ER IS WEER LEVEN OP 'T ZEEUWSCHE LAND 17 I At koesterende zonnige dagen hebben, al vroeg dit jaar, het leven weer gewekt op de Zeeuwsche akkers. De bodem is ontdooid en is al zoo luw, dat er groei en kracht in zit. En er wordt geploegd en geëgd, gemest en gezaaid, al naar de aard van den akker en van het gewas, dat er dit jaar van geoogst moet worden, meebrengt. Heel den donkeren, stillen winter lang hetift het land verlaten gelegen, maar een enkele week heeft er leven en luidruchtig bedrijf weer doen ontwaken. Nog een, twee maanden, en kleur en bloei zijn er weer volop en zullen stedeling en dorpsgenoot weer op de fiets de wegen langs lokken. De zaaimachine wordt gevuld en vanavond is over een groote oppervlakte al het gezonde zaad aan den vruchtbaren bodem toevertrouwd. De proefboerderij in den Wilhelminapolder heelt weer een nieuw snufje ter vereenvoudiging van het land werk: een handig, klein machientje, waarmee geploegd, geëgd en gezaaid kan worden, en dat in de toekomst weer een nieuwe concurrent voor het Zeeuwsche paard dreigt te worden. De kunstmest wordt met gulle hand verstrooid over den versehen bodem om een overvloedig en gezond gewas te krijgen. Nu is het de tijd om in de Zuid-Bevelandsche boom gaarden het fruitgewas door besproeiing te besehermen tegen 't schadelijk gedierte, dat. zich zou gaan ontwikkelen En in de Zuid-Bevelandsche polders trekken de paarden weer na de lange, gedwongen rust de egge door de zware klonters van de opgeploegde klei,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17