VERPLEEGSTERS a ff WORDEN GETRAIND f' Aanschouivelijk onderricht acm leerling - t De eerste drie rijen Een kijkje op 't amphitheater uit de wonen voor de eerste maal een operatie hij. M-Moe houden ze het uit is de vraag, die menigeen op de lippen komt, wanneer hij ook maar eenigermate van meer nabij in aanraking komt met 't verplegend personeel onzer zieken- inrichtingen. Dat voor het veeleisehend, zwaai en ingespannen arbeid vragende be roep van verpleegster ten slotte alleen goed getraind personeel, en dit zoowel geestelijk als lichamelijk, in aanmerking komt, is een waar heid, welke nog niet zoo heel lang geleden niet algemeen werd ingezien. Gelukkig heeft ons kleine land in dit opzicht zich weinig te verwijten en is er de opleiding tot verpleegster reeds sinds jaren tot in de puntjes gere geld. De jonge vrouwen, die in de ziekenverpleging haar roeping en levensbezigheid vinden, hebben een langen en verre van gemakkelijken studie- en oefen tijd door te maken. Een all-round verpleegster is dan ook iemand, die haar weetje weet, en, zooals men wel eens pleegt te zeggen „een halve dokter". Ook in het land van den dollar heeft men sinds jaren aan de jonge vrouwen, die de ziekenverpleging tot beroep hebben gekozen, een opleiding gegeven, welke haar bij uitstek geschikt moet maken voor haar edel, menschlievend, maar zwaar beroep. En het is wel eens interessant, een kijkje te nemen in zulk een op Amerikaansche leest geschoeid instituut, de Een der eerste oefe ningen in de prak tijk der ziekenver pleging. Het bed- opmaken, eerst met een pop, later met een collega als pa tiënt geleerd, Wum- neer de novice dit onder de knie heeft, mag ze in de zieken zalen bij het bed- opmaken zaam zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 2