Bij hef kroonprinselijk echtpaar van Dene marke n min in Het kroonprinselijk echtpaar in den bloementuin achterliet paleis. Voorat de [/rinses is dol op bloemen, net als haar rader, de kroonprins van Zweden en haar groot- rader, de hertog van Connaught, met wien zij geregeld correspondeert over bloemen en plantenteelt. De winter heeft niet veel bloemen gaaf gelaten, maar toch laat zij zich niet het genoegen ontnemen om, op een zonnig dagje, de overgebleven winter bloemen in oogenschouw te nemen. In de schemeruren worden de kamers van het paleis nog op ouderwetsche wijze verlicht door een weelde van flikkerende kaarsen. Een zacht, intiem aanvoelend licht, dat een sfeer schept waarin de opgewekte, vrien delijke persoonlijkheid en de natuurlijke charme van kroonprinses Ingrid wel bijzonder tot hun recht komen. Krootsprinses Ingrid doel veel aan maatschappelijk werk en liefdadigheid. Vooral op bepaalde tijdstippen van het jaar, zooals b.v. omstreeks Kerstmis, is er veel te regelen en te bespreken, want niemand barer talrijke vrienden en kennissen mag vergeten worden. In de gemoedelijke sfeer der huiskamer worden dergelijke aange legenheden dan druk besproken. De kroon prinses besteedt de. uiterste zorg aan de regeling van haar huishonden, waarvan ook de kleinste details haar volle aandacht hebben. Bloemen ontbreken nooit op tafel en terwijl zij nog even de laatste hand legt aan het rangschikken, worden de bijzonderheden van het gezellig intiem diner besproken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 2