DE TALISMAN-RING DURYEA DROSTE PASTILLES logeerpartij VapoRub- massage bestrijdt direct verkoudheid! 't Wapen om harten te veroveren! 26 Laatst was ik een paar dagen bij een schoolvriendin gelogeerd. Ik had er een gezelligen tijd en - ik heb ook nog iets geleerdMijn man was met mij mee. Aan ta fel maakte hij mijn vriendin een compliment over de groente. Het was Brusselsch lof, waar hij toe vallig een liefhebber van is. Ik vroeg mijn vriendin, hoe zij deze groente klaar maakte. Zij nam mij mee naar de keuken Vervolg van blz. 23 Zij wees mij een pakje,op de keukenplank „Let op het bindmiddel, dat je gebruikt," zei ze. Je ziet 't MAÏZENA fabrikaat DUR YE A Dat moet het zijn. Het lof wordt dan veel smeuiger en smake lijker. Je hebt het zelf geproefd. En zoo is het met alle groen ten, soepen en sausen. Gebruik dus vooral altijd FABRIKAAT .ef\n<3 ArtHA den Tegen Inzending van een bovendeksel van een pak MAÏZENA fabrikaat DURYEA ontvangt U kosteloos een receptenboek met 72 groentenrecep- ten. maar zonder verbazing over hun hou ding. Een dolzinnig, goddeloos geslacht, dacht hij. 't Waren niet eens voordeelige patiënten, die Lavenhamsblij, dat hij van ze af was. „We zullen wel nooit te hooreu krij gen, wat hij gezegd heeft," veronder stelde de Beau. 't Zal wel een beetje grof geweest zijn." „Waarschijnlijk èrg grof," zei Shield. „Anders wel echt iets voor Sylvester, om te sterven met een ruwe grap op zijn lippenzei de Beau. Hij streek zijn lubben glad. „Wou je nog trouwen morgen I" „Neen. dat zullen we uitstellen, zei Shield. „Lijkt me verstandig. Schoon Sylves ter 't wel leuk griezelig zou vinden, een trouwpartij op te luisteren met zijn stoffelijk overschot." „Misschien wel, maar ik heb altijd een anderen smaak gehad dan hij, zei Shield. De Beau lachte zacht en bukte zich, om zijn hoed en stok van den vloer te rapen. „Enfin, ik zal jé niet benijden de eerste paar dagen, Tristram," zei hij. „Als ik je van dienst kan zijn, hoor ik 't welIk blijf nog een poosje op de villa." „Merci, maar 't zal niet hoeven. Pickering moet maar zien. Hij kan den last beter aan dan ik. Wie weet wat er allemaal gebeuren moet, nu de opvol gingskwestie zoo in den knoop zit „Eén ding moet er zeker gebeuren," zei de Beau. „Ludovic trachten op te sporen." „Makkelijker gezegd dan gedaan antwoordde sir Tristram. „En als hij gevonden werd, kon hij nóg niet in Engeland komen. Als hij in Frankrijk gebleven is, kan hij wel al onthoofd zijn. Lijkt me echt iets voor hem, zich te mengen in een revolutie, die hem niets aangaat." „Hm," zei de Beau. „Ik wil niet onge voelig lijken, maar als Ludovic zijn hoofd kwijt is, wil ik 't toch wel graag weten." „Dat spreekt. Je weet nu niet, waar je aan toe bent." „O, ik klaag nietglimlachte de Beau. „Maar ik vind wel, dat je, als beheerder, je best moet doen om Ludovic op te sporen." De eerstvolgende dagen echter had sir Tristram 't al druk genoeg, al hield hij zich niet bezig met een onderzoek naar den erfgenaam. De advocaat kwam, Sylvester's testament werd voorgelezen, en dat document was ingewikkeld ge noeg, om het humeur van een geduldi ger man dan Shield op een zware proef te stellen. Er moesten duizend-en-één dingen gebeurenen bij al de plichten, die de dood van Sylvester meebracht, had hij nog zijn zorg over Eustacie. Zonder eenige zwakheid aanvaardde zij het verlies van haar grootvader en het uitstel van haar huwelijk, maar toen sir Tristram haar vroeg een dame te noemen, die in de buurt woonde, en die haar voorloopig onder haar hoede kon nemen, antwoordde ze, dat zij dat niet kon. Zij kende niemand in Sussex Sylvester had met de eene helft van het graafschap ruzie gemaakt en de andere helft nooit aangekeken. „Trou