Wk ALS VROUWEN VERLIEFD LESLIE HOWARD EN BETTE DA VIS IN it* Ziehier het dweepzieke meisje (Olivia de Harilland) dat alleen maar ran „haar acteurdroomt en doof blijft voor alle redelijke, argumenten van haar verloofde (Patrie Knowles)dien zij tenslotte zelfs de „bons" geeft,. l „De acteurBasil betreedt midden in den nacht het huis van het eigen aardige. verliefde meisje en stelt zich ruin ah een dronkaard. Het baat echter niet zij vindt hem nu nog interessanter dan eerst. De acteur Leslie Howard) en zijn meisje (Bette Davis) waarop hij in werkelijkheid heel erg verliefd is (en zij wederkeerig op hem), doch die beiden permanent onder n ru zie - hoogspanning leren Ze hebben ook vaak ontroe rend eerliefde oogenblikken en dit is een zoo'n moment. Deze titel zou aangevuld kunnen worden met „dan ZIJN doen ze raar," maar dan is hij toch nog niet volledig. want. volgens deze film doen de mannen minstens even gek, wanneer zij in dien toestand verkeeren. Daar komt nog hij, dat het heele geval echt Amerikaansch is opgezet en zich afspeelt in een wereld, waar een ontzaglijke hoeveelheid dollars de menschen uit het evenwicht heeft geslagen. Want een Marcia West (Olivia de Havilland) is in Europa waarschijnlijk tevergeefs te zoeken. Hier is zij verloofd met een netten jongeman, doch dat belet haar niet om halsoverkop veriiefd te worden op een acteur (Leslie Howard), naar dezen toe te gaan en hem ronduit een liefdesverklaring te geven. Die acteur is echter verliefd op Jovce (Bette Davis), zijn collega en partner, doch waar ter wereld is de man, die hardnekkig doof blijft voor de teedere woordjes van een charmante mooie vrouw, een vrouw, die de heele wereld in den steek wil laten om haar hart te volgen En door dat eene waanzinnige idée-fixe van dat meisje, komen drie andere verliefde harten in het gedrang. En wat er ook gedaan en wat er ook ondernomen wordt, niet alleen door haar familie en verloofde, maar ook door den acteur zelf. om het voorwerp barer liefde in een zoo ongunstig mogelijk daglicht te stellen, ze heeft lak aan alles en iedereen en volgt uitsluitend de ingeving van haar hart. Het zou waarschijn lijk tot een catastrophe geleid hebben, indien tenslotte de minnenden door alle harre ongemakken heen elkaar op het juiste oogenblik niet gekregen hadden. Dat is dan het einde, waarbij de toeschouwer tot de conclusie komt., dat hij zich toch wel heeft geamuseerd met al die liefdescapriolen, welke door een verwend en grillig meisje aan het rollen waren gebracht. Er is van deze heele film geen kwaad te vertellen, of het moet dan zijn, dat Leslie Howard, overigens een pracht-acteur, in dit soort films niet erg goed op zijn plaats is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30