door ileityuujtwet uw toekomst versperd? JFmÊLmW onderwijs M gmm j£*fi INSTITUUT VOOR M M SCHRIFTELIJK COUPON. I I LJ Door de nieuwe vestigingswet is het in het belang van iederen Middenstander zich verder te ontwikkelen. Vooral jongelui, die later de zaak van hun ouders willen overnemen of het plan hebben winkelchef of filiaalhouder te worden, drukken wij op het hart aan hun ontwikkeling te werken. Indien zij dit niet doe»? bestaat de kans dat zij te zijner tijd zijn uitgesloten van een behoorlek Middenstanders bestaan. Wacht dus niet tot het te laat is vraag eens inlichtingen omtrent onze cursussen voor Middenstanders. Lessen in winkel boekhouding, winkelcorrespondentie, handelskennis handelsrecht, wetskennis handelsrekenen, Nederlandse taal, bedrijfsleer, vakkennis, warenkennis enz. LEIDERS: Mr. E. Riemersma en D. L. Tollenaar, leraar-boekhouden M.O. Voor de vaklessen hebben wij de medewerking van vaklieden. Iedere dame of heer, die de lagere school heeft bezocht, kan de lessen volgen. Voor gevorderden speciale cursussen. Laag maandelijks lesgeld. Studieboeken, monsters, stalen, enz. gratis. Lees onderstaande cursusopgave met aandacht. Vraag ons per bon, in gesloten enveloppe, gefrankeerd met 5 cent, of per brief het pro spectus van de cursus waarvan U wel iets meer wilt weten. Wij zenden U kosteloos alle inlichtingen en tevens de dankbetuigingen van vele geslaagden en aangestelden. Richt voor 5 cent een brief aan de A.S.S.O. en doe het da delijk het kan voor Uw toekomst van grote waarde zjjn. A-CURSUSSEN: voor heron: middens tands- tiploma, verkoper (verschillende branches), kruideniersdiploma, manufacturenbrevet, politie-diploma, maréchaussée, militaire politie, leerling-verpleger, besteller, hulp- keurmeester (voor slagers), keurmees ter van waren, warenkennis, filiaalhouder, etaleur, modern reclameschrift, reiziger, ad ministrateur, notarisklerk, makelaar-taxa teur, inspecteur verzekeringsmaatschappij, varia-verzekering, directeur van een woning en assurantie-bureau, effectenbediende. Voor domes: middenstandsdiploma, ver koopster verschillende branches), kruide niers-diploma. manufacturenbrevet, waren kennis, filiaalhoudster, etaleuse. modern reclameschrift, reizigster, privé-secretaresse, leerling-verpleegster, kinderverzorgster, kin derjuffrouw, assistente bij een dokter of tandarts, effectenbediende. B-CURSUSSEN: voor dames en heren: praktijkdiploma boekhouden (dubbel boek houden), handelskennis, handelsrecht, statis tiek, handelsrekenen, boekhouddiploma's „Mercurius" en „Vereniging van Leraren", Ned. taal, Frans, Duits, Engels, Nederlandse, Franse, Duitse en Engelse handelscorrespon dentie, stenografie (systeem „Groote"), spre ken in het openbaar, rekenen, meetkunde, aardrijkskunde, algemene ontwikkeling, be lastingrecht, belastingconsulent, handschrift verbetering, beschavingsleer (goede omgangs vormen), eerste hulp bij ongelukken. C-CURSUSSEN: reclame-tekenaar, bouwkun dig-tekenaar, machine-tekenaar, electrotech- nisch-tekenaar, scheepsbouwkundig-tekenaar, meubel-tekenaar, chauffeur-monteur, auto techniek, auto-expert (voor verzekeringsin specteur en taxateur), auto-dieselmonteur, elec- triciën, electrotechniek, sterkstroommonteur, diploma V.E.V., zwakstroommonteur, diploma V.E.V., ljjnwerker-telegrafist, erkend instal lateur, V.EJH.I., radio-monteur, radio-techniek, lasser, lastechniek, machinist (voor stoom-, motor- en electrisch bedrijf, voor de officiële diploma's land- en scheepsmachinistkoel techniek, vliegtuigmecaniciën, vliegtuigtech niek, verwarmingsmonteur, verwarmingsinstal lateur. smid-bankwerker, constructie-bankwer ker, erkend gasfitter, erkend waterfitter, lood gieter, adsp. bouwkundig opzichter, bouwkun dig opzichter, betonbouw, wegenbouw, film operateur, fabrieksbedrijfsleider enz. Aan het A.S.S.O.-Instituut, Nieuwe I Plein 31, Arnhem. Ik verzoek, zonder I enige verplichting, inlichtingen om- trent de cursus voor Naam Straat en nummer Woonplaats I LeeftijdI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 40