PRINSESSEFEEST IN HULST Dat Zeeuwen feesten kunnen wie twij felt eraan, die ge zien heeft, hoe we in ons gewest veel meer en he ter dan elders die stok oude en toch springleven de vermaken, vierdagen en festiviteiten hebben bewaard, waarin sinds eeuwen al onze voor ouders zoo vol over gave ontspanning vonden, wanneer een tijdje de boog wat strak gespannen had gestaan Moderne tijd kan aan een Zeeuw veel leeren en verleeren maar z'n lust, z'n vroolijk- lieid en z'n veerkracht nóg in geen eeuwen Dat er na zoo langen tijd van gespannen ver wachting bij de geboorte van een nieuwe Oranje telg in Zeeland een onbe dwingbaar enthousiasme zou losbarsten, een da verende vreugde, dat was ook gemakkelijk te voor spellen. Maar dat er gefeest zou worden, heel de provincie door, in 't kleinste dorp en in de deftigste stad, zoo uitbundig, met zoo'n volle overgave aan een spontane vroolijklieid, maar ook met zoo opof ferende inspanning van alle beschikbare krach ten, om aan den nationa- len feestdag een grootsch, een plechtig en onver getelijk cachet te geven dat er gefeest zou worden in zulk een stijl dat is een openbaring geweest voor ieder die wat verder gekeken heeft dan eigen stad en dorp. Van heimie en ver varen de feestelingen uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen op getrokken naar Hulst, om den optocht te zien er was geen doorkomen aan. Om 1wee nar weerklonken de tonen der muziek, de kop van den stoet kwam in 't gezicht. Hechts Wieg en ooieraar met baby compleet verden door een der praalwagens voorgesteld. Een andere wagen gaf aan de roode kool de voorkeur boren den ooieraar als kinderleverancier. De herauten, die Maandag de blijde mare verkondigd hadden, kregen ook in den stoet hun plaats toegewezen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16