NATIONALE FEESTDAG IN ZEELAND ZEEUWSCHE OMROEP 24 Midden in de feestweek is het Wal- eherensche strand overspoeld met volle wijnvaten. Hier en daar is het publiek den officieelen strandvonder te vlug ai geweest, maar omdat er in die dagen overal gezongen werd, was de opsporing der daders ondoenlijk. Februari zal van nu ai' in Zeeland wel als wijnsprokkelmaand aangeduid wor den Later vernamen wij nog, dat de vaten met kinawijn waren gevuld en dat een brochure het licht zal zien, waarin de stelling wordt ontwikkeld, dat twintig eeuwen geleden iets dergelijks moet hebben plaatsgehad, wat af te leiden valt uit den naam Kaninefaton, die sindsdien opgeld deed. Met allen eerbied voor de wetenschap zouden wij toch tot voorzichtigheid manen. Reeds eerder is de veronderstel ling, dat de Batavieren iets met vaten bieren te maken hadden, onhoudbaar gebleken Te Kruiningen botert het niet erg in den raad en viel het verwijt dat de een in den hoek gedreven en de ander met spek beschoten wordt. Voor verbetering der harmonie en het terugbekomen van den goeden toon zijn er in dezelfde ge meente een gemengd en een kinderkoor opgericht. De leden geven zich bij tien- tallen on Dacht u soms,datdeWestkarppeUche schooljeugd Bij de eerste de beste ruzie zal nu de niet mee *"n 1ee*ien f Dan weei nu beier vroedsehap omgezet worden in een "V liedertafel. Te Wolf aartsdijk werd een comité opgericht, dat zich ten doel stelt, lessen te geven in het bereiden van goedkoope krachtige maaltijden en dranken. Vooral dit laatste is van belang, nu Walcheren zoo voordeelig wijn kreeg. In de eerste les zal daarom het publiek onderricht worden, hoe het met 'n paar blaadjes B.Z.K. in den theepot een voordeelig iterk bakje kan zetten Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook. is geoorloofd. Uit Middelburg seint men ons, dat in een apotheek een binnenbrandje is uit gebroken. De toegesnelde vlammen- bedwingers behoefden evenwel niet in te grijpen. Men was er namelijk in ge slaagd om het vuur met, eigen drankjes te blusschen Onze correspondent te Sas van Dent bericht ons, dat bij de jongste schieting de nieuwe koning een paar schoenen aan een medelid heeft gegeven. Als iedere vorst zooveel deed voor de verbetering van den levenswandel zijner menschen op aarde en zooveel hart toonde voor de onderdanen van zijn onderdanen, zouden alle monarchieën wel vlug hersteld worden Op de meeste plaatsen begun de feestviering met een lcerlcelijken dankstond. Zoo was het ook te Goes, waar de dienst een groote menigte bezoekers trok. Burgemeester van Dusseldorp woonde de aubade bij, die door de Goesche schooljeugd voor het raadhuis werd gebracht. Men meldt ons uit Kloetinge, dat de burgemeester in den raad meegedeeld heeft, dat de melkgebitten van de schoolkinderen steeds slechter worden. Het onderzoek in deze materie schijnt geschied te zijn door een belasting inspecteur, die gewoon is de menschen aan den tand te voelen. Inmiddels is den onderwijzers last gegeven mede te hclpon aan de bestrij ding van het gevaar. Zoo mogen zij bijvoorbeeld wel van de zeven geitjes, maar niet meer van den wolf vertellen Dacht u somsdatdeWestkappelsche schooljeugd niet mee kon feesten t Dan weet u nu beter! Te Jloek in Zee-uwsch-Vlaanderen droegen de feestelijkheden ook dat enthou siaste karakter, dat onze zuidelijkste gewestgenooten daaraan weten te geven. Zoo trok de feeststoet door de straten van 't opgetogen, versierde Hoek. De Goesenaars plantten 's middags een Prinses Beatrix-boom ter her innering aan deze blijde gebeurtenis. Koudekerke bleef bij de feestviering niet, achter, en '1 was zelfs een der eerste gemeenten, waar de nieuwe Oranje-telg geëerd werd door een nieuive laan naar haar te noemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 24