Zeeuwsche Spori 19 materiaal in en als we nu eens zoo vrijpostig mogen zijn een goeden raad te geven, dan adviseeren we om den heer Bal als directeur de hoofdleiding te geven en een aantal assistenten aan te stellen, geschoold in de practijk, die hem helpen dezen overvloed aan materi aal te verwerken en op te leiden tot een krachtige gymnastiekgemeenschap. Achilles en Wilhelmina zijn bezig zich in eikaars richting te ontwikkelen. Als Medioburgum het wilde zoeken in dezelfde richting, zullen zij elkaar over een paar jaar ontmoeten op een ongeveer gelijk niveau. Ken ontmoeting tusschen deze drie vereenigingen, om daaruit een steden ploeg te selecteeren, zon 'n praeht- vertooning worden. Deze ploeg in de drie-steden- ontmoeting en we geven de verzekering, dat .Middel burg een woordje zou meespreken. Dit was het verblijdende, dat we constateerdeu in Zeelandia-H ero 2-2. Doordat Middelburg van VI iss in ff rit verloorhaalde Hero Zondag in een spannend gespeelden wedstrijd met Zeelandia, die gelijk eindigde, het kampioenschap van 2 A Foto ran het kampioenselftal met de reserves. Vijftien jaar bestaat de Middelburgsche Gymnas- tiekvereeniging „Achilles" en vijftien jaar wordt deze vereeniging geleid door den heer J. A. Bal. Als men een jubileum viert, wordt de geschiedenis van den jubileerende voor het voetlicht gebracht en zeker wanneer het een organisatie betreft, welke in den loop van het bestaan zich een goede plaats heeft weten te verwerven onder de categorie van orga nisaties waartoe zij behoort. Niemand zal ontken nen, dat Achilles tot de eersten op gymnastiekge- bied behoort en daarom is er bij 't derde lustrum zoo hier en daar nog wel eens een brokje geschiedenis opgehaald. Dat is trouwens niet moeilijk, omdat het leven en de toekomst van Achilles uit drie tijd perken bestaan, welke zoo heel veel op elkaar gelijken. Het verleden van Achilles is liet tijdperk van Jan Bal, het heden is het tijdperk van Jan Bal en de toekomst kunnen we niet anders zien dan als nog eens een tijdperk van Jan Bal. Deze figuur, veree- nigingsman van de eerste orde, beheerscht de vereeniging geheel en dat niet. alleen op gymnastiektechnisch, maar ook op adminis tratief gebied. We zullen niet uitweiden over zijn verdiensten, hij is genoeg en wel verdiend gehuldigd. Als we deze pagina wij den aan zijn werk en er onze meening over zeggen, daarbij de critiek niet sparend, dan weten wij te handelen in zijn geest en hem een grooter genoegen te doen, dan met ellenlange vertoogen over zijn groote verdiensten. Laat ons beginnen met de critiek en dat is, dat het programma van de uitvoe ring van j.l. Zaterdag veel te lang was en dat de samensteller wie zou 't andei's zijn dan Jan Bal ons te veel heeft willen laten zien van wat zijn leden presteeren en waarop hij, met recht, trotscli is. We kunnen ons dit begrijpen intussclien, want hij kon ons vooruitgang toonen. In de tweede plaats zouden wij kunnen wijzen op fouten en tekortkomingen in de uit voering van het programma, maar dat kunnen we van iedere uitvoering doen. Immers, waren er geen fouten gemaakt, Een moment uit dezen wedstrijd. De keeper ran Zeelandia onder schept een aanval van Hero. Middelburg maakt het tweede doelpunt, 't Was 3-2 en de spanning werd enorm. Vlissingen-Middelburg 4-3. Ojschoon er voor Vlis singen geen kampioensmogelijkheden meer waren, heeft t toch getoond kampioensallures te hebben door Middelburg de puntjes afhandig te maken, die hier door meteen zijn kampioenschap in rook zag opgaan, tot groote blijdschap van Hero. Dat deze wedstrijd een record-aantal bezoekers trok, behoeft wel geen be toog. 't Is alt ijd een van de spannendste ontmoetingen in de provincie. Het zal Hero meteen wel bewezen hebben, dat de Zeeuwsche clubs fair spelen, want hier had Vlissingen Middelburg het kampioenschap kun nen schenken, als naaste Zeeuwsche buurmaar tot of) het laatste heeft Vlissingen gespeeld voor wat het waard was. BravoEen harde aanval op het doel van Vlissingen, die door den keeper werd afgeslagen. Een spannend moment voor het Zeelandia-doel, de uitvoering van j.l. Zaterdag en turnend Zeeland mag zich daarover met ons verheugen. Achilles doet goed werk. Uit een oogpunt van gymnastiek be keken is deze uitvoering van Achilles van buitenge woon veel belang voor de toekomst en een waardige afsluiting van 15 jaren werk. We zagen bij Achilles nog zelden een uitvoering, welke ons wat bet. ver toonde werk betreft zoozeer bevredigde. We gelooven niet, dat een betere hulde te brengen is aan den Achilles-pionier, dan de heer Bal met deze uitvoering, dank zij het kranige werk van zijn leerlingen, zelf deed. Korfbal. De korfbalclub Zeelandia uit Hansweert be haalde Zaterdag het kampioenschap van de winter competitie van den Zeeuwschen Korfbalbond door met 3-2 van Madioe te winnen. Foto van 't kampioenselftal. Een corner op het doel van Vlissingen. dan zou Achilles bestaan uit alleen feillooze keur- turners en zoo ver is het nog niet. We zullen het programma niet op den voet gaan volgen en ons beperken tot een algemeen overzicht. En dan moeten wij beginnen te wijzen op een opmer kelijke koersverandering in het werk van Achilles, een koersverandering, welke is gekomen dank zij de ontwikkeling en groei van het ledental en welke ver blijdend is met het oog op het werk van anderen, waarover straks meer. Het toestelt.urnen komt meer op den voorgrond en de uitbeeldingsgymnastiek wordt iets terug gedrongen. De prestaties worden beter en er is momenteel een dames- en een lieeren- afdeeling in Acliilles met materiaal, waarin een toe komst zit. Als de heer Bal zich blijft toeleggen op een ontwikkeling van deze afdeelingen en het toestel- turnen meer en meer op den voorgrond stelt, dan spreken we over een paar jaar elkaar nader. Daar zit

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19