Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP t "V 1 e 14 Hallo hallo hier is de persdienst ran den offieieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit de Zeeuwsehe hoofdstad, dat de Landstorm vorig jaar in sterkte is toegenomen. De zeewind daarentegen toonde teekenen van ver zwakking. Onze correspondent te Bruinisse seint e7 ons, dat in de afgeloopen dagen niet minder dan vijf schepen een aanvaring hebben gehad. De veldwachter heeft nu verklaard, dat hij, mits de gemeenschap hem 'n naar waterlaarzen offreert, wel bereid Onder 's Heer Arendskerke reed nabij het viaduct een v „k fiincrfwftn zware transport-auto ran den dtjle, waardoor de cabin# is als verkeersagent te tungeeren. ,„„7 J ,.nnr kiiken. eer het Toen te St. Jansteen een leurder huiswaarts keerde, moest hij consta- teeren, dat tijdens zijn afwezigheid zijn geheele inboedel, mitsgaders zijn vrouw, verdwenen waren. De man wil er in berusten, doch aan - i'ezien deze opruiming niet in Januari heeft plaats gehad, wil de Kamer van Koophandel proces-verbaal zien opge maakt. Een goede vriend te Hoedekenskerke deelt ons mede dat enkele burgers, die 't hoofd der gemeente verzocht hadden om op 31 Januari de klok te doen luiden, thans de rekening daarvoor thuis kregen. In landelijke gemeenten, waar men verstand van pluimvee heeft, weet men niet alleen tijdig te plukken, maar erkent, men ook de waarde van de spreuk,,Wie kakelz, moet eieren leggen." Intusschen hebben gedupeerden be sloten voortaan maar hun wekkers te laten afloopen bij nationale gebeurte- Onze medewerker uit Goes seint ons, dat na 'n lang proces thans bij arrest van den Hoogen Raad is uitgemaakt, dat stoep-etalages verboden zijn. Het wordt den hondenhouders tegen woordig wel moeilijk gemaakt. Heel Zuiddorpe feestte mee, toen de echtelieden A. Pollet de vorige week hun gouden huwelijks dag vierden. Een reiziger te Vlissingen is door den gestrengen rechter veroordeeld wegens beleediging van zijn dochter. 'n Goede les voor die ouders, die het wagen om wel eens „aap van 'n jongen' of „leelijke meid" tegen hun kinderen te zeggen Een schipper te Ierseke is door de politie zonder tondeuze geknipt wegens het ongedekt vervoeren van consumptie mosselen. Zeer goed. Het komt herhaaldelijk voor, dat deze mosselen met guur weer kou vatten en dan bij voorkeur niezen op het moment, dat ze geconsumeerd worden Te 's-Heerenhoek is eenige deining ontstaan tusschen keurmeesters met justitie en een noodslachter over den verkoop van paardevleesch. De bevol king leeft, als zijnde inwendig geïnteres seerd bij het geval, geheel met de kwes tie mee. Er zijn voorloopig twee par tijen en de strijdvraag moet draaien om het geschilpunt of het schimmel- dan wel bruintjes-vleesch is geweest De Hond van Werknemers in hei Voedings- en Genotmiddelenbedrijf te Vlissingen heep met zijn cursus resultaten bereikt, die ten volle de expositie wettigden, die er in de werkplaatsen deifirma Hakker ge houden werd. Te Zierikzee is ten bate van de Ghr. Zamgvereeniging De Lof stern met groot succes een aardige bazar gehouden dat het resultaat even redig was aan de opgewekte stem ming was het werk van het wakkere bestuur en het actieve comité. Nabij Zuidzande heeft een chauffeur uit Breskens er kans toe gezien een jongmensch aan te rijden en uit diens schoenen te werpen. Het vaardigheids- diploma met aanteekening zal dezen coureur uitgereikt worden. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren. De operette Rare Hoogheid Wil Niet Trouwen heeft btj de Hulstersche V.O.S. onder leiding van den heer Aug. Eeckhou I met doorslaand succes eenige uitstekend verzorgde opvoeringen beleefd. Onder 's Heer Arendskerke reed nabij het viaduct een zware transport-auto r an den dijk, waardoor de cabine afbrandde. Er kwam wel wat voor kijken, eer het vrachtje weer veilig boven was gebracht. Westkapelle krijgt een rioleering: ter wille van zoo'n groote verbetering moeten ze er 't ongemak van den aanleg voor loopig maar op den koop toe nemen De Vlissingsche Courant heeft onder groote belangstelling haar lijfenzeventig jarig bestaan mogen vieren, een persjubilé zooals Zeeland er maar weinige beleeft. Op de receptie in Britannia maakten wij deze groepsfoto van directie en personeel, Juweeltjes van vaardige slagerskunst waren er op de tentoonstelling te Vlissingen te, be wonderen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 24