VenkxmSe COLGATE ZIJN MAAG GEBISMUREERD lion AéawAe. AzruA&ri..* fèeneeómtböelen cn Genees; fouten ALS GRATIS BIJLAGE LANGE BESCHUITJES MAGNESIUM 26 is ook voor U bereikbaar! Borstel Uw tanden regelmatig - minstens tweemaal per dag - met het krachtige, aromatische schuim van Colgate's Tandpasta. Het maakt de tanden stralend blank, zonder het tandglazuur aan te tasten en lost alle voedselresten op, die anders in scheurtjes en spleetjes tusschen de tanden achter blijven en vaak tandbederf veroorzaken. Bovendien houdt Colgate's Tand- pasta Uw adem zuiver en aangenaam van geur. In tubes van 25, 40 en 65 cents. Annonces betreffen Je worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooral voorzien zijn van bet stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Contröle op de Aanprijzing van Genees middelen en Geneeswijzen, waarvan bet Secretariaat is gevestigd Segbroeblaan 33, s-Gravenbage. ik zelf gehoord, geen tien minuten nadat ik Ludovie. gesproken had." I k hecht meer geloof aan Ludovic's eigen bewering," zei de fat, langzaam zijn monocle opwrijvend„dat hij op een nil schoot." „Jawel en misschootzei Shield. „Maar ik heb gezien, dat Ludovie op twintig pas afstand 't hartje uit een speelkaart kon schieten." ,.Ja goed, toegegeven maar Lu dovie was dien avond niet heelemaal nuchter, is 't wel Eustacie sloeg ongeduldig haar han den samen. „Spreken jullie toch op, één van tweeënwat heeft mijn neef Ludovie uitgevoerd De fat schudde de plooien terug van zijn hand en stak vinger en duim in zijn snuifdoos. „Nu, Tristram zei hij met zijn minzame lachje. „Jij weet er meer van dan ik. Vertel jij 't ,,'t Is geen erg stichtend verhaal," zei Shield. „Waarom wit je 't hooien?" „Omdat ik denk. dat mijn neef Lu dovie misschien de meest romantische figuur van de beelc familie is ant woordde Eustacie. „Ach, romantisch zei sir Tristram, zich schouderophalend afwendend. De Beau sloot zijn snuifdoos. „Ro mantisch zei hij nadenkend. „Neen, romantisch was Ludovie niet, geloof ik. Misschien een beetje onbekookt. Hij speelde vandaar al die ongelukken. Op een avond verloor hij in den Cacao- boom een groot bedrag aan den be woner van Furze House, hier twee mijl vandaan." ..Furze House is onbewoond," zei Eustacie. „Nu ja." gaf de fat toe. „Maar drie jaar geleden woonde sir Matthew Plun kett er. .Sir Matthew is drie jaar ge leden doodgeschoten in de Long- shaw-bosclijes en toen is zijn weduwe verhuisd." „Heeft neef Ludovie hem doodge schoten „Dat is juist de vraag, Eustacie. Daar zal Tristram je een ander ant woord op geven dan ik." „Maar waar deed hij 't dan om vroeg zij. „Toch niet alleen, omdat hij geld aan hem verlóren had Zóó erg is dat niet of was hij misschien geruïneerd „O neen, lang nietMaar hij had wel zwaar verloren, en sir Matthew was iemand vanlaten we zeggen middelmatige afkomst hij was zoo ongemanierd, iets in onderpand te vra gen. voor hij doorging met, spelen. Men moet natuurlijk nooit met burgerluitjes spelen, maar Ludovie was altijd zoo eigenwijs. Ze speelden piket en ze waren allebei een beetje dronken. Ludovie nam een ring van zijn vinger en gaf hem sir Matthew als onderpand om later in te lossen natuurlijk, 't Was een talisman-ring, ontzettend oud Ludovie had hem van zijn moeder die was de laatste van een veel onder geslacht dan het onze." Eustacie vroeg „Wat. is een talis man-ring „Een gewone gouden ring. met tee- kens er in gegraveerd. Die van Ludovie was ontzettend oud, zooals ik al zei. Die teekens er op bezaten tooverkracht, zei men. Volgens de overlevering zou die ling hein tegen alle gevaren be schermen. Maar wat van meer belang is 't was een familiestuk. De juiste waarde weet