Mijnheer Harper reed den paal ran 'I eleetrische net onteer. Kr kwant kortsluiting. benzine pompen ontploften, een garage, vloog in brand. Eerzame burgers zetten den paal weer overeind. Ken ran lien, die hadden meegeholpen, startte zijn auto en reed den paal voor de tweede maal tegen de vlakte. JiorUlu Hing veroorzaakte drie nieuwe branden. Amerikaanschen staat .Maine, toen Al Mingaloue, 'n fotoreporter uit New York, besloot bij 't nemen van" foto's nieuwe methodes te gaan toepassen. Hij bond namelijk een stelletje luchtballons.rond zijn middel, steeg de hoogte in. totdat liet touw, waaraan de foto graaf zelf vast zat, strak stond. Hij zweefde toen op 'n hoogte van twintig voet. Het werd zulk '11 succes, (lat hij besloot ééns zoo hoog te stijgen. Hij kocht dus nóg 'n paar ballonnetjes bij het touw, dat hem moest vasthouden, werd met zorg uit gekozen en om ook tegen rukwinden bestand te zijn. werd onder aan dit touw '11 stevig anker be vestigd. De wind kwam ook opzetten, 't Werd zelfs een storm inet zware slagregens. Het ankertouw brak af en de benauwde fotograaf werd met '11 vaartje de hoogte in getrokken tot tweeduizend voet. De storm werd een orkaan, die hem naar 't westen sleurde, zonder dat de reporter er iets tegen kon doen. Toen hij over het stadje Biddeford dreef, werd hij opgemerkt door een scherpschutter, die meteen naar binnen snelde, zijn geweer greep, z'n a ito startte en een achtervolging begon. Hij bereikte den foto graaf toen deze boven North Keniiebunkport dreef op '11 hoogte van ongeveer tweehonderd voet. De scherpschutter legde zijn geweer aan, mikte even en pang vloog de eerste ballon stuk. De scho len volgden snel achter elkander en Mingaloue kwam in een korenveld terecht. .,Ik heb geen letsel beko men," riep hij tot den toestormenden redder, „maar snijd even dit touw door, want 't lijkt wel of m'n middel in tweeën wordt getrokken." De scherpschutter voldeed aan dit verzoek en de bal lons, die nog heel waren, dreven (le richting in van de De bal kwam op zijn hoofd terecht, vlak boren z'n linkeroog en John viel flauw Ook dieren hebben in 1937 zonderlinge, avonturen beleefd. Daar is vooreerst de vliegende koe van Wicken- burg, Arizona. De koe liep op haar gemak langs den berm van een verkeersweg te grazen, toen zij werd aangereden door '11 autobus. De koe vloog de lucht in en kwam terecht ineen juist passeerenden sport wagen. De inzittenden schrokken zich '11 stuip. De sportauto werd zwaar gehavend, de autobus moest worden weggesleept en de koe was dood. Ken pijnlijk gevalletje maakte (le slangenbe zweerder Harry Osburn te Newton, Amerika, mee. T Bewees, dat ook slangen zich erover ergeren, dat iemand de tong tegen hen uitsteekt. Osburn was met zijn ratelslang reeds menigmaal voor het voetlicht ge treden. 't Scheen een gewillig „beestje" te zijn, zooals dat bij serpenten wel eens meer voorkomt. Maar op 'n dag stak Osburn zijn tong tegen (le slang uit. Z'n gezicht was een en al verachting. De ratelslang zwaai de naar voren en beet hem vliegensvlug in zijn tong, die geweldig begon op te zwellen. '11 Half uur later lag Osburn in 't ziekenhuis, hij kreeg serum en kwam er gelukkig doorheen. '11 Merkwaardig geval beleefde de achtjarige Teddy Kogel uit Reno, in den staat Nevada. Teddy liep op een l'ekingees af, die door zijn baas aan de dickey - seat van zijn auto was vastgebonden. De jongen streelde liet hondje over den rug. Er sloeg een vonk uit de haren van den hond over op de benzinetank, die toevallig lek was. Er volgde een explosie. Teddy verbrandde z'n rechterhand, het hondje schrok hevig, maar bleef overigens ongedeerd. De zeldzaamste gast was 't vorig jaar '11 zekere Albert ITrieh uit North Bergen. Hij had een para chutesprong gemaakt en zweefde op een hoogte van 2200 voet boven den grond, toen de straffe wind hem in zijn greep kreeg en met zich meevoerde. I11 '11 stadje. Sea Dirt, was een meisje, Joy Wliit- more geheeten, juist bezig met liet opmaken van de bedden, toen de parachutist kwam aanzeilen De parachute bleef aan de 110k van het huis hangen en l'lrich zelf sloeg door het