Min utter Colijn luistert bij voorkeur temidden run de afgevaardigden dicht bij het spreekgestoelte. Op de achterste rij mr. Janssen de Limpens (U.K.), duo,voorde heeren Maursinghen mr. de Rijke X.B.B.) oór den minister de hee- Keinalda (S.-!>.). Rechts <le heer Ymi den Bergh (lib.) en links jhr. run fitters (A .-It.). hen bode krijgt instructies run baron Van Voorst tot oorst (R.K.). Daarnaast prof. Woltjer (A.-K.). Ann de regeeringstajel run links namrechts de mi nisters Van Dijk (A.-K.). Slotemaker de Bruine (chr..bist.). Pa-lijn (kleurloos). I)e Wilde (A.-K.), xteenberghe R. K.). I mi Bh uren (kleurloos) en Bom me R.-K Links in de hoogte de gereserveerde tribune. Daarachter het schoorsteenstuk ran den schilder Jan Lievensz (De Oorlog). Achter den katheder staat vermoedelijk de heer De Bruijn (R.-K.). Dr. Colijn zit voor de nat.-soc. senatoren Jlaarsingh en De. Rijkevoor hem zitten de heeren Hiemstra- (R.-D.), Reinalda (S.-D.) en Van Citters (A.-K.). Links ziet, men op de middenbank mr. Van Lanschot (R.K.), daarachter jlir. van Asch. van Wijck (A.-K.), daarvoor vermoedelijk de heer Bruinemans (K.K.). Achter den redenaar de heeren Ter Ilaar (chr.-h ist.) en Van den Rergh (lib.), nabij den u-and mr. Pollema (chr.-hist.) vergaderingen zijn goed humeur behoudt en volstrekt niet afkeerig i« van een studentikoos grapje, ook al is hij daarvan zelf het slachtoffer. I)e ministers Van Buuren en Roinine zijn evenals mr. Patijn nieuwelingen in den ministerraad. Minister Van Bun o is, naar zijn uiterlijke gedragingen te oor deeten, 'met den minister van Onderw ij* wellicht de meest nerveuze van het elftal. Hij is zeer beweeglijk en telkens trekt een lachje over zijn intelligent gelaat. Minister Romme eindelijk heeft zich met één slag den roep van een voortreffelijk redenaar verworven. Is mr. Steenberghe de, flink uit.de kluiten gewassen, baby van het hooge gezelschap, mr. Romme is Benja min op één na. Vroeger uitermate populair in de Amster- damsche studentenwereld, heeft hij zich ook thans nog vrij weten te houden van pleehtstatig- ouderwetsche deftigheid, zonder dat dit zijn prestige als minister ook maar eenigermate schaadtOok hij is een sportief man, die behalve op het politieke ook op liet werkelijke ijs geenszins een vreemde schaats rijdt. Hen allen ziet men op onze laatste photo bijeen. Klders ziet men naast den minister van Onderw ook nog de hoofden der departementen van Koloniën en Justitie Minister Weiter heeft in tegenstelling met mr. Ooseling en met de heeren Patijn, Romme, Van Boeijen en Van Buuren reeds eerder de witte minis- Wij hebben thans alle bewindslieden de revue laten passeeren, met uitzondering van den heer Van Boeijen. Deze oud-voorzitter van den Radioraad en van de Radio-omroep-contröleeommissie schuwt de vluchtige boutade. Hij schijnt in zijn vroegere functie vaker naar degelijke redevoeringen dan naar luchtige chansonniers geluisterd te hebben. Wat hij zegt is weloverwogen en het verlangen naar oratorische recordsnelheden brengt hem als redenaar niet uit het spoor. Dr. Colijn volgt gespannen het debat. Al wat in de rede van den spreker repliek rereischt, staat zovgruldiy aanget eekend. terspantalon gedragen, die zuinig bewaard pleegt te worden voor den derden Dinsdag in September. Maar mr. Ooseling weet op zijn minst evenveel van het parlementaire leven. Gedurende acht jaren toch is hij Tweede-Kamerlid geweest en in dien tijd heeft hij zich gezag verworven als weinigen. Schuilt in den heer Weiter iets van den charmeur, mr. Ooseling is rustig, bezonnen en logisch. Glashelder als hij wil, mysterieus als hij dat een enkele maal om redenen van tactischen aard prefereert.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 7