4r DE PAREL VAN PANAMA PASTILLES MAAG-AAK GEBISMUREERD DAMPO ALTIJD WELKOM! 's nachts kan hij nietslanen valt hij in slaap MAGNESIUM Verkouden kinderen jeugdige Lippen DOOR TANGEE 20 Slot van blz. 15 Spaart plaatjes voor onze albums De eindelooze, slapelooze nachten, het moeilijk opstaan, met hoofdpijn en een bitteren smaak in den mond, de dagen waarop men van vermoeidheid bijna in slaap valt, zijn maar al te dikwijls te wijten aan een slechte spijsvertering. Het voedsel, dat gedu rende de maaltijden verorberd wordt, gist en brengt een overmatig zure afscheiding der maagsappen te weeg, waardoor de teergevoelige vliezen der maag geprikkeld worden. Om zich te ontdoen van maag- bezwaren, gebruikt men na eiken maaltijd een kleine dosis Gebismureerd Magnesium. Door de hinderlijke overmaat van aciditeit orischadelijk te maken doet Gebismureerd Magnesium in drie minuten de zure oprispingen, drukking in de maagstreek, opstijging van voedsel in de keel en alle aandoeningen der spijsvertering, die te wijten zijn aan over matige aciditeit der maagsappen, verdwijnen. Onver schillig of U overdag of 's nachts gekweld wordt, Gebismureerd Magnesium zal U verlichting ver schaffen. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Dro gisten A 1.per flesch, of 1.75 per groote flesch. die voordeeliger is. zette den hoed op zijn hoofd. Hij paste hem keurig. „Gien cannon," zei hij. „ik zal maar niet probeeren, je te zeggen, hoe dank baar ik je ben Meneer Glencannon maakte een af werend gebaar, ,,'t Is maar een heel be scheiden teeken van de bewondering, die ik altijd voor u heb, meneer," zei hij. ..D'rziju machinisten genoeg bij de maat schappij, die u '11 krententeller vinden, '11 gluiperd, 'n hatelijk mispunt en 'n Chineeschen stinkpot en 'n ouwen gek natuurlijk. Rn ze zien d'r geen been in 't te zeggen ook. Maar ik" zijn stem sloeg over ,,ik denk heel anders over u, meneer Meneer Hazlitt knipperde met zijn oogen, ging weer aan zijn bureau zitten en verlegde zijn papieren. „Ja zei hij. half binnensmonds. „Ja Glencannon, dit is een zeer inte ressant en nuttig gesprek geweest, 't Heeft voor een massa dingen mijn oogen geopend, en ik zal 't niet vergeten Je vaart morgen uit. naar Antwerpen wie weet hoor je wel iets van belang, voor je daar aankomtTot ziens, Glencannon, en.... merci!" Toen de machinist weg was, slaakte meneer Hazlitt een zucht van verlich ting. „Dat heeft den doorslag gegeven!" zei hij. „Twijfel maar niet meer, Hazlitt, Glencannon is de geschikte man voor 't baantje. Als die een oogje in 't zeil houdt krijg je een beetje tijd omom je gang te gaan. I)aar héb je heuseh recht op, Hazlitt je bent nog nóóit je gang gegaan van je leven, en zóóveel jaartjes krijg je niet meer Hij keek op zijn horloge. „Allo, vooruitbeval hij zich zelf norsch. ,.'t Is tijd waarnemen Hij sloeg in den spiegel een laatsten blik naar zijn hoed, zag dat het goed was en verliet liet kantoor. Als gewoonlijk wandelde hij zuid waarts. Hij ging twee, drie straten ver. Hij was van opwinding vervuld. Einde lijk bleef hij staan op den hoek, tegen over een lunchroom met het opschrift „In de oude Noenzaal". Ja, daar zat ze, aan haar tafeltje voor het raam. „Zoo, Hazlitt, nu flink!" mompelde hij. „Beef niet zoo Vandaag ga je naar binnen en je spreekt haar aan je hebt al maanden geaarzeld, nu moet 't 't moet, 't móétAh kijk, ze ziet je Ze lacht't Zal best meevallen, wees maar niet bang. Met weiafgemeten zwierigheid trok hij zijn platina koker uit zijn zak, hij nam er een sigaret uit én knipte zijn aansteker aan. POEF Er plofte een verblindende vnur- scheut. De Panama-hoed van meneer Hazlitt ging op in een wolk van rook en een stank van verbrand celluloid. Ver bluft sloeg hij zijn hand aan zijn hoofd, en met afgrijzen kwam hij tot het besef, dat het haar van zijn pruik mede ver dwenen was. Hij werd zich vaag bewust, dat er zich een menschenmenigte verzameld had. „Zeg, hoor eens," sprak de stem van de wet, „u mag hier op straat geen vuur werk afsteken, meneer, dus loopt u gauw door. anders gaat u mee Meneer Hazlitt keek naar het raam van de noenzaal. Zij zat er nog. Zij stikte haast in een gebakje. In een taxi, de bezwijming nabij, ver wijderde meneer Hazlitt de smeulende puinen van zijn hoofd. Hij bekeek ze. Van de pruik was er niets over dan