WEG 5" KOU Alka- Seltzer NOOIT sc^ M REINIG VEILIG MET 36 zal het benauwende, krampachtige gevoel verdryven en het teveel aan zuur opheffen, dat waarschijnlijk de oor zaak van Uw verkoud heid is. Alka-Seltzer de verrassende, nieuwe, alkalisee- rende tablet is een van de snelwerkendste middelen ter verdrijving van het onbehagen en ongemak van verkoudheid, met de doeltreffendst denkbare uitwerking. Als U een beginnende kou voelt opkomen behoeft U slechts een tablet in een glas water te doen en dezen sma- kelijken, sprankelenden drank te gebruiken. U zult ondervinden, dat het een van de vlugste en meest doeltreffende middelen is om een verkoudheid te bedwingen. Millioenen menschen over de geheele wereld gebruiken en roemen Alka- Seltzer om de onschatbare verlichting die 't schenkt bij Verkoudheid, Hoofd pijn, Maagzuur, Neuralgie, Eheuma- tisehe en andere pijnen. Imp. G. Lindner Co. Singel 115, A'dam-C. D r o g i s t e rt 56c. Sf 1.12'/3 VIM OP EtKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN regeerende hoofden van alle Europeesche naties. Tropenhelmen met kleine mus- kietensluiers zouden door het comité ver strekt worden, teneinde de liooge gasten voor zonnebrand te vrijwaren. Na de plechtige opening stond een korte reis door den Oriënt op het programma. Dat alles klonk zeer verlokkend en de lieerschers van het westen begonnen hun koffers te pakken. Keizer Napo leon evenwel moest thuis blijven, daar de jicht en andere kwalen hem noopten om Vichy als reisdoel te kiezen in plaats van Suez. Eugénie zou hem vertegen woordigen. Elisabeth wilde ook liever thuisblijven. Geen prestatie van de techniek of de wetenschap kon haar op het oogenblik genoeg ontzag inboezemen om van\ alérie t.e scheiden. Zoo koos Frans Jozef, die niet graag alleen vertrok, Andréssy als reisgenoot. De route ging over Constantinopel, waar sultan Abdul zijn gasten waarlijk gróotsch onthaalde. Frans Jozef be schreef Elisabeth in lange brieven de prachtige stallen met de zuiverste Arabische volbloeden, waarvan elk een langen stamboom had. Hij vertelde ook over het lievelingszoontje van den sultan, een erg ondeugenden kleinen jongen, die zijn vaders bedienden met de paardenzweep sloeg. Toen Elisabeth de beschrijvingen las van liet heerlijke weer in het zuiden, de prachtige dieren, het exotische land schap. kreeg zij spijt, dat zij niet was meegegaan. Zij schreef den keizer bijna dagelijks en verzocht hem om haar alles, zelfs de onnoozelste ervaringen, die hij voor onbeteekenend hield, mede te deelen. „Ik weet wel," plaagde zij, „dat. je nu zalig bent in de nabijheid van je lieveiiiig, keizerin Eugénie. En ik ben ook jaloerseh bij de gedachte, dat je al je charme aan li&ar wijdt, terwijl ik liier alleen zit en mij niet kan wreken. We hebben nieuwe jonge hondjes ge kregen. Ja, ik benijd den sultan om zijn paarden, maar nog liever dan die zou ik een Moriaan willen hebben. Misschien breng je er een voor mij mee om me te verrassen. Frans Jozef antwoordde baar, dat Eugénie lang niet meer zoo mooi was als vroeger, daar zij te dik was gewor den. Daarna beschreef liij den tocht naar Jaffa en liet Heilige Hand, waar hij kruiken had laten vullen met liet water van don Jordaan. Dit water zou in speciale vaten naar den Hofburg wor den verzonden, want liet, was een oud gebruik, dat alle Habsbüfgers met water uit den Jordaan gedoopt werden. Toen Andr&ssy gehoord had. dat de onderdompeling in den Jordaan de macht gaf om wonderen te doen, gooide hij zijn flescli weg en sprong in de rivier. „Wij kunnen in Hongarije wel wonde ren gebruiken," zei bij. eer bij met een grooten plons onderdook. Dien nacht sliepen de reizigers in ten ten in de omgeving vail Jericho. Kort nadat liet donker was geworden, verliet, Andrüssy