ik niet. Jij hebt verstand van zulke dingen, Tristram vraag maar, of je zijn verzameling eens zien moogt, Eustacie hoeveel was die ring waard „Ik weet liet niet," antwoordde Shield kortaf. „Hij was zeer oud misschien onbetaalbaar." „Zoo'n onbekookte knaap, arme Ludovie zuchtte de fat. „Geen tegen houden aan, geloof ik was 't wel. Tristram F' „Neen." Eustacie wendde zich naar Shield. „Maar was jij er dan bij „Ja, ik was er bij." „Maar als Ludovie zoo'n bui had, kon geen mensch hem houden, zelfs Tristram niet," lichtte de Beau toe. „Hij ver pandde den ring en bleef verliezen. Sir Matthew ging uit den Cacao boom weg met den ring aan zijn vinger wat ik niet anders kan betitelen dan als een betreurenswaardig gemis aan smaak. Dm hem te lossen moest Ludovie zijn toevlucht nemen tot, woekeraars." „Wat trouwens niets nieuws was," zei Shield. „De woekeraars hadden hem al beet sinds hij van Oxford kwam vóór dien tijd zelfs al." „Zooals het zoovelen onzer vergaat," mompelde de fat. „En kreeg hij het geld bij elkaar vroeg Eustacie. „O ja," antwoordde de fat, „maar daarmee was hij er nog niet. Toen Ludovie bij Plunkett kwam, om den ring in te lossen, beweerde onze vinding rijke vriend, dat zoo de afspraak niet was hij had goed geld tegen den ring gezet en den ring gewonnen. Hij wou hem niet teruggeven en buiten Trist ram was er niemand te vinden, die nuchter genoeg was geweest, om te getuigen voor Ludovic's lezing van het geval." De oogen van Eustacie bliksemden. „Wat een schavuit, die Plunkett!" De Beau speelde met zijn monocle. „Verzamelaars van rariteiten, Eustacie. doen vaak de ongehoordste dingen, om een begeerd voorwerp in handen te krijgen." „Maar jij wist de waarheid toch!" riep Eustacie, sir Tristram onstuimig aankijkend. „Plunkett wachtte mijn uitspraak helaas niet af." antwoordde sir Trist ram. „Hij trok zich terug op Furze House en wou Ludovie niet meer te woord staan nogal onverstandig, vind ik." „En wist grootvader er van vroeg Eustacie. is aan dit nummer een fraai gecalligrafeerde en in kleuren uitgevoerde oorkonde toegevoegd als een herinnering aan de blijde geboorte van prinses Beatrix. Als tragische bijzonderheid zij hierbij vermeld, dat het ontwerp van deze oorkonde het laatste gewrocht mag worden genoemd van den bekenden hofcalligraaf Jean Grevenstuk, die daags na de geboorte van het prinsesje in den ouderdom van bijna 80 jaar is overleden. Tracteer de kin deren,als zij thuis komen, op een heerlijke kop chocolade of anijsmelk, met Verkade's Lange Beschuitjes! 12 ct. per pakje. Met een platen-bon 0.&M jt ilT WU HANDHAVO voor het album *2^ g kwaliteit «L, "V» „Onze groote DWINGT HEM ZICH VERSCHILLENDE SPIJZEN TE ONTZEGGEN Honger hebben en niet kunnen eten Met angst het naderen van het uur van den maaltijd tegemoet zien Welke smarten die men echter had kunnen voorkomen. Een kleine dosis Gebismureerd Magnesium in een beetje water, gebruikt zoodra zich de eerste kenteekenen van spijsverterings-stoornissen voord - geven u spoedig verlichting. Dat gevoel van walging, de drukking in de maagstreek, de krampen, de gewaarwording van schroeiing in de maag en de slaperigheid, kunnen slechts enkele minuten weerstand bieden aan Gebismureerd Magnesium, welk middel bijna onmiddellijk de overmaat van aciditeit onschadelijk maakt, de gisting van het voedsel doet ophouden en de teergevoelige slijmvliezen der maag verzacht. Gebismureerd Magnesium is aangenaam van smaak en is het onfeilbaar geneesmiddel tegen spijsverterings stoornissen. Gebismureerd Magnesium is ver krijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 1.- per flescli, of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26