De politieke partijen hebben 't een oogenblik onderling aan den stok en aan de regeeringstafel wordt de aandacht nu liever besteed aan in middels bezorgde departementale stukken de ministers Patijn en Colijn bestudeeren ingekomen brieven en rapporten. lijk. Trouwens dit geldt ook voor de Tweede Kamerwaar de vonken er veel vaker af spatten. Vechtpartijen, gelijk men nog pas te Brussel beleefd heeft, waren tot dusver in ons parle ment ondenkbaar. Moge het zoo blijven De politieke tegenstanders, die elkander in de vergaderzaal der Eerste Kamer de waarheid gezegd hebben, zitten wellicht even daar na gezellig bijeen in de hal, die met evenveel smaak is ingericht als de salie des pas perdus. Verleden en heden schijnen daar ineen te vloeien. De Eerste Kamer eert de traditie en is toch niet blind voor de historische evolutie. In de smaakvol gerestaureerde hid op den voorgrond de heer en Kra nenburg (V.-D.) en Van Embden (V.-D.J. Aan de achterste tafel de heer I)e la Bella (soc.-dem.) in gesprek met eenige partijgenooten. Aller aandacht is gespannen'n studie in parlementaire gelaatsuitdrukkingen: proj. Een argument, dat aan de ministerstafel niet verwacht Barge (B.-K.) ontleedt, profde Savoi nin Lokman (C.-B.) twijfelt.de heer Van Asch werd en dat aandachtig overwogen wordt. V.l.n.r. de van Wijck laat zich overtuigen en de heerVan B önninghausen (nat.-soc.) is 'toneens. ministers Van Dijk, Patijn, Colijn en de Wilde. zwijgen. Zelfs een gemeente-secretaris ontbreekt er niet. In alfabetische volgorde maken de volgende burgervaders deel uit van onzen SenaatBruineman (Druten), mr. P. Droog leever Fortuyn (Rotter dam), Fleskens (Geldrop), mr. in 't Veld (Zaandam) en dr. de Vlugt (Amsterdam). In de Tweede Kamer zitten ook wel enkele burge meesters, al vindt de re geering de combinatie met. het Tweede-Kamerlidmaat schap niet wenschelijk, maar de Eerste Kamer heeft er meer en kan boven dien bogen op de burge meesters der twee grootste steden van Nederland. Onder deze burgervaders zijn twee nieuwelingen en drie burgemeesters, die ook reeds deel hebben uitge maakt van de Tweede Kamer eu dus het klap pen van de zweep kennen. Burgemeester de Vlugt laat in het openbaar niet zoo heel veel van zich Prof. Anema (A.-B.) achter den katheder. De heer Van Bappard (lib.) wil geen woord ver liezen, de heer Droogleever Fortuyn laat het betoog rustig bezinken. bemerken. Mr. Droogleever Fortuyn is voorzitter van de liberale Kamerfractie, maar weet ook in die hoedanigheid zoo groote bondigheid te betrachten, dat het zeker niet aan hem te wijten is, als de Eerste Kamer thans veel vaker bijeen komt dan twintig of dertig jaren geleden. Eén ding is echter een der gebleven. De vloer bekleding is in de Eerste Kamer een lust voor de oogen eneen attractie voor inktkokers met in houd Meer dan eens hebben wij in den loop der jaren het zwarte vocht zien neerdruppelen. Nog kort geleden stiet prof. Anema zijn koker omver, of was het prof. de Savornin Lohman, dieachter hemzat? In elk geval was het een hoogleeraar, die een Freudiaanschen lust scheen te gevoelen 0111 althans iets zwart te maken, als hij dat niet zijn politieke tegenstanders kon doen. Maar scherts ter zijde In dat opzicht heeft de Eerste Kamer zich niet zoo heel veel te verwijten. De verstandhouding is er over het geheel voortreffe-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4