DURY] ER GAAT NIETS BOVEN DE SKI écht Ik wist niet wat eraan mankeerde Het smaakte mijn man niet.. brusselsch mankeert VurtêV SNELLE UITKOMST zuwer Juvericfw wafer 18 Wat was er den laatsten tijd toch met mijn Brusselsch lof Het was moeilijk te zeg gen, maar ik merkte heel goed, dat ze mijn man den laatsten tijd niet smaakte. Hij is niet lastig en hij zegt er niets van, maar ik had het zelf ook wel geproefd. Ik heb een oude vriendin. Haar vroeg ik Zij proefde. ,,Heel eenvou dig", zei ze. „Ze is niet smeuig. Let op het bindmiddelMeer zeg ik niet!" Sindsdien ge bruik ik voor het binden van mijn groenten altijd MAÏZENA fabr. DURYEA. Nooit heb ik meer over te leurstellingen te klagen. En mijn man bedient zich weer twee. soms drie keer'. FABRIKAAT Tegen inzending van een boven deksel, van een pak MAÏZENA fabrikaat DURYEA, ontvangt U kosteloos een receptenboek met 72 groentenrecepten. DOOR W. HOLBROOK De heer en mevrouw Smit-Smits wij allemaal trouwens wonen in een der heuvelachtige provin cies en meneer en mevrouw Smit-Smits houden van films anders was dit blij en droef verhaal nooit ontstaan. Want de films de journaals, met verslagen van kunstrijderij op het ijs, van wedrennen in sleden en van film- tournooien brachten mevrouw Smit- Smits er toe, onze zomersche golfclub voor het winterseizoen om te tooveren in een ski-club. Zij en haar man waren onze eeltige stadgenooten, die wel eens echt ski's tusschen zichzelf en de sneeuw hadden gedragen. Zij waren in St. Moritz ge weest. Toen mevrouw Smit-Smits echter voorstelde, de vólgesneeuwde golf-links voor wintersport te gebruiken, riepen wij allemaal hoera, en bekende zelfs haar man, dat 't wel een idee was. We had den banen en hindernissen en kuilen, dus het terrein bezat ongeveer evenveel variatie als Zwitserland kon aanbie den. „Misschien kunnen we in 't begin beter een tijdje op vlak terrein blijven," stelde Mr. Smit voor. „De lui hebben nog nooit geskied, moet je denken „Dan leer je 't ze maar," zei mevrouw luchtig. „Je laat ze maar eens zien, hoe je 't in St. Moritz deed." Meneer Smit scheen niet veel zin te hebben, 0111 de kneepjes van zijn kunst aan anderen mee te deelen. Maar toen wij den volgenden morgen allen in het clubhuis stonden, gekleed tot een strijd met de elementen en ieder voorzien van een paar glimmend nieuwe ski's, werd de leidersrol hem opgedrongen. Hij leende het paar van meneer Fret, bond ze onder en kloste de veranda over. Toen hij zijdelings de trap begon af te dalen, botste de punt van zijn linkerski tegen de mat, en kletterde hij alle treden af, tot in een baggerpoel, op handen en voeten. „Altijd onhandig, als je je eigen ski's niet hebt," zei meneer Smit tot zijn eigen verontschuldiging, opstaande en zijn voet ontwarrend. Hij klom uit den poel en stond te balanceeren op een roeterigen sneeuwhoop. „Maar 't geeft me een goed begin. Het eerste, wat een beginneling leeren moet, is. Hier voerde een zijner ski's, op eigen gezag, een plotselinge voorwaartsche glijbeweging uit, den voet meenemend. Meneer Smit riep het ding met twee wuivende armen terug, maar het hield niet op, voor hij plat op zijn rug lag. hoe hij vallen moet," ging de leeraar hijgend voort, en hij worstelde zich overeind en probeerde een paar voorzichtige stapjes over de sneeuw. „U zult opmerken, dat ik tweemaal geval len ben, zonder me te bezeeren.- Dat komt, doordat ik me op tijd ontspan, 't Is puur een kwestie van floep Beide ski's schoten onverwachts zij waarts uit en meneer Smit sloeg neer met gekraak van splinterend hout. Blijkbaar had hij ditmaal verzuimd, zich voldoende te ontspannen. Hij bleef namelijk dertig seconden liggen, zooals hij lag. Toen verzamelde hij de stukken ski en hinkte terug naar het clubhuis. „Nu hebben jullie zoo in 't ruwe een idee van den start," zei hij met 'n knor rig gezicht tegen zijn publiek. „Morgen breng ik mijn eigen ski's mee, dan zal ik je ski-loopen laten zien." I)en volgenden morgen bracht meneer Smit niet alleen zijn eigen ski's mee, maar ook een groote grijze merrie, Grada geheeten. Ski-loopen schijnt net zooiets te zijn als surf-rijden maar in plaats dat je over de golven glijdt achter een boot aan, word je over de sneeuwhoopen ge sjord in de achterhoede van 'n paard." Wij anderen vergaderden op het be sneeuwde grasveld, om meneer Smit met Grada van wal te zien steken. Zij had dikke lappen 0111 haar hoeven en een snoer belletjes om haar nek. Meneer Smit stond op zijn ski's bescheiden achter haar. „Deze vorm van ski-sport," zei hij zenuwachtig, „heet ho, Grada ski-jorning. 