fORMAMINT Winter handen AKKER'S jl&óc&chjn li te#&L donnetti*tg., overal, waar veel menschen bijeen zijn. ZIJ NAM 27 POND AF. HAAR DIKTE VERDWEEN IN 9 WEKEN. Dc uxcuaü <k uïfcafci KLOOSTERBALSEM 30 Zorg er slechts voor, dat mond en keel geen voedingsbodem bieden aan bacteriën van in fluenza en verkoudheid door een Formamint-tablet in den mond te laten smelten. excessen, die haar gezondheid vroeger Ook moesten al 'ns zwaar benadeeld hadden. keukens lam ,,Had maar nooit '11 zadel gezien!" kanalen naar de maaltijden uit de s allerlei onzichtbare boven worden getrans- chreef hij verstrooid in de kantlijn porteerd, om dan plotseling en op haast wonderbaarlijke wijze met tafel en al uit een vloer op te duiken (De soep was. nadat ze ongeveer twee kilometer verlaten landgoed Grödöllö te koopen, ver langs geheime wegen gereisd had, van een officieel bericht. Het liep tegen eind Augustus, toen Sisi zijn toestemming vroeg oin het negenentwintig kilometer van Boeda pest gelegen, met een paardenstoeterij, gewoonlijk koud geworden.) In werke lijkheid lag het ontbreken van eet waar eens de machtige hertogen van kamers in Lodewijk's kasteelen enkel Grassalkovic de prachtigste rijdieren hieraan, dat de koninklijke bouwheer, van het land gefokt hadden. Met een die zijn eigen ontwerpen liet uitvoeren, naïeve onderschatting van de financieele ze eenvoudig vergeten had. Zijn hoog - zijde der zaak gaf Elisabeth zich aan dravende fantasie liad zich met dit pro- visioenen van een eigen paardenfokkerij over. Frans Jozef echter verstoorde haar illusies. .Zeker moet je Gödöllö bezoeken zaïsche onderwerp niet bemoeid, maar zich beziggehouden met edeler dingen. Elisabeth las de brieven van Blome met tegenzin. Als Mensdorff uittreksels ervan naar het hof bracht, bloosde zij schreef hij, ,.want er is daar in de buurt van schaamte, omdat zij haar familie een hospitaal, waar veel gewonde sol- zoo onbarmhartig zag blootgegeven, daten liggen, maar stel je maar niet zelfs al moest zij erkennen, dat het- voor, dat ik het kasteel kan koopen, geen Blome schreef volkomen gerecht- want ik heb er op het oogenblik geen vaardigd was. Nu de geestesziekte van geld voor en wij moeten ook zuinig den Beierschen koning dagelijks dui- zijn in deze ernstige tijden. De Pruisen delijker aan het licht kwam, werd het hebben onze beste landgoederen ver- erfdeel der ittelsbachs haar een ob- nield en 't zal jaren duren, eer het her- sessie. W aren haar eigen rusteloosheid stel merkbaar wordt. Ik ben onze uit- en melancholie, haar vervreemding in gaven voor het volgende jaar ernstig de liefde en haar ontevredenheid met aan het besnoeien en verkoop de helft 't leven er eigenlijk geen teekenen van van onze stallen. Deze weigering, zoowel als de neer slachtige ondertoon, dien zij in de brie ven van haar echtgenoot opmerkte dat ook zij geestelijke afwijkingen mee ter wereld had gebracht De sluier van neerslachtigheid, die sinds eenigen tijd over den llofburg bracht Elisabeth er ten slotte toe Hon- hing, droeg er niet toe bij deze gedach garije te verlaten. Haar pending.was ten te verdrijven. Verloren oorlogen volbracht. Toen zij te Weenen terug- laten stuursche generaals achter. Frans keerde, vernam zij 't nieuws, dat haar Jozef zag zich omringd door legeraan jongste zuster Sophie verloofd was met koning Bodewijk van Beieren. EENENTWINTIGSTE HOOFDSTEK Dank zij de nieuwe, veilige vermageringskuur in vloeibaren vorm. Dikte verdwijnt spoedig. Mevr. Wag ner was zoo verrukt over de wijze waarop zij haar dikte wij traakte, dat zij ons mededeelde, dat wij haar brief en foto konden gebrui ken om het goede nieuws aan dikke lotgenooten bekend te maken. e 11 dat zij B o 11- als zijnde de veiligste A probeerje dan geen. ?C Ik heb Ook U moet Uw haor op de moderne wijze gaan verzorgen met Blondona of Brunette. Blondona is het enige haarwas middel voor blond haar, dat Kamilloflor bevat, dat zelfs donkerder geworden blond haar weder een fraaie lichte tint geeft, terwijl Brunetta het speciale praeparaat Hequil bevat, dat donker haar een prach tige, diepe glans geeft. U zult eens zien, hoe gemakkelijk Uw haar zich laat kap pen na wassen met Blondona of Brunetta. Bovendi%n is naspoelen geheel overbodig I 191 voerders, die niet minder schenen te rouwen over Oostenrijks lot dan over hun eigen verloren lauweren. De winter bracht slecht nieuws van Miramar. Keizerin Carlota van Mexico had, buiten zichzelf van angst 0111 het De berichten omtrent den Beierschen leven van haar echtgenoot, de hulp koning waren altijd verrassend. De ingeroepen van hun vroegeren be lijding van zijn verloving met een van schermheer Napoleon. Ludovika's knapste dochters veroor- Maar zij was te bt. loud geen wel- zaakte een bijzondere beroering, zoowel kome gast meer. Prosper Mériméè, de in Beieren als over de grenzen, te meer, hofschrijver. gaf in zijn scherpe