liet. kamp om op eigen gele genheid een tocht naar de stad te ondernemen. Frans Jozef zag hem weg sluipen en vertelde dit. in een vroolijken brief aan Elisabeth, die hierop een hekel rijm aan Andrdssy zond „Men zegt, dat hij naar Jericlio ging, vermomd door het nachtelijk duister, En dat hij pas 's morgens wederkwam, hij den eersten dageraadsluister. Maar zonder zijn lioed en zijn overjas Waren die soms blijven haken, Toen hij al klimmend zijn opwachting op 't. balkon van een schoone ging maken Dit kwatrijn vermaakte den Hongaar ongemeen. Bijna, de heele treinreis van Palestina naar Egypte was hij bezig met het dichten van een antwoord. Toen hij er eindelijk mee klaar was en zijn gewrocht aan Frans Jozef voorlegde, merkte deze op, dat er geen maat, in zat. Onder groote vroolijklieid herzagen de beide mannen nu liet gedicht, waar van de slotversie luidde als volgt Tot mijn groote spijt, zoomin als gij, Zag ik haremdames ooit van nabij. ■Helaas klom ik ook op geen balkon Niet omdat ik niet wilde, maar omdat ik niet kon. Want er was geen veranda, en nooit in mijn leven Is een schoone vrouw zoo onzichtbaar gebleven. Nadat het meesterwerk gepost was, bleek het hoog tijd zich te gaan kleeden voor de ontvangst van den Khedive te Suez. Er waren een paar duizend gasten op het hal genoodigd, en Frans Jozef begeleidde keizerin Eugénie, die een lichte fuchsia-japon droeg en een spran- kelenden diadeem. Het diner, dat uit on geveer dertig gangen van exotische vleezen en toekruidên bestond, werd echter een beproeving die de reizigers pas een week later te hoven kwamen. Frans Jozef ten minste schreef op het keizerlijke jacht Greif aan Elisabeth, dat hij aan een zware indigestie leed. „Wees maar blij, dat je niet hier bent," verzekerde hij liaar, „wij hadden allemaal maar een en dezelfde gedachte weg te komen Op den zeventienden November 1860 was het Snezkanaal met de grootste pracht en praal geopend. Tronende op een Nijlboot met oostersche draperieën en veeren had keizerin Eugénie een tocht gemaakt als een moderne Cleo patra. Dit was een dag van triomf voor haar, een der grootste in haar leven, kort voor Sedan VIERENTWINTIGSTE HOOFDSTEK Elisabeth ging haar echtgenoot tege moet tot op het schip, dat voor Triest lag. Zij had uit Italië bericht ont vangen, niet alleen dat ex-koning Frans van Napels en haar zuster Marie zich verzoend hadden, maar ook da,t deze laatste in verwachting was. Nu verzocht Marie haar oudere zuster over te komen. Frans en Marie van Napels woonden te Rome in het Palazzo Farnese en stonden onder pauselijke bescherming. Elisabeth arriveerde in de eerste week van December, juist toen het interna tionale kerkelijke concilie zon beginnen. Zij nam dus vanzelf sprekend deel aan de religieuze ceremoniën en be zocht ook het Vaticaan. Paus Pins IN converseerde met haar in lief Italia,ansrh en liet Fransch, hetgeen haar menigmaal in verlegenheid bracht, daar zij van het een noch vari het ander veel verstond. Op den vierentwintigsten Decimher werd Elisabeth tante van een klein meisje. Daar het oude paleis moeilijk te verwarmen was, liep Elisabeth tijdens het grootste deel van den nacht over de betegelde vloeren heen en weer met de jonggeborene in haar armen. Des mor gens bleek de keizerin kou te hebben gevat en werd met heete compressen en een dieet van ezelinnenmelk naar bed gestuurd. Zij geloofde zelf ernstig ziek te zijn, totdat er dien middag een invitatie kwam voor een groote par- force-jacht in de Campagna. Pisi voelde zich ais bij too verslag genezen "^Zij kleedde zich haastig aan. sprong in het zadel en amuseerde zich dien middag uitstekend, nu zij haar kunst kon meten niet de grooten van Italië. (Wordi vervolgd)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 36