HET VOORJAARSDOPJE MAAKT NOC GEEN LENTE! Voor het jongere meisje voor wandeling en sport. Voor op weg naar het dagelijksche werk geen gekleede of excentrieke hoedjes, maar een rustig, practisch model, dat stevig op het hoofd staat Ken plat rond dopje van zwart vilt met uitdagend jieren strik van glanzend stroo. Jammer genoeg niet., maar zoo'n fleurig hoedje verzoent ons toch 'n beetje met don wat ;il te lang gerekten kwakkel- winter zonder eenige zon. Het geeft 'n fleurige noot aan het saaie wintertenue, dat we helaas nog niet, kunnen verwisselen voor het kwieker mantelpakje. Voorjaarshoedjes zijn er al in velerlei vorm en van versoheiden mate riaal. Overdreven hoog maar óók extra platte mn- telotjes raadloos en met hoog tegen den bol opge klapte windvangerssui- kerbroodenendaarnaast'n •soort platte pillendoosjes. Als kleur zien we voor - loopig nog zwartvoor materiaal wordt naast licht vilt vooral glim men de zijde, gewerkte zijde en glanzend stroo ge bruikt. Zoodra ze ook maar eenigszins gekleeder worden, draagt, men ze uog altijd met loshangen de voile. Er zijn hoedjes, die in vele gevallen hooge eischen aan het kapsel stellen en soms niet min der dan een groote toef platte krullen midden voor op het hoofd eischen. Maar altijd is het voor jaarshoedje welkom als eei i belofte van betere dagen Het platte matelot je komt voor de zooveelste maal weer op de proppen Ken model, dat ouder de handen run den ontwerper gegroeid is tot een uitzonderlijk, doch uiterst flatteus geheel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38