Zeeuwsche Sport De Middeltmrgsche turnvereeniging Wilhelmina organiseerde een uitvoering in Schuttershof. Links: vrije oefeningen der meisjes. Rechts: de dames voerden aardige rhythmisehe dansen uit. geen belangrijke wijzigingen in het aspect van den derde-klasse-strijd. Burgh kreeg klop van Gudok en ook dit baart geen verwondering. We zouden zelfs zeggen, dat het een mooie nederlaag is, gezien de cijfers 3-1. Nog even terugkomend op de gymnastiek moeten we aankondigen de gebeurtenissen, welke Achilles te Middelburg ter gelegenheid van het 15-jarig be staan op het programma heeft. Dinsdag 15 Februari was de jaardag en was het receptie. Zaterdag een 'aes* met de Vier van Tholen en van Lier enz" enz. Er fcal nog gelegenheid te over zijn om er op terug te komen. De afgeloopen week bracht eens eenige wisseling in het langzamerhand voetbaleentonige win- tersche sportprogramma. De Zondag bood in de tweede klasse A van het zuidelijk voetbal twee uitslagen en twee verrassingen. De Middelburgsche gymnastiekvereeniging „Wilhelmina" liet ons ge nieten van een verrassend goed gymnastiekpro- granima. Het voert te ver om het geheele rijtje van achttien nummers, dat in een vlot tempo ten too- ueele werd gevoerd, te bespreken en daarom houden we ons aan een algemeen overzicht. Eerst eenige cri- tiek, mild en wei-bedoeld. Zijn de nummers voor de kleinste jongens niet een beetje zwaar en zou dit werk, zooals 't werd uitgevoerd, niet op de grens van gevaarlijk liggen 'i Het was een vraag, welke vooral opkwam bij het nummer brug voor jongens van de 2de en 3e klasse en het antwoord moeten we schuldig blijven, omdat de leiders hun materiaal beter kennen dan wij. Waarschijnlijk hebben we ongelijk, want de technische leiding van Wilhelmina is geschoold in de praktijk, is zelf actief geweest en is nog deel neemster en deelnemer aan de uitvoering. Maar daarom ook moeten zij zich zelf eens even deze vraag stellen en daarbij overwegen, dat ze zelf heel goede werkers zijn op gymnastiek-gebied en dus misschien wel te veel vertrouwen, dat anderen, speciaal de jong- sten, over dezelfde krachten beschikken als zij zelf. Een uitvoering roept in herinnering terug de jaren, dat een Middelburgsche ploeg met succes deelnam aan de drie-steden-turnwedstrijden. Wat is er in vergelijking met toen een geweldige achteruitgang. Middelburg staat op het tweede plan met die gym nastiek, maar in de uitvoering van Wilhelmina is een herstel te bespeuren en hoewel er nog wel eenige jaren zullen heengaan voor het oude niveau bereikt is, er is een prijzenswaardig streven om weer op beter peil te geraken. Een sportman kan veel bereiken, als de wil er is en zoo zullen we hopelijk binnen niet al te langen tijd ervaren, dat werkelijk iets bereikt is. Overigens kwam in het .programma een nieuwere, een meer frissche geest naar voren. Er waren heel mooie nummers bij en speciaal het best uitgevoerde nummer vrije oefeningen heeren trok de aandacht om zijn origi naliteit en correcte uitvoering. Een heel goede uitvoering, welke het beste doet verwachten voor de festijnen welke ons op gymnastiekgebied volgend jaar te wachten staan, als Wilhelmina twintig jaar bestaat. En nu, hoe kan het anders, koning voetbal. Het beste resultaat en het best tepaskomende resultaat boekte De Zeeu wen door het gelijke spel in Breda tegen Breda. Zij kwam met een gelijk spel aan een puntje, dat zij best kan gebruiken en Reijenoord klopte Zondag te Rotterdam Blauw Wit met 6-1. De Rotterdammers zijn nu bijna kampioen. Moment voor het Blauw Wit-doel, waaruit Reijenoord's vierde doelpunt werd gemaakt. Op de kunstijsbaan te Amsterdam heeft het sterke Britsche team de Brighton Tigers een match gespeeld tegen een Europeesche combinatie. Moment tijdens het spel. dat van invloed kan blijken te zijn op den eindstand. In de bovenste regionen kwam eveneens een flinke verandering. Hero boekte een sprekende overwinning op de Baronie en schakelde deze Bredasche daarmee wel niet uit, maar bracht deze ploeg toch een stap achterop. Niettemin blijft de spanning tot den laatsten dag en hoewel Hero er het beste voorstaat, met Middelburg als sterken concurrent, kunnen de laatste wedstrijden toch nog verrassingen brengen. In de derde klasse gingen in verband met het ontzettend slechte weer slechts enkele wedstrijden door. Dat Axel van Biervliet won is heel gewoon en brengt V. 8. F. zorgde Zondag in het westen voor een ver rassing, door Ajax met 3-1 te verslaan. Spelmoment uit deze ontmoeting voor het doel der Amsterdammers

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19