wens," zei ze, „ik wil geen chaperon bij me hebben. Ik blijf hier." Sir Tristram was van oordeel, dat Sylvester in zijn tijd genoeg schandaal had verwekt in Sussex, en gaf dus den praters liever geen nieuwe aanleiding, om hun tongen te roeren. Hij zei „Dat wordt nogal een zonderlinge toestand maar ik geloof niet, dat ik er veel aan kan doen. Ik zal je dus maar laten blijven." ..Ik blijf omdat ik 't zelf wil," stoot' Eustacie op. „Ik hoef nu nog niet te doen, wat jij wilt." „Praat geen onzin," zei sir Tristram, die moe was en dus prikkelbaar. „Ik praat geen onzin. Ik vind 't van jou veel onzinniger mij te vertellen, wat ik doen of laten moet. Ik ben 't opge voed worden beu, ik zal voortaan mijn eigen zaken wel regelen." „Ik ben bang dat je veel te jong bent, om je eigen zaken te regelen." „Dat zullen we zien." „Dat zullen we zeker. Heb je er om gedacht, rouwkleeren te bestellen f Dat moet gebeuren, weet je." „Ik weet het niét," zei Eustacie „Grootvader zei, dat ik niet voor hem in den rouw moest gaan, dus doe ik het niet." „Goed, maar de menschen zijn be moeiziek, nichtje men zal 't erg vreemd vinden, als je die eer niet bewijst aan de nagedachtenis van Sylvester." „Toch doe ik 't niet," zei Eustacie. Sir Tristram zag haar fronsend, zwij gend aan. „Je kijkt erg kwaad," zei Eustacie „Ik ben niet kwaad," zei sir Tristram een beetje geërgerd, „maar één ding moet je goed begrijpen ik wil je alle mogelijke vrijheid laten, maar ik ver wacht ook, dat mijn vrouw zich althan eenigszins aan mijn wenschen stoort.' Eustacie overwoog dit kalm. „Ik denk niet, dat ik't doen zal," zei ze. „Je ver langt, zulke domme dingen onzinnij zelfs." „Al dat geredeneer lijkt me doel loos," zei sir Tristram, den aandrang bedwingend, haar om de ooren te slaan. „Misschien ziet mijn moeder kans, je tot rede te brengen." Hier hoorde Eustacie van op. „Ik wist niet,dat je een moeder had! Waar is zei" „In Bath. Na de begrafenis breng ik je bij haar, dan kun je bij haar blijven tot we trouwen." „Dat kunnen we later nog zien. Verte eens, hoe je moeder is. Lijkt, ze op jou „Nee, heelemaal niet." „Des te beter. Hoe ziet ze er dan uit „Ja," zei sir Tristram vermoeid, „ik zou niet weten, hoe ik haar beschrijven moest. Ze zal wel erg hartelijk voor je zijn." „Jawel, maar wat doet ze V' vroeg Eustacie. „Amuseert ze zich in Bath Is ze vroolijk t" „Niet erg. Ze is niet zoo gezond, zie je." „0 Eustacie verwerkte dit. „Geen feestjes „Ze kaart wel graag, geloof ik." Eustacie trok een veelzeggend gezicht „Die kaartspelerij ken ik. Ze speelt zeker whist en commerce misschien." „Dat zal wel. Ik zou niet weten waar om niet," zei Shield wat stug. „Zou ik ook niet weten, maar ik speel o-één whist of commerce en ik vind die kaartpartijtjes afgrijselijk." „Dat doet er niemendal toe want. Svlvester mag gezegd hebben wat hij wou, mijn moeder zal 't zeker óók niet gepast vinden, dat je onmiddellijk na zijn dood uitgaat." „Maar als ik nergens heenga, wat moet ik dan in Bath uitvoeren I" „Ja, je zult je moeten verzoenen met een periode van rust." „Rust riep Eustacie. „Nog méér rust. Nee, nee, nee De 3-minuten Voor't naar bed gaan 1Vapo- Rub krachtig op borst en keel wrijven, 2)óók de rug insmeren, 3) borst dik insmeren en met warm flanel bedekken. Door de massage werkt Vicks direct door de huid als pappleister, terwijl de door de lichaams warmte ontstane dampen 18 x per minuut naar de ontstoken luchtwegen van neus, keel en borst worden ingeademd. De urenlang aanhoudende dubbe le werking verhelpt de meeste verkoudheden in één nacht. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten f 0.90 per grooten pot ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26