't Is minder vermoeiend dan gewoon skiën, en er kunnen er zooveel ho Grada! er kunnen er zooveel...." Grada echter, verontrust door het belgerinkel, vond het voorbeeld een betere les dan het schamele woord. Zij stapte op en holde liet veld over, meneer Smit meetrekkend. Samen draaiden zij tweemaal 0111 het clubhuis heen Grada sjokte genoeglijk voort en haar bestuurder hing over de leidsels als een overvoede Ben Hur. Met twee rondjes echter vond Grada liet. welletjes. Zij bleef opeens stokstijf staan. Meneer Smit gleed door, want hij had geen remmen aan zijn ski's en tuimelde tegen de paardedijen. De schok wekte Grada. niet alleen op uit haar loomheid hij maakte haar wild. Met een verontwaardigden hinnik sloeg zij haar hakken op en zocht de ruimte, met den nog steeds aan de leid sels hangenden heer Smit. De volgende, tien minuten kregen wij ski-sprongen te zien, zooals. ze in de journaals nog nooit voorkwamen. Voor den muur naast het clubhuis aarzelde Grada slechts een tiende seconde, toen schoot zij er overheen als een windhond. Haar bestuurder deed hetzelfde d< punt van één ski tikte boven op den muur, toen hij passeerde, maar hij kwam staande beneden en schoof als een schaduw met Grada mee. Beiden staken als scherpe silhouetten tegen de sneeuw af, toen zij de witte uitgestrektheid der golf-links doorscho ten. We zagen meneer Smit als een vlieger de lucht in gaan, als Grada hem over een bobbel heenwipte. En toen zagen we hem niet meer, want paard en toerist verdwenen achter een bocht. Dat wil zeggen we zagen hem dien ochtend niet meer. Kort na de lunch echter hoorden we een bekend belge rinkel in de verte. We snelden de veran da op en zagen meneer Smit en Grada langzaam over het terrein aankomen. Zij waren nog steeds aan 't ski-jornen, maar ditmaal had meneer Sinit de lap pen zakkengoed aan, en Grada de ski's. Haar meesleepend, of het een reus achtig hobbelpaard op schommelhouten was, strompelde hij het veld over, tot hij bij de trap neerstortte. „Ieder zijn beurt, da's 't eerlijkste spel," hijgde hij. Toen viel hij in zwijm. Hij kwam niet meer in het club huis vóór Donderdag jongstleden, maar toevallig kon er toen, wegens dooi, geen sprake zijn van skicn. Zoolang de zon scheen was hij de gewone gemoedelijke Smit maar achter in den middag, toen de lucht betrok en er sneeuwvlokken kwamen, stortte hij plotseling weer in en moest hij met een auto naar huis wórden gebracht. Wij anderen zijn dus genoodzaakt, ons voorloopig roef het wintersportgenot der journaals te vergenoegen. En me neer Smit is nog steeds kampioen-ski springer vaii onze provincie-hoofdstad. Hij begint al te springen, als hij het woord maar hoort. bij Indigestie Maagbrand Hoofdpijn f. ,i p Verkoudheid Neuralgie J*a;SB8^ en Pi|nen verlicht de pijn - verdrijft de oorzaak. Onovertroffen is de verrassend vlugge ver lichting, die Alka-Seltzer geeft bij Indiges tie en Oprispingen, welke door overtollig zuur in Uw gestel worden veroorzaakt. Een Alka-Seltzer-ta- blet in een glas water vormt 'n sprankelen den, alkaÜseerenden drank, waarvan de medische samenstel ling terstond verlich ting geeft bij pijnen en ongemakken en te vens het „teveel-aan- zuur" opheft, dat meestal de oorzaak is van de stoornis. Mil- lioenen menschen ter wereld zeggen: „Er ga-at niets boven Alia-Seltzer" Neemt een proef met Alka-Seltzer en U zult zien, hoe het U in topvorm houdt. Imp. G. Lindner <5c Co. Singel 115, A'dam-C Bij Apoth. en Drogisten 56c.&f1.12'/, mef den verrukke- liiken, decenten Grossmith'sOld Cottage Lavender Water Importeurs Rich. Wernekinck Co Huddestr. 9 Amsterdam-C. Old Cottage Uireiuler

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18