E 38 ziet om te rekken, heeft hiertoe medegewerkt. Vooral Amerika brengt veel onder goed van kunstzijde, die in de meeste gevallen schuin verwerkt is. Onder jurken en nachtponnen met erg veel schuine naden, maar die boven alles goed vallen en slank afkleeden. Dit Amerikaanscli ondergoed is over het algemeen erg goedkoop, zij het dan ook in vergelijking met de prijzen, die men er in New York voor la-taalt, nóg vrij duur. Voor degenen die zich zuivere zijde kunnen veroorloven doen vooral crêpe de chine en satijn 't goed. Voor garneering gebruikt men graag garnituren van kant die men overal klaar kan koopen open naden en vooral ook applicatie en oprijgsels. Zijn rose, zalmkleur en lichtblauw de meest populaire kleuren, er blijven toch altijd nog aanhangsters van wit, terwijl men ook dit seizoen weer pogingen doet om een vrij donker goudgeel te laneeeren een kleur, die eerstens slechts de brunette staat en daarnaast een allesbehalve frisschen indruk maakt. Bijzonder aardig daar entegen zijn de mille-fleurtjes, die vooral toegepast worden voor nacht ponnetjes. Is er een tijd geweest dat men de vrouw, die zich niet aan een pyama wilde wagen, voor ouderwêtsch uit kreet, thans is het meerendeel der vrouwen tot de vroegere flatteuze dracht teruggekeerd, zij het dan ook dat de witte nachtpon van voorheen met een lantaren gezocht moet worden. Zelfs de goedkoopste kwaliteiten in katoen en flanel zijn van een aardige, flatteuze kleur. Voor degenen, die over verloren oogenblikjes beschikken, is het eigen handig borduren of van applicatie voorzien van ondergoed altijd een dankbaar werk. tricot. Vooral het feit, dat kunstzijden crêpe de chine bij liet wassclien veel beter blijft dan tricot, dat zelfs bij zorg vuldige behandeling nóg kans Nu de kunstzijde hoe langer hoe meer geper- fectionneerd wordt en men haar ook brengt in kwaliteiten die nog maar weinig kreuken, wordt zij op het gebied der lingerie een geduchte con currente van het langen tijd zoo geliefde zijden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38