Felle beroering is in Zeeland gewekt door het officieele besluit, veel plaats namen in schrijfwijze te veranderen. Zeer bijzonder is men ontsticht over de bevoorrechting van Hengstdijk, dat zich voortaan Hengsdijk mag noemen. Te Biggekerke is nu een comité van actie opgericht om alsnog gedaan te krijgen, dat die naam gewijzigd wordt in Biggelkerke of vindt men dat te traan - achtig, dan zou men met Baconkerke ook reeds tevreden zijn. Koewacht heeft telegrafisch Koerzacht afgesmeekt, doch kreeg per omgaande antwoord, dat Dui- vendijke dit wis en zeker als een belee- diging zou opvatten. Te Ossenisse wordt nog geconfereerd. De ouderen hadden gedacht aan Kosse-misse, maar begrijpelijkerwijze wilden de jongelieden daar niet veel van weten Fit Middelburg en enkele andere plaatsen gewagen onze correspondenten van geslaagde uitvoeringen der operette „Sneeuwwitje". Daar volgens de rapporten der school artsen de bleekzucht onder de kinderen toeneemt, is het niet lastig meer 0111 ge schikte personen voor de titelrolspeel sters te vinden. Te Wolfaartsdijk heeft men tot twee maal toe door vernieling van de alarm- kastjes de brandweerlieden valsche- lijk opgebeld. De provinciale pers rept inet veront waardiging over deze baldadigheid, die echter meer van beldadiglieid heeft Uit Kapelle bericht men ons, dat de gemeentelijke mestvaalt omgebouwd zal worden in een rosarium. Zeeland streeft er naar de gezondste provincie te worden in Nederland 't bekomen van verandering van luchtjes wordt daartoe energiek nagestreefd Ongepaste grappenmakers hebben, om de Yersekenaars zonder geldige redenen tot enthousiasme te brengen, een dezer nachten een'imposant vuur werk in den Burenpolder ontstoken. De politie speurt met voetzoekers naar de sclioenafdrukken van de daders. En passant wordt een onderzoek inge steld naar de verspreiders van het noorderlicht. De raad van Oostburg heeft blijkbaar ter verlichting van de gemeentelijke lasten besloten de gasfabriek te ver knopen. Homoeopathie in de praktijk Hier is nu niets meer aanwezig dan de omroeper, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeiei! i__ Tussehen de in haag opgestelde schoolkinderen betrad de bur gemeester het Zuidzandsehe raadhuis. Voor het gemeentehuis rond een muzikale huldiging plaats. Zaterdagmiddag is te Zuidzande de heer JI'. Beelaerts van Emmichoren als burgemeester feeste lijk ingehaald en geïnstalleerd. Bij aankomst in de gemeente, werden aan mevrouw ran Emmichoren bloemen aangeboden Na de plechtige installatieverga dering poseerde de nieuwe burge meester voor ons te midden ran familie, gemeenteraad en gc- noodigden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25