k DE PAARLEN VAN DE KROON Madame Dubavry met een der panden (welke voor haar op het blaadje ligt), die, althans volgens deze film, bij de Fransche revolutie zoowel de paarl als haar hoofd verloor. verkwikt. Origineel, geestig, charmant, enfin, alle goede eigen schappen, welke in een film maar verwacht kunnen worden, zijn hierin verwerkt. Het verhaal begint met de geboorte van Catharina de Medic-is te Florence en eindigt op het moderne luxueuze oceaanschip Normandie, üaartusschen ligt de levens loop van een aantal paarlen en van elk harer wordt de zoo genaamde geschiedenis verteld en vertoond. Aan elk van die geschiedenissen is een gedeelte van deze film gewijd en het meest interessante ervan is wel, dat ook ieder verhaaltje met een climax eindigt. Practisch zijn het dus evenveel interessante filmpjes als er paarlen behandeld worden, want zij eindigen allemaal met een pittigheidje en hebben ook allemaal eigen acteurs en actrices, die ze uitbeelden. Er is dan ook een heele lijst van namen, waarvan die van Sascha Guitry terecht bovenaan staat. De plaatsen van handeling zijn Parijs, Rome, Marseille, Londen, Burgos, China en Abessinië, zoodat u kunt zien, dat Sascha Guitry ook daarmee niet zuinig geweest is. Als iedereen van deze film evenveel geniet, als wij gedaan hebben, dan wordt zij ongetwijfeld een der grootste successen van de laatste jaren. Het revolteerende Fransche volk tijdens het beleg van het paleis der Fransche koningen. Hendrik de Achtste (Lyn Harding), terwijl hij rooi den kunstschilder Holbein poseert. Deze meesterlijke City film werd gespeeld, geschreven en geregis seerd door Sascha Guitry, den beleenden en zeer geestigen Fran- schen schrijver-acteur. Dit is de Engelse.he kroon, waarin de paarlen heetten te zitten. Het is het aller eerste begin van deze film, waarbij een der schatbe waarders aan den koning de geschiedenis van de juweelen vertelt. De paarlen van de kroon is een speel- sche fantasie niet meer en niet minder. Historisch is er niets van waar en de geheele ver handeling, ook al lijkt zij nog zoo echt, is puur ver zinsel. Sascha Guitry, de man, die in den laatsteu tijd verschillende origineele filmdaden heeft gesteld, is ook voor deze verantwoordelijk en inderdaad, iedereen kan.hem daarvoor dankbaar zijn. Het ver haal is vreeselijk ingewikkeld, althans om het na te vertellen. Om te zien is het een weldaad, die d;-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 14