SANATOGEN w eNÈ"GlE ilWEh Een nieuw recept tegen hoest, verkoud heid en influenza. m&e>i denkvermogen 30 Dit is een tijd van spanning, die een onuitputtelijke energie vraagt. Ver moeidheid vermindert niet slechts de paraatheid der hersens, maar bederft ook Uw vrijen tijd. Geniet het leven ten volle tijdens het werk en er na, door Uzelf in prima conditie te houden met Sanatogen. Een zenuwarts onderzocht bij 20 personen (advocaten, kooplieden, onderwijzers en studenten) den invloed van Sanatogen op hun herinnering en tegenwoordigheid van geest. Reeds na een veertiendaagsch ge bruik van Sanatogen werd gemid deld 2472 "o méér denkvermogen geconstateerd (Medical Echo, 3e faarg. No. 12). Ook U kunt Uw denkvermogen met Sanatogen verhoogen, waardoor Uw kansen in het leven vergroot zullen worden- Een gezonde geest in een gezond lichaam En dat alles dank zij die paar lepeltjes Sanatogen, 3 X per dag. Wanneer de bevende kleine kroonprins lingshallen geopend, straten verbreed en daarop weg wilde rennen, greep de wijze triomfbogen opgericht. De bekende paedagoog hem bij den arm en weidde speeltuin, die als het Prater bekend uit over de logische onmogelijkheid van stond, zou uitstekend als middelpunt het geval. Maar dit stelde het verschrikte van het geheel kunnen dienen. De kind nauwelijks gerust. Voor hij zeven papierfabrieken zorgden voor enorme jaar oud was, kreeg Rudolf hysterische hoeveelheden almanakjes, guirhuiden, krampen. confetti en souvenirs. Een groote be- Elisabeth had over dit opvoedings- zending vlaggen van vreemde landen systeem duidelijk genoeg haar meening werd ingeslagen en monsieur Godard uitgesproken. Jaren geleden al had zij in uit Parijs teekende een gunstig eon- een geschreven ultimatum aan haar tract, dat hem met zijn ballon voor echtgenoot verklaard „Het lijkt mij een seizoen naar Weenen riep. eenvoudig belachelijk om een kind te De regeeringen van alle geciviliseerde terroriseeren en het heldenmoed bij te naties ontvingen een uitnoodiging. Een willen brengen door koudwaterkuren, bijzondere kennisgeving werd gezonden Ik kan het niet langer meer aanzien. Als aan den gevallen heerscher NapoleonIII Gondrecourt niet heengaat, dan ga ikdie thans te Chislehurst (Kent) in In 1865 was Gondrecourt gegaan, ballingschap leefde. Het noodlot ant- Elisabeth' verving hem door kolonel woordde echter in zijn plaats op den van Thurnburg, terwijl haar lijfarts, negenden Januari van het jaar der ten- dr. Widerhofer, voor Rudolf's lichame- toonstelling liet de ex-keizer van Frank- lijke opvoeding zorgde. Deze twee rijk het leven op een operatietafel, mannenwerkten samen om het kwaad, Eugénie zou graag gekomen zijn, maar dat aan den kiemen kroonprins gedaan de rouwplicht weerhield haar daarvan, was, te herstellen. Zij slaagden er ook De feestelijkheden zouden in Mei in zijn vertrouwen te winnen en zpn vrees te bannen. Maar nu deed zich een vreemd ver- schijnseL voor. aanvangen. Kort voor dien datum, op den twintigsten April, trouwde aarts hertogin Gisela haar Beierschen Leo pold. De toeschouwers konden maar De jongen, die thans zelf niet meer moeilijk gelooven, dat de vijfendertig- gekweld werd, wensclite anderen te jarige keizerin, die zelf nog een jong kwellen. Met zijn speelgoed sabel en meisje leek, de moeder was van de geweer maakte hij jacht op dieren, bruid. Daar de jonggehuwden met een vogels, konijntjes, eekhoorntjes, niets bijzonderen trein naar Müncher. moesten was meer veilig voor hem. vertrekken, omdat hier de voornaam- Deze neiging tot wreedheid uitte zich ste ceremonie plaats zou vinden, kreeg nog op andere wijze. Rudolf, die niet Weenen slechts een klein gedeelte van zonder teekentalent was, schetste graag het bruiloftsprogram te zien. Er werd wilde jachtscènes. Hijzelf stond dan in in het Hofburgtheater echter een gala het midden als de koene jager en rond- voorstelling gegeven van Midzomer- om hem lag het landschap bezaaid met nachtdroom, een stuk, dat altijd voor bloedende fazanten, eenden of patrijzen, koninklijke huwelijken werd uitgekozen. Elisabeth was van oordeel, dat hij wel „Waarom, vraag ik mij af," aldus wat erg veel en erg rood bloed schil- Elisabeth, „moeten zij een stuk spelen, derde. waarin de prinses verliefd wordt op een Toen hij veertien jaar was, konden ezel f" de speelgoedsabel en het teekenpotlood hem niet meer voldoen. De jonge kroon prins had nu een echt geweer, waarmee hij levende dieren kon schieten. Het wapen was een Kerstgeschenk geweest van grootmoeder Sophie, het laatste, dat hij van haar had ontvangen. Deze kinderlijke neiging