]tftSEY CITY POLICE I)e politie van Jersey City (Ver. Staten) is uitgerust met 'n zeer snelle motorboot, die op 'n specialen truck over land vervoerd kan worden. Tot nu toe bediende men zich van opvouwbare roeibooten, maar deze bleken bij reddingspogingen van drenkelingen herbaalde malen niet te voldoen. Het neerlaten van de boot. Met zijn voeten tegen de petroleumkachel gezeten zendt Benjamin Schiffer van zijn eenzamen post lederen dag de weerberichten uit naar 't vliegveld vair Albany (Ver. StatenI)eze radio zender biedt trouwens het eenige contact, dat Schiffer tijdens de wintermaanden met de buitenwereld heeft. De observatiepost ligt boven op 'n berg en is des winters door den zwaren sneeuwval niet te bereiken. Hij heeft voor zeven maanden voedsel bij zich. Door ijs en sneeuw te smelten helpt hij zichzelf aan water, koken doet hij electrisch, steenkool en petroleum moeten de noodige warmte verschaffen. In tegenstelling met sommige gebieden van het Verre Oos ten, waar hanengevechten het volksvermaak bij uitnemend heid vormen, legt men in Ju lian er zich op toe deze die ren zooveel mogelijk te ver fraaien. Een hüan met een langen staart is daar een sieraad voor huis en hof. Bo venstaand exemplaar heeft 'n staart van twaalf roet lengte. In onze kippenhokken zou dit aanhangsel nogal eens be klemd raken. Uit geologisch oogpunt een der meest merkwaardige na, tuur spelingen der wereld treft men aan op de noordkust van Ierland. Het is een soort weg, geheel bestaande uit klippen. Hij is dertig tot veertig voet breed en wordt „de (lam der reuzen" genoemd. De dam wordt gevormd door zeshoekige bazallrotsen, onge veer vijftig centimeter in door snee. Van de zee uit gezien is het een vei-rassend schouw spel. Merkwaardig is ook „de zetel der wenschen", een na tuurlijk gevormde zetel, die 'n weinig boren de zee uitsteekt. Volgens 'n eeuwen oude legende kan men in dezen „stoel" gezeten een wensc). uitspreken, die dan „vast en zeker" in verruiling gaat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35