SPORT VAN DE WEEK Captain v. deel, die Zondag ytju C'Oen wedstrijd voor tiet Nederkindseh elftal speelde. De winnende Oru/ivjeploegX an links naar rechts: c. deel. li els. Mijnders, Paauwe. Smit, X'ente, r. Spaandonk. Caldenhove, XV'her Anderiesen, r. Male. Het, kan tocli vreemd toegaan in de voetballerij. Daar zaten we nu met een team, dat door een groot deel van de Nederlandsclie pers van tevoren reeds als verliezer gedoodverfd was. Daar waren er onder de 45.000 toeschouwers heel veel, voor wie liet alleen maar de vraag was, met hoeveel doelpunten verschil de Oranjemannen zich door de Roode Duivels zouden laten kloppen. Daar zaten wij riiim veertig minuten op een doelpunt te wachten en ons af te vlagen, wie van de Hollandsclie aan vallers er überhaupt één zou kunnen maken. En vult u nu zelf het eindresultaat maar in. Zeven doelpunten scoorde Nederland, nadat het eerste bijna drie kwartier op zich had laten wachten. Enfin, wie er Zondag na de match gelachen hebben, de leden van de technische commissie zeker wel het meest. Toch zal men er naar onze nieeuing goed aan doen, zich niet al te zeer door de cijfers te laten verblinden. Ons vertrouwen in het Oranjeteam was ook niet buitengewoon groot en wij geven gaarne toe, dat het de verwachtingen heeft overtroffen. Aan den an deren kant dient echter te worden vastgesteld, dat, het spel van de Oranjeploeg niet het peil van de vette jaren heeft bereikt. En ook dient er de aandacht op gevestigd, dat wel niet. de overwinning, doch zeer zeker het aantal doelpunten, waarmede de zege werd behaald, voor een belangrijk deel te danken is aan het buitengewoon in vorm zijn van één speler, n.l. den Haarlemmer Smit. Dit alles doet aan de fraaie prestatie weinig of niets af, doch men kan daarvoor evenmin de oogen sluiten. Van onze spelers heeft v. Male, behoudens een foutje, hetwelk ons een doelpunt kostte, goed vol daan. Bijzonder moeilijk werk heeft de lange Rotter dammer niet te doen gehad. Caldenhove trad niet zoo op den voorgrond als dit tijdens de laatste wed- Onze verdediging in actie in den wedstrijd Nederland - België. Caldenhove ziet toe hoe r. Male een moeilijk schot tot corner heeft verwerkt. strijden het geval was, doch het wederopnemen van Weber bleek goed gezien. In de halflinie was Anderiesen uitstekend op dreef. Gaarne brengen wij den Ajacied hiervoor ons compliment. Het vette terrein bleek allerminst moeilijkheden voor hem op te leveren. Van Heel's zestigste wedstrijd was niet zijn beste, doch hier mede is lang niet gezegd, dat de captain niet heeft Hel eerste doelpunt der Belgen. Bruine passeertkeeper v. Male.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 14