Zeeuwsche Sport 21 A V Uitgaande van de Kon. Ned. Athletiekunie organi seerde tiet district Zeeland een veldloop in de duinen om het districtskampioenschap. De start van de cracks. De veldloopkampioenschappen van Zeeland hebben overeenkomstig de verwachtingen geen spannenden strijd laten zien. Er was reeds tevoren te voorspellen, welke Ioppers op den voorgrond zouden treden en met de overwinning of den tweeden prijs zouden gaan strijken. Er moge een enkele overmoedige in den aanvang den schijn gewekt hebben voor 'n verrassing te gaan zorgen, spoedig bleek, dat de sterksten hun eigen race liepen en de kopgangers terug zakten naar lagere plaatsen. Bij de junioren, die 1475 meter liepen, was 't Klaver (E.M.M.), een nieuweling met nog weinig wedstrijd routine, die den kop nam. Dobbelaere (Marathon) en de Buck (A.V. '35) lieten hem gaan en zij hadden niet veel moeite om hem na eenigen tijd te passeeren. Roelse van A.V. '35 en Höfer van Marathon gingen ook nog voorbij om respectievelijk de derde en vierde plaats in te nemen. Zoodoende zakte Klaver terug naar de vijfde plaats. Dobbelaere is onder de junioren dus nog altijd de sterkste en de Buck blijft hem scha duwen. De strijd heeft aan interesse ingeboet door het niet starten van Barentsen (E.M.M.), die wegens een blessure verstek moest laten gaan. Niet, dat we denken, dat deze looper het Dobbelaere of de Buck lastig gemaakt zou hebben, doch misschien was er meer strijd geweest. Dobbelaere maakte een tijd van 5 minuten en 7 sec., terwijl de, Buck 3 sec. langer liep. Bij de senioren was het over de geheele linie een absoluut Marathon-overwieht. Reeds van het begin af nam Dronkers (Marathon) het heft in handen en volgden zijn beide clubgenooten van Poelje en Pieters op grooten afstand als twee en drie. Kambier van E.M.M., die oorspronkelijk de leiding had genomen, moest op behoorlijken afstand toezien, hoe de drie Marathon-mannen de beste plaatsen voor zich op- eischten. Kambier liep dezen middag niet best. Dronkers was onbetwist de sterkste én zal voorloopig nog niet veel concurrentie te duchten hebben, of het moest zijn van zijn eigen clubgenooten. Pieters, een nieuweling, liep voor den eersten keer 'n zeer goeden wedstrijd. De Marathon-ploeg doet zeker voor het komende seizoen het beste verwachten en het zou voor de tegenstanders bijna ontmoedigend zijn om te zien hoe Marathon beschikt over 'n aantal loopers, Ook hei nummer van de junioren werd door een Marathonlid gewonnen. Dobbelaere gaat als eerste over de eindstreep. die in staat moeten zijn om straks op het groene veld absoluut te heerschen. Lacor, de meest eminente loo per, is heengegaan, doch er staan opvolgers gereed, die wel niet zijn prestaties kunnen verbeteren, maar die niettemin borg kunnen staan voor vele zeer goede prestaties. Dronkers liep den afstand van 3100 meter in 11 minuten 53 4/5 sec., terwijl nummer twee meer dan een halve minuut later aankwam n.l. in 12 minuten 30 seconden. Een goed georganiseerde loop met weinig strijd en geen spanning en die slechts belangrijk kon zijn om het interessante van een eerste krachtmeting. Als de lange-afstandsnummers van het komende seizoen hetzelfde aspect vertoonen, zullen we niet veel enerveerends beleven. Hopelijk zullen dan echter de Marathon-leden elkaar het vuur zoo na mogelijk aan de schenen leggen. Slechts op die wijze kunnen er goede prestaties geleverd worden, want dit staat voor ons vast op den langen afstand komen er, behoudens onvoorziene omstandigheden, geen an deren aan te pas. Voetbal. B.C.8.-Hero 2-4. De belangstelling van voetballend Zeeland ging deze maal speciaal uit naar dezen wedstrijdwaar Souburg nog de kans kreeg om een streep door de kampioensrekening ran Hero te trekken, waarvan dan Middelburg, zonder te spelen, zou geprofiteerd hebben. Het heeft niet mogen zijn: want al speelden de Souburgers dikwijls een gelijkwaardige partij, toch moesten ze de overwinning aan Hero laten, dat hierdoor vrij vast op de eerste plaats kwam te staan. Een moment uit dezen wedstrijd- De keeper van Hero onderschept een aanval. De athletiekereeniging Achilles te Middelburg vierde het 15-jarig bestaan. Foto van bestuur en feest comité tijdens de receptie in de Vergenoeging. Terneuzen-Axel 7-0. Eindigde de ontmoeting Axel- Terneuzen in een gelijk spel, thans moest Axel de meerderheid van Terneuzen erkennen. De Axelsche keeper, die het erg druk had, in actie. Een moment uit den wedstrijd Terneuzen-Axel, waaruit het zesde doelpunt gemaakt werd. Dronkers van Marathon komt met grooten voor sprong als nummer één binnen, Een moment tijdens den loop langs de duinen,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 21