aan- omdat Imdewijk, zooals algemeen be- teekeningen de openbare meening in kend was, niets 0111 vrouwen of liefde Frankrijk weer: gaf. Hij was sinds korten tijd de be- „Wij hebben het genoegen gehad, de schermheer en vriend van den dichter- keizerin van Mexico te ontvangen. Zij componist Richard Wagner, met wien is een ware dochter van haar huis en hij soms heele dagen doorbracht. De lijkt op Louis Philippe als de eene koning ging op elke luim van den waterdruppel op den anderen. Haar grilligen componist in, en deze luimen hofdame heeft uitpuilende oogen, een waren meestal zeer kostbaar. De Oos- koffiebruine huid en verder het uiter- tenrijksche gezant te München, graaf lijk van een orang-oetang Blome, gaf nijdige commentaren op de Men bleef doof voor Carlota's klach- onbeschaamde eischen", die de coin- ten en stuurde haar naar Rome. waai ponist durfde stellen, zoowel wat geld zij den Heiligen Y ader te voet viel. Ook als sociale privileges betrof. hier zou zij vergeefs pleiten, want de „Ronduit gezegd, de koning wordt Paus had geen leger tot zijn beschik- gek," schreef Blome aan den minister king om Maxiniiliaan te heipeg. van buitenlandsche zaken te Weenen. Tenslotte zag Carlota in, dat zij niets Dit was in 1865. meer te verwachten had. Wat zij nu Deze bewering werd gestaafd door de onder de oogen moest zien de wreede beschrijving, die de gezant van Lode- werkelijkheid van Maxiniiliaan s ondei- wijk's slaapkamer in 't kasteel Hohen- gang was te veel voor haar. Gepij- schwangau gaf. Dit vertrek was gemeu- nigd tot in 't diepst van haar gemoed, bileerd in nieuw-gothischen stijl en had vluchtte zij weg. Er vertoonden zich een plafond, dat den hemel voorstelde, de eerste verschijnselen van waanzin. Er was een kunstmatige, beweeglijke Zij keerde terug naar Miramar, 't paleis, maan in aangebracht, die het eerste waarin zij haar gelukkigste dagen had tot liet laatste kwartier aangaf. De doorgebracht. Ook hier werd haar slaap- meeste villa's van den monarch waren kamer evenals te Rome een combi- voorzien van overdekte vijvers, die natie van kippenren en keuken. In haar de vloeren bedierven en van tijd tot tijd voortdurende vrees, door de handen de gasten in de benedenverdieping met van Napoleon's agenten vergiftigd te een plotselingen stortregen overgoten, worden, wilde Carlota bij de voorberei- Bij wijze van contrast hadden de kas- ding van haar maaltijden persoonlijk teelen van Lodewijk geen eetzaal. Dit toezien. Kippen, die aan de sporten van kwam door 't feit, dat Lodewijk, als de stoelen waren gebonden, legden hun hij zich gedeprimeerd voelde, het gezicht eieren, terwijl de verdwaasde keizerin van andere menschen, bijzonder van wachtte. Hun vreugdegekakel 11a vol- bedienden, niet kon verdragen. Op brachten arbeid vermengde zich met zulke tijden mocht het personeel niet de kreten van kleiner gevogelte, dat aan de deuren kloppen, maar moest voor haar oogen geslaeht werd en zachtjes tegen het hout krabbelen, klaargemaakt op een klein fornuisje, ezyn. Jat ik jouw figuur had-" Iele 11 z e g g K o r a namen, weg om te 'vermageren. BonKora bevat geen schadelijke be- standdeelen. Inderdaad, gebruikers be vestigen ons dat hun gezondheid ver beterde en zij er jonger uitzagen. Ook IJ kunt er veel jeugdiger uitzien, als U slanker wordt Dieet is in het geheel niet noodzakelijk. Slechts wordt U aangeraden extra vet- aanzettende spijzen te vermijden, maar overigens kunt U volop van de maal tijden genieten, welke de juiste en toch heerlijke gerechten bevatten, zooals beschreven in de BonKora-verpakkingr U behoeft nooit hongerig te zijn. Blijf niet onnoodig dik. Koop vandaag nog een flesch BonKora a f 2.25, alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten, of vraag inlichtingen bij hët BonKora-Depot Singel 115, A'dam-C. Hebt Ge last van winterhanden of wintervoeten. Doe er dan AKKER's Kloosterbalsem op. De jeuk verdwijnt direct en als Ge 't dagelijks doet zjjt Ge er in enkele dagen beslist vanaf. Hebt Ge last van kloven of van ge sprongen handen en lippen. Smeer ze dan 's-morgens en 's-avonds in met AKKER'S Kloosterbalsem en spoe dig is Uw huid weer glad, gaaf en gezond. AKKER's Kloosterbalsem bjjt niet en geneest deze winteron- gemakken dikwijls in één nacht. „Eiken winter leed ik aan winterhanden en voeten. De plekken gingen voortdurend open en begonnen te zweren. Van alles heb ik geprobeerd, maar niets hielp, tot dat ik met Kloosterbalsem begon. Ze ge nazen binnen een week en voorgoed. Nu smeer ik, als het koud wordt, van tevoren mijn handen en voeten in met Klooster- balsem en heb nu geen last meer van „winter". Zoo verklaarde W. S. te 's-Gr. Onovertroffen bü brand- en snijwonden. Ook ongeëvenaard als wrüfmiddel bü Rheumatiek, Spit en pünlüke spieren. Schroefdoos 35 ct. Potten 62l/a ct.,-f 1.04, f 1.82

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30