tot dooden U kunt het zelf klaarmaken. Influenza, verkoudheid en ca tarrh zijn moeilijk te bestrijden, omdat het slijm de fijne lucht- kanaaltjes verstopt en daardoor verhindert, dat de geneesmidde len dc infecteerende ziektekiemen bereiken. Maar hier volgt een middel, dat snel verlichting zal brengen. Vraagt Uw apotheker of drogist 30 gram Vervus (dub bel geconcentreerd) en vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop of honing. Roert het goed door, tot het geheel is opgelost. Neemt vier maal daags een eet lepel. Dit brengt snel verlichting van dien hinderlijken hoestde verstopte neusgaten worden ge opend, de ademhaling wordt ge makkelijker en het slijm wordt uit de keel verwijderd. T)it recept is heel gemakkelijk te bereiden, kost heel weinig en is smakelijk om in te nemen. Iedereen, die last heeft van catarrh of verkoud heid in welken vorm ook, moet dit middel eens probeeren. Er is geen beter. Knipt dit recept uit om U eraan te herinneren Vervus bij Uw apotheker of drogist te koopen. De bruidegom verdiepte zich even eens in dit probleem. Maar eengedien stige ceremoniemeester gaf hun de verklaring, dat hiermee geen beleediging bedoeld was en dat de traditie wel eens meer met moderne opvattingen in con- f liet kwam. Spoedig nadat dit familiefeest tot, het vervulde Elisabeth met afschuw, te verleden behoorde, kwamen de eerste meer daar zij zoo buitengewoon veel van buitenlandsche gasten aan voor de ten- dieren hield. Zij besloot dadelijk zijn toonstelling. Uit Londen verschenen levenswijze te veranderen en hem de prins van Wales en zijn broer her evenals Valerie door Hongaren te laten tog Arthur van Connaught, terwijl opvoeden. Bisschop Hyazinth von Duitschland door kroonprins Friedrich Ronay, een vriend 'van Audrassy, werd en diens echtgenoote Victoria vertegen tot gouverneur van den prins benoemd, woordigd werd. Uit St. Petersburg In het rouwjaar kwam Frans Jozef er kwam ezaar Alexander II, zooals ge ook toe den algemeenen gang van zaken woonlijk met groot gevolg. Maar hij in zijn rijk wat nader op te nemen. Nu hield evenals de prins van Wales vari de natie zich langzamerhand hersteld jonggezellenreizen en had zijn echtge had van de verwoestingen, door den noote thuisgelaten. Ofschoon de beide i oorlog aangericht, had zij behoefte aan gevallen wel eenigszins van elkaar ver nieuwe activiteit. Frans Jozef zelf zocht schilden. naar een mogelijkheid om de regeering De czarina immers lag te Livadin en het volk in 'n gemeenschappelijke in de Krim ziek aan tuberculose, terwijl daad te vereenigen. Hij herinnerde zich de Deensche Alexandra in den salon Napoleon en de wereldtentoonstelling, van Marlborough House zat, weliswaar Tentoonstellingen waren besmettelijk, slecht gemutst, maar overvloeiend van Zij kwamen altijd als epidemieën, zooals gezondheid. Zeker zou de zeer aan cholera of de mazelen. Eerst zwichtte trekkelijke prinses van Wales haai de eene stad, dan de andere, dan nog echtgenoot maar al te graag vergezeld meer, met steeds toenemende heftigheid, hebben. Maar het was in ieder geval 'n goed Ofschoon de Weensche tentoonstel idee. Frans Jozef besloot tot een ten- ling practisch dezelfde persoonlijkheden toonstelling. aantrok, die enkele jaren geleden Parijs Weenen. dat altijd snel reageerde, hadden bezocht, maakte de pers af en sloot zich dadelijk bij het keizerlijke toe scherpe opmerkingen over hel plan aan. Ja, er moest hier een wereld- wegblijven van koning Wilhelm van show georganiseerd worden aan de Pruisen, thans Duitsch keizer. Er werd oevers van^ den Don au. Waarom niet? echter geen aanstoot aan genomen. De Hoe spoediger hoe beter. In het volgende oude monarch, die zijn tachtigste jaar jaar, 1873. naderde, verliet zijn „Schloss" te Berlijn Men begon onmiddellijk met de voor- zelden meer en een korte toer in zijn bereidselen. rolstoel door het park rondom was zijn Juist zooals in Parijs was geschied, eenige uitgang. Om dit feit te verklaren werden er tenten gebouwd, tentoonstel en valschen geruchten van ontstemming is Uw gelaat, wanneer het jong en stralend de wereld tegenlacht. Ver hoog de schoonheid van wangen en lippen door Khasana Rouge en Lip penstift. Beide zorgen voor een jeug dig en gezond uiterlijk; ze zijn tegen weer en water bestand en kissproof. Voor een discrete kleur: Superb, voor een levendige kleur: corail of car- minvoor een zongebruinde_teint^: Khasana-Soleil. i»Pe,,s Fl. 1.25,-.75,-.35 Fl.l.-,-.35 GeneraalvertegenwoordigingJ. WINKEL JZN-, Den Haag, Merwedestraat 47

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30