CARNAVAL OP SKI'S der vroolijkheUl Aiet alle maskers zijn eren' „vriendelijk". Hel blijft steeds vreemdals men achter zulk 'n grimmig gezicht een gallen lach'hoort opklinken. l)e jeagd laat zich niet gemakkelijk af schrikken, al zien er de gemaskerden nog zoo angstaanjagend uitMaar. heele-. maal op hun gemak zijn ze toch niet. K ijk maar 'ns naar de gespannen gezichten. Hen zonderling trio op 't grgote, gemaskerde skifeest van Miinchen. De zonderlingste ge daanten verlaten het station. Men ziet er Gan dhi naast Charlie Chaplin, ooievaars met vervaarlijke lange snavels stappen naast bloedrood beschil derde Indianen. Inkt zwarte negers wentelen zich in de sneeuw, men zietBedoeïnenhoog op hun kameelen gezeten en ont dekkingsreizigers, die een hevig spartelenden kroko dil achter zich meesleepeu. Alles gaat naar de „Fürstalm", waar reeds in den vroegen ochtend het blijde feest in sneeuw en zonlicht begint. De „Schrammel"-muziek zet de uitgelaten stemming een apart tintje bij, de landelijke herbergen ma ken goede zaken, foto grafen zijn voortdurend in actie en de toeschou wers zwermen van de eene groep naar de andere. Carnaval in de stralende zon, in deheerlijkefrissehe De „Fürstalm" het centra sneeuw is heel iets anders dan de gemaskerde feesten in de oververhitte balzalen. Geen wonder, dat deze bijzondere ski-maskerade op de „Fürstalmin enkele jaren tijds zoo geweldig in trek kwam en dat het aantal deelnemers en toeschouwers met sprongen oploopt. De hierbij geplaatste foto's brengen eenige aardige tafereeltjes in beeld. Men zieter valt daar van alles te beleyen Voor ons Nederlanders, die naar het schjjnt ieder jaar al minder in eigen land kunnen genieten van sneeuw en ijspret, klinkt het wel heel zonderling en erg verlokkend in de ooien, dat men buiten onze grenzen zelfs het vroolijke carnavalsfeest in de sneeuw- bedekte bergen kan vieren De vermaarde „Fürstalm" in Beieren, twee uur sporen van München, is in die dagen een centrum van jolijt zonder weer ga. Vooral op carnavalszondag, als talrijke extra-treinen vol gemaskerde ski-loopers en dui zenden nieuwsgierigen naar het kleine bergstation Fischhausen- Xeuhaus in Beieren rijden, is het daar een drukte van belang. Heel München loopt uit om er aan deel te nemen. Op de „Fürstalm" bij het kleine bergs'ation Fisch: hausen-N eukaus in Beieren, het openlucht-tooneel van het Münchener carnaval. Een matroos op ski's

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16