rinkelende raam de slaap kamer binnen en kwam prachtig op liet bed terecht van de hevig ontstelde Joy. Een half uur later stapte l'lrich weer naar buiten, '11 pleister op z'n neus was alles, dat hem aan 't avon tuur herinnerde. E11 de rekening voor de gebroken ruit John Hickey uit Dak I'ark, Illinois, Amerika, een bekend kegelaar. vestigde een ongewoon record, maar niet in punten. Hij pakte een kegelbal op, maar deze bleef aan zijn vingers hangen, stuitte op z'11 schouders en kwam toen op z'11 hoofd terecht, vlak boven zijn linkeroog. John verloor het bewustzijn. Ook in de ziekenhuizen zelf, waar de meeste slacht offers van ongevallen terecht plegen te komen, zwaait koning ongeluk zijn schepter. Iets zeldzaams viel in 1937 voor in 't ziekenhuis van Baltimore, in den Amerikaanschen staat Mary land. De vierendertigjarige Benjamin Taylor had veel last van een puist en deze zou langs operatieven weg worden verwijderd. Men diende hem een ver- doovingsmiddel toe, '11 mengsel van oxygeen, nitro- oxyde en ether. De chirurg bewerkte de wond meteen electrisch sehroeiijzer. Plotseling klonk '11 oorverdoovende ontploffing. Een vonk was in aanraking gekomen met 't ver- doovingsmiddel, de longen van Taylor vlogen uit elkaar en twee assistenten werden zwaar gewond. Op '11 weide nabij Metz, in Frankrijk, liep 'n koe te grazen, 't Was warm eii zij had veel last van vliegen. Om deze venijnige beesten te verjagen ging de koe zich eens lekker schuren langs een ijzeren paal van het hoogspanningsnet. Op hetzelfde oogenblik streek een kraai neer op den isolator, sloeg haar eenen klauw om den draad en den anderen om den ijzeren arm van den isolator. Op die manier werd de stroom geaard en zoowel de koe als de kraai vielen «lood neer. Ongevallen door eleotrieiteit zijn ieder jaar even talrijk. Vaak is 't (loor onvoorzichtigheid, maar dikwijls ook treft het slachtoffer geen schuld. In Warschau ontsnapte een heel eskadron soldaten ternauwernood aan een wissen dood. Zij waren ge woon als tijdverdrijf hun lievelingshond Carlo af te richten. Zij lieten hem o.a. weggeworpen knuppels en steenen apporteeren. Toen 't eskadron op 'n middag uitrukte voor een oefening met handgranaten liep de hond kwispelstaartend achter den troep. l)e eerste Ken poes lag te snorren voor de kachel. De vrouw was onvoorzichtig. De poes vloog in brand, een soja ging in vlammen op, vervolgens een hooimijt en een boerderij negen koeien, zes kalveren en twee zwijnen kwamen om het leven. granaat werd geworpen door den korporaal. Blij keffend holde Carlo 't gevaarlijke projectiel achterna. Toen hij parmantig terug kwam rennen, begonnen de soldaten in doodsangst hem met steenen te bekogelen. De hond bleef verwonderd staan. Hij voelde zich be- leedigd. Toen ontplofte de granaat en de trouwe Carlo werd in stukken gereten. Een zekere mejuffrouw Bessie Warner, te Jackson, Michigan, vond, dat het veel te lang duurde voordat haar eten kookte, 'n Scheutje petroleum op 't vuur kon geen kwaad, vond zij. Terwijl zij de petroleum in de kachel goot. morste zij een paar druppels op de poes. die voor 't vuur te dutten lag. Haar vacht vatte vlam, 't dol geworden dier sprong op 'n sofa, stak die in brand, vluchtte naar buiten en kroop in de hooimijt van den buurman. Een paar minuten latei- stond 't hooi in lichtelaaie, het vuur sprong over naar de boerderij,negen koeien, zes kalveren entwee var kens kwamen in de vlammen om. De brandweer slaagde erin een gedeelte van den inboedel te redden de brandende kat rende als 'n razende langs velden en wegen. De kleine, tienjarige Douglas Harper uit Dundas I ounty, Ontario, Canada, was een echte dieren vriend en vooral hield hij van paarden. Toen hij eens een paard over den nek streelde, vlogen de lange manen 0111 zijn keel, zij raakten verward, vormden 'n strop en toen zijn moeder, die in een naburige wei de koeien had gemolken, kwam kijken, vond zij haar zoontje aan den nek van het paard hangen dood. Tragische wendingen van het lot, beklemmender vaak dan ooit in film of tooiiee! verbeeld werd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5