bekende brengt de stemming erin! 27 Hij moest lachen, maai' zei„Is 't- zóó erg „Ja, dat is 't zeker zei Eustacie. „Eerst moet ik in Sussex wonen, en nu moet ik naar Bath, ganzenbord spelen En dan neem je me mee naar Berkshire, om daar dood te gaan." „Ik hoop van nietzei Shield. „Maar ik denk van wel,'" zei Eustacie, en met haar kin in haar handen staar de zij treurig het vuur in. „Ik heb eigenlijk een erg ongelukkig leven ge had, zonder 't minste avontuur 't zou niets te verwonderen zijn, als ik ging kwijnen. Ik beleef nooit eens iets interessants.wat sehiet er dan voor me over? Als jij maar een erfgenaam krijgt dan kan ik mijn hoofd neer leggen." Dit beeld scheen haar te be hagen, want iets opgewekter ging zij voort„De menschen zullen wel zeg gen, dat ik veel te jong was om te sterven, en dan gaan ze jou weghalen uit het speelhol, waar je. ..Waar gaan ze me weghalen V' vroeg sir Tristram, even de kluts kwijt bij die vlucht harer verbeelding. „Uit een speelhol," herhaalde Eustacie prikkelig. „Of van de lianenmat wat doet 't er toe Maar als ze je vertellen, dat ik lig te sterven, krijg je diepe wroeging, en dan spring je op en met één zwaai zit je op je paard en in een dollen ren kom je naar mijn doodsbed. En dan vergeef ik je en...." „Waar hèb je 't toch over V' vroeg sir Tristram. „Wat wou je me verge ven Waarom zou jewat is dat voor nonsens Eustacie, aldus ruw gewekt uit haar schoonen droom, zuchtte en gaf hem prijs. „Ik zei alleen maar, wat er zou kunnen gebeuren," antwoordde ze. Sir Tristram zei gestreng „Ik vind, dat je veel te veel aan je verbeelding toegeeft. Ik kan je verzekeren, dat ik niet in speelholen of bij hanengevechten kom En," ging hij met een vleugje scherts voort, „ik zit zelden met één zwaai op mijn paard." „Nee, en je rijdt ook niet in een dollen ren. Dat hoef je me niet te ver tellen. Weet ik zóó wel." „Alleen op jacht," zei sir Tristram. „Zou je 't doen, als ik op sterven lag vroeg Eustacie, weer hopend. „Nee zeker nietAls jij op sterven lag was ik hoogstwaarschijnlijk thuis. Ik wou dat je dat idee van sterven uit je hoofd zette. Waarom zou je ster ven 5 „Dat begrijp je toch welzei Eustacie, opklarend bij dat blijk van belangstelling. „Als je wilt, dat ik duidelijker spreek. „Doe dat maar niet," zei Shield. „Er zijn dingen, waar we beter later over kunnen praten. En begin er in 's hemels naam niet tegen anderen over. De menschen zouden er iets van denken." „Grootvader zei," sprak Eustacie, met een gezicht alsof zij een woord der profeten aanhaalde, „dat ik ronduit moest zijn, en me in geen geval aan moest stellen als een onnoozel gansje." „Ja, zooiets kan ik me van Sylvester indenken," zei Shield. „En ik kan ine heelemaal niet in denken, dat ik jou tot man zou willen hebben antwoordde Eustacie. „We doen geloof ik veel wijzer, als we niét trouwen „Dat is mogelijk," zei sir Tristram kregel. „Maar ik heb Sylvester beloofd, dat ik je trouwen zou, dus ik trouw je „Dat doe je niét, want ik loop zóó weg „Doe niet zoo kinderachtig," gaf sir Tristram onverstandig ten antwoord, en hij verliet de kamer, haar achter latend ziedend van verontwaardiging. Haar toorn duurde niet lang, want toen zij het plechtig besluit had ge nomen, haar bedreiging ten uitvoer te brengen, troffen de avontuurlijke moge lijkheden van dat voornemen haar zoo krachtig, dat de misdaden van sir Tristram totaal uit haar geest werden verdrongen. Zij bracht een prettig uur dooi' met het uitdenken van diverse toekomstplannen. Hoezeer die ook verschilden, onuitvoerbaar waren ze alle en haar gezond verstand erkende dit spijtig. Eindelijk zag zij zich ge dwongen, haar kamenier in vertrouwen te nemen nadat zij van zulke aanlok kelijke plannen als Londen stormen derhand veroveren door de een of andere tragische rol op de planken te spelen, had moeten afzien, 't Wa> jammer, maar als je van aanzienlijke geboorte was, kon je geen actrice worden Op een paard springen en ergens heen rijden kón ze natuurlijk, maar ze wist niet goed waarheen, en wat ze dan verder moest. Lucy schrok eerst van 't idee, dat een jonge dame alleen de wijde wereld in wilde, maar liet zich makkelijk om praten. Het beeld, te harer stichting geschetstvan een kwijnende jonk vrouwe, gedoemd tot een huwelijk met een ruwen, gevoelloozen tiran, trof haar diep en toen Eustacie haar een roerende beschrijving had gegeven van j haar bijna onvermijdelijk doodsbed was zij bereid, iedere onderneming te begunstigen, waartoe haar meestere,- zou besluiten. Haar eigen brein wa> wel meegaand, maar niet vruchtbaar toen haar echter bezworen werd. mid delen te bedenken, waardoor een dame ontkomen kon aan een weerzinwekkend huwelijk en liet stuur houden over eigen levenstelde zij in een helder oogenblik voor, de advertenties in de Morning Post eens door te zien. Te zaïnen speurden meesteres en dienstmaagd de kolommen van dat nuttige blad door. Het gaf niet aan stonds veel baat, want de meeste ad vertenties bleken te gaan over welge- koppelde koetspaarden, of fraaie huizen voor korten tijd te huur. Dieper studie echter verwijdde den horizon. Een dame in Brook Street vroeg een gouvernante, bekend met sterrenkunde, plantkunde, waterverfschilderen en de Fransche taal, om haar dochters te onderrichten. Eustacie zag de eerste drie eisehen over 't hoofd die waren van muider belang en wees triomfantelijk op den derden dat was, wat ze zocht, zei ze. Dat er in de loopbaan eener gouver nante niet licht veel avontuur zou voor komen was een overweging, die haar slechts een paar minuten hinderde, want die tijd was haar voldoende om tot hel vermoeden te geraken, dat haar leerlin gen waarschijnlijk een knappen broer zouden hebben, die natuurlijk verliefd zou worden op de gouvernante van hun zusjes. Wordi vervolgd. i'ANORAMA, Geïllustreerd weekblad. V ersehijnt Dondert hips. Tezamen met een der |>eriodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f L62Yi per kwartaal of f 0.12J4 per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post* abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Yoorburgwal 262. I elefoon luterc. 33170, Giro nr. 97946. ROTIERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 30540. Giro ur. 101981. s GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Riltstrani 142 telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOG EN BOSCH, Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81.De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op nam raag verkrijgbaar. MARTINI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27