de touwachtige grondvorm. Van den hoed bestond nog slechts de leeren zweet- band. Dof van geest sloeg hij dien oin. Kr stonden gouden letters in gestempeld. „Echte Panama," las hij. „Echte Pan.. nee. Pain Echte Panama.. En er staat onder Made in Japan Het ss. Inehcliffe Castle stond op het punt naar Antwerpen te vertrekken. Kapitein Ball en de loods waren op de brug, de stuurlui hadden hun posten op voor- en achterdek ingenomen, en beneden hield meneer Glencannon één oog op de peilglazen en het andere op de ladder. ,,'t. Ken nogmompelde hij vol goeden moed. „Halia Ik moet er niet aan denken, hoe die bandiet van 'n McToot'h op zal kijken, dat ie 't. werkje met verlies op moet knappen Maar als ik machine-inspecteur van Clifford en Castle word, en de reparaties voor de heele maatschappij uitgeef, durft ie toch geen spektakel te maken De hoofduitlaat blies als een opge kropte wervelwind. De telegraaf klikk en de wijzer ging naar Geef Acht. De derde machinist kwam de ladder af met een langwerpig pakje, geadresseerd aan meneer Glencannon. Met onrustige vingers scheurde de machinist het papier af. Er kwam een mooi kistje sigaren en een brief te voor schijn. „Oeiglunderde hij, „daar zullen we 't goeie nieuws hebben Je maakt je laatste zeereis, Glencannon nog korten tijd, en je zegt voorgoed vaarwel tegen die vuile varkensschuit en tegen 't hondenleven van '11 machinist bij de koopvaardij Hij nam een sigaar, beet er (le punt af en stak haar aan in de vlam van een lantaren. „Zoo, nou maar 'ns kijken Hij maakte de envelop open en schudde den brief er uit. Die luidde „Waarde heer Glencannon, De directeuren hebben er reeds eeni- gen tijd op aangedrongen, dat ik een machine-inspecteur zou aanstellen om mij vrij te maken van eenig detailwerk, dat in onze oude werkwijze altijd op mijn schouders was neergekomen. Ik was er van overtuigd, dat zij gelijk hadden, en stond op het punt, zoo iemand aan te stellen, toen mij bleek door de bekwame en krachtige wijze, waarop u de kwestie van die prijsopga ven voor reparatie behandeld hebt, dat zulk een inspecteur overbodig was. 1" hebt mij getoond, wat er bereikt kon worden, dus ik zal er bij al onze ma chinisten op aandringen, dat zij uw voorbeeld volgen. Bovendien heb ik mij verschillende dingen uit het hoofd gezet, die den laatsten tijd te veel tijd van mij eischten en mijn aandacht verstrooiden, zoodat ik voortaan aan het werk mijn volle attentie zal kunnen besteden, gelijk vroeger. II dank ik hartelijk, dat 11 mij bewaard hebt voor een buitenge woon dwazen stap. Hoogachtend, Virgilius Hazlitt." Onder de haridteekening stond ge krabbeld „U zult 't wel met me eens zijn, denk ik, dat het bekende spreek woord ,,'Hoe ouder hoe gekker" hiermee te schande is gemaakt Meneer Glencannon stond zich, op zijn sigaar kauwend, nog af te vragen, wat dat allemaal beteekende. toen er plof een oorverdoovende knal klonk, en de gloeiende onderdeelen van de sigaar wegsprongen tot in de uiterste hoeken der machinekamer van de Inehcliffe Castle. U leunt ze herkennen aan hun hartvorm, want Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en onderscheiden zich van alle goede middelen die tegen Kou, Griep en allerlei pijnen bestaan, doordat zij veel vlugger en afdoender helpen en zoo den duur van Uw ongesteldheid be langrijk verkorten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. 10 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drog. Wrijf dan dadelijk rug en borstje in met Wonderlijk zooals dét helpt! Pot 50 ct. Doos 30. Bij Apoth. en Drog. MIJNHARDT Tangee's wonderlijke eigenschap der kleurverandering, verzekert U de best passende kleur. Het oranje van Tangee Lippenstift ver andert op Uw lippen in een aantrekkelijk frisch roze, de natuurlijke jeugdige kleur. Parijs schrijft een natuurlijke make-up voor. Tangee's speciale crème-basis houdt de lippen zacht en Tangee geeft niet af. Gebruikt Tangee rouge en gelaats poeder voor een volmaakte kleurharmonie. Indien U een donkere kleur prefereert voor 's avonds, vraagt dan Tangee Theatrical. Met Tangee natuurlijke lippen. Hèl-rood geverfde lippen. T World's Most Famous Lipstick ENDS THAT PAINTED LOOK Waar niet verkrijgbaar vraagtImporteur Fa. Jacq. Mot Jr., Sarphatistr. 115, A'damC.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 20