Ministers en Senatoren in Je Eerste Kamer Minister lie deze plioto' heeft mee maar enkel rapport of boeiend. Hi nieuw, wat nier heeft meene hese gewoond. Als men r slaat, zou 1 heer van Di moeden, dit af, al is hij iets toe te g naast hein troffen wor bewindsmai baard hoor die soms iie l>e voorzitter met zijn beide keipers onder het portret ran koning II Ulem II, door den zelf aan den Senaat ten geschenke gegeven. floor Mr. J. J. van Bolhuis Als het laat dreigt te worden, als nog enkele sprekers zijn ingeschreven en wellicht andere afgevaardigden door oratorische voornemens bezield zijn, vraagt de betrokken minister zich af „Wanneer kom ik aan de beurt f Zal het nog vandaag zijn En zoo ja, hoe laat Is het hierover, dat premier en voorzitter op nevenstaande photo pra ten En veroorloven beiden zich een ondeugendheidje over redenaars, die hun eind niet kunnen vinden liet ware oneerbiedig, dit te veronderstellen. En als aan de regeeringstafel meer dan één bewindsman de hand aan den mond brengt, behoeft dit volstrekt niet een magisch, bezwerend gebaar te zijn. Dr. Colijn laat zich trouwens aan stonds weder vol belang stelling te midden van de ai - gevaardigden nedervallen, in de nabijheid van den katheder. Folio-vellen liggen voor hem, waarop hij nu en dan aanteekeningen maakt, die hem bij het debat nuttige diensten kunnen bewjjzen. In de linkerhand houdt hij de notities, de rechter schijnt nu eens met gestrekten wijsvinger te doeeereii, dan weer met gebalde vuist de argumenten erin te hame ren. Als de premier aan het woord is, luisteren al zijn ambtgenooten vol aan dacht. Als echter de een of andere afgevaardigde, hoe knap ook, zijn stand punt verdedigt, willen som migen het wel gelooven. Een ougenblik van gemoede lijkheid temidden van de debatten de voorzitter ran den ministerraad, dr. Oolijn, maakt een praatje met den voorzitter der Eerste Kamer, baron de Vos van Steenwijk. De ministers Weiter, Goseling en Slotemaker de Bruine voelen zich maar matig geïnteresseerd bij deze wending van het debat. zweemen. Minister Pat ij n maakt een uitermate rustigen, inen zou bijkans zeggen een gesloten, indruk en toch heeft deze vurige voorstander van de Oxford-beweging elders op expansieve wijze aan zijn warm gemoedsleven uiting gegeven. Schijn van stroefheid, die bedriegt. Minister de Wilde, die naast den leegen stoel van den op een of andere afgevaardigdenbank luisterenden minister Colijn zit, is in den gunstigsten zin van 't woord de gamin van den ministerraad.Hij heeft familiaire vergelij kingen en pakkende beelden en bezit het echte debaters-temperament, zonder zich nochtans door hartstocht of drift te laten medesleepen, Op mr. de Wilde volgt op onze laatste foto een bewindsman beneden de veertig, wien bij tijd en wijle ile tennisbaan even dierbaar is als zijn département. Toch is mr. Steenberghe reeds voor de tweede maal minister. Hij is een stoer werker, die ook na de langste met niet genoeg nadruk worden verzekerd. ie ministers op onze laatste foto gade- men niet aanstonds in den rustig-lezenden ijk den kloeken minister van defensie ver- e op zijn stuk staat op het onverzettelijke staatsman genoeg om nu en dan althans ;evenWie minister Slotemaker de Bruine in peinzende houding ontwaart, zal ge- den door de tegenstelling, als men dezen 11 levendig, en met gestadig wapperenden t debatteeren, met zwierige bewegingen, aar die van een ouderwetseh dansmeester Wilde, die bij het politiek debat, waarop 's betrekking hebben, zelf ook '11 woordje te spreken, laat zich niets ontsnappen, le anderen vinden een juist ontvangen een interessant dagblad-bericht wel zoo et is trouwens ook voor hen niet gloed- zij te hooien krijgen. In de Tweede Ka- eveneens het gansche Kabinet de alge- •houwingen over de Rijksbegrooting bij-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 6