Ms DE ZONDERLINGSTE ONGELUKKEN VAN HET JAAR I95ï Bijendie uit 'n melkflesch ontsnappenzetten >n trein in hrand. 'ii Verdoovingsmiddel veroorzaakt ontploffingEen scherp schutter redt een zw>evendenfotograaf het leven. Gevallen vari Kmnor en van l> Het jaar 1937 is weer rijk aan ongevallen geweest en daaronder waren er een aantal, die zoo zonderling en tragisch verliepen, dat zij een korte beschrijving overwaard zijnHe Amerikaansche stad hindonin den staat Utahbeweert dat zii het tooneel is geweest van 't meest gecompliceerde ongeluk in het afgeloopen jaar, terwijl in Europa Boedapest deze „eer" voor zich opeischt. Vanzelfsprekend zijn er tallooze andere steden, die hier aanspraak op maken, gezien 't groote aantal ongelukken te land, ter zee en in de lucht. Uit den stroom van zonder linge gevallen, die werkelijk hebben plaats gevonden, zijn de hieronder volgende wel de meest ongewone. De Xew-lorksche foto reporter Al Mingalone in z' tl benarde positie. De scherpschutter redde hem ran een irissen dood in de golven. De heer Howard Harper reed op z'n dooie ge mak over een dér buitenwegen van Lindon. Hij genoot van de frissche avondlucht en neuriede 'n bekend liedje. Dat kun je zoo 'ns heb ben 't Was om en om acht uur en Harper dacht er juist over weer naar huis te gaan, toen, met n luiden knal, zijn rechtervoorband sprong. De auto begon te zwaaien, slingerde van den weg af en botste tegen 'n paal van het electrische net. De paal brak af'en sleurde de draden in zijn val mee. Er ontstond kortsluiting en als gevolg daarvan brak brand uit in 'n naburige garage. Twee benzine pompen vatten vlam en de heele garage vloog in de lucht. Zoodoende kwam er verderop in het electri- sche net eveneens kortsluiting tot stand, daardoor raakte de centrale, een paar mijlen verderop gelegen, onklaar en de stad Lindon kwam zonder stroom te zitten. De bevolking stormde naar buiten, de brand weer rukte in vol ornaat uit de eerste om naar de oorzaak van al die storingen te zoeken, de tweede om de ontstane branden te blusscheu. De omgevallen paal was spoedig ontdekt en met vereende krachten weer overeind gezet. Een der eerbare burgers, die hadden meegeholpen de schade te herstellen, reed na afloop in zijn auto naar huis. Ten minste., zulks was hij van plan, want bij 't starten maakte zijn wagen door '11 verkeerde manoeuvre een bokkesprong en kwam hij tegen den bewusten paal terecht, die wederom tegen de vlakte sloeg. Er ontstond opnieuw kortsluiting en daarbij gingen drie woningen in vlammen op. Maar ook 't ongeluk nabij Boedapest was niet zoo doodgewoontjes De oorzaak van alle ellende was daar '11 zekere Anton Kertesz uit Nyireghyhaza (de naam van zijn woonplaats doet al „eenigszins gecompliceerd" aan Hij was een noeste boer en daarbij een verwoed imker. Toen het bijenjaar niet zoo goed verliep als hij ver wacht had, besloot Kertesz 'n aantal bijen uit zijn zwerm op het departement van Landbouw te Boeda pest te laten onderzoeken. Te dien einde deed hij wat bijen in twee leege melkflesschen, maakte n stop van grauw papier, stapte op den trein en zette de flesschen onder de bank. De trein naderde reeds Boedapest, toen de nijvere bijen 11a veel verwoede aanvallen er eindelijk in slaagden de primitieve „stoppen" uit den hals te duwen en zij kropen in gesloten gelederen langs de beenen van den boer, onder zijn broek, omhoog. De boer werd de verdachte kriebeling gewaar, maar hij durfde zijn beenen niet te bewegen. Met ebn ijzige stem verzocht hij de twee dames, die den coupé met hem deelden, zich zoo snel mogelijk te verwijderen. Anders gebeurden er ongelukken De dames schrok ken van zijn moordlustig gezicht en verlieten met angstige kreten den gevaarlijken coupé. Nauwelijks waren ze weg of roef daar vloog zijn broek uit. Hij schoof 't raampje open met de bedoe ling de venijnige bijen uit zijn dierbaar kleedingstuk te schudden, maar juist, toen hij daarmee begon, boorde een bij, die rustig op zijn rechterkuit was blijven zitten, haar angel in zijn vleesch. Hij stiet een kreet, van pijn uit en liet de broek uit z'n handen vallen. Deze werd meegesleurd door 'n wervel wind, veroorzaakt door 'n exprestrein, die op dat oogenblik in volle vaart in tegenovergestelde rich ting passeerde. De broek met moorddadigen inhoud vloog dei! dienstdoeuden conducteur van den expres om den hals, de bijen kwamen „vrij" en begonnen hem en verschillende reizigers met hun angels te bewerken. I11 de verwarring, die daarop volgde, trok een jongen aan de noodrem en de trein stopte. Maar de machi nist had de remmen zéé krachtig aangetrokken, dat de renitoestellen in brand vlogen en een oogenblik dreigde de heele trein in vlammen op te gaan. Oe- lukkig kon dit nog tijdig worden bezworen, maar het duurde toch drie volle uren alvorens de averij her steld was en 't mechanisme wederom functionneerde. De lieele lijn was gedurende dien tijd versperd. De ratelslang zwaaide vooruit en beet Harry Osburn in de to ng Intusschen zat de boer zonder broek In Boeda pest stapten twee forsche vreemdelingen zijn coupé binnen en gaven zich uit voor kleermakers. Zij zouden hem eventjes een nieuwe broek aanmeten. Toen de boer een oogenblik niet op zijn hoede was, wisten zij hem te overrompelen, wrongen hem in een dwang buis en brachten 't spartelende „slachtoffer" zonder verdere ceremonies naar '11 inrichting voor zwakzin nigen. Pas drie dagen later waren de dokters, die hem behandelden, ervan overtuigd, dat de boer niet gek was en dat zijn lieve bijtjes inderdaad de oorzaak van alles waren. Of de boer nog honing zal lusten '11 Ongeluk van 'n geheel ander genre en werkelijk eenig in zijn soort geschiedde in Old Orchard, in den De Hongaarsche boer deed 'n stelletje bijen in twee leege melkflessehep In den trein wisten de woeste dieren te ontsnappen. Twee dames vluchtten uit den coupé. Vlug trok de boer zijn broek uit. om de bijen er uit te schudden Maar de broek vloog hem uit De exprestrein stopte zóó snel, de hand en om den nek van dat de remioestellen in brand 'n dienstdoeuden conducteur. vlogen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4