Zeeuwsch Nieuws 1 ZEEUWSCHE OMROEP ZS&2& 24 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat men in navolging van andere groote steden den gemeentelijken bode gestoken heeft in 'n blinkende uniform. He keuze is gevallen op die van vice-admiraal. Dit staat natuurlijk in verband met de nieuwe groote havenwerken en het verwachte waterverkeer. 'n Vloot van tien schepen is al geen uitzondering meer en dezer dagen werd bij den havenmond ook al een eskader garnalen gesignaleerd Na afloop der feestelijkheden te Wemeldinge heeft men een herberg bezoeker zoo toegetakeld, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Aanvankelijk vond men dit een raar slot, doch aangezien gebleken is, dat de verwonding den vorm had van een eerepoort en regenboogsche kleuren vertoonde, is men op dit oordeel terug gekomen Op den Sloedam hebben verschillende natuurvrienden, die op het nieuwe Noor derlicht zaten te wachten, de vorige week groote troepen grijze muizen in westelijke richting zien wandelen. Men is van meening, dat deze onder nemende dieren er achter zijn gekomen, dat men door de sterke uitbreiding van de archieven, Middelburg tot centrum van de oud-papierverzamelingen wil maken Het musschengilde te Ouwerkerk op het eiland Schouwen bestond j.l. Maan dag niet minder dan honderd jaar. Hoe wel de leden duizenden musschen neer legden, is het nog nooit gebeurd, dat die roofdieren hun ernstig letsel toebrachten. Op feestelijke wijze is dit buiten gewone jubilé gevierd. Het succesnum mer was een slipjacht in optima forma, uitgevoerd .door krijgertje-spelende jacquet-dragers Te Ellewoutsdijk is met eenige plech tigheid aan alle schoolkinderen een herinneringswandbordje uitgereikt. De veldwachter zal in den vervolge er streng op letten of van deze bordjes niet gegeten wordt. Men denkt reeds aan den afdoenden voorzorgsmaatregel inbeslagname van alle vorken en lepels op het dorp ge durende het middaguur Wegens stormschade aan de potjes zal de Heinkenszandsche floralia-orga- nisatie „Vergeet me niet" dit jaar geen bloemententoonstelling houden. Om niet uit de herinnering te geraken heeft zij den leden geadviseerd om in privé over te gaan tot het planten van 'n gedenk- stopnaald. Ook denkt men, als alles mee loopt, een optocht te kunnen organi- seeren Te Sluis heeft de rederijkerskamer een tweede winteruitvoering gegeven. De recette schijnt wel niet zoo heel groot te zijn geweest, maar het stuk, dat werd gespeeld, was zeer rijk van inhoud Men meldt ons uit Vlissingen, dat de commandant der marechaussee waar schuwt tegen enkele Belgen, die lappen óopen te verkoopen, waar, indien men ^e op de keper beschouwt, een steekje aan los is, wat zeer is te laken. Laten wij daarom hopen, dat wij weldra van be trouwbare zijde kunnen melden, dat de gewapende macht den oplichters van katoen heeft gegeven Tot de volgende week, dames en lieeren Te Ovezunde vierde de vereeniging St. Deusdedit haar tienjarig bestaan een graag benutte gelegen heid tot eeht Zeeuwseh- Ylaamsche teestelijkheid. Met militaire eer werd Woensdag de sergeant der mariniers JWolf, een ge boren Middelburger, in zijn vaderstad ter aarde besteld op weg naar het vaderland terug was hij aan boord overleden. Na eenentwintigjarige ambtsvervulling heeft de burgemeester van Sluis, de heerj. C. A. Ij. Werkers, afscheid uit zijn lunet ie genomen. In de af scheids vergadering ran den gemeenteraad werd hem een schilderij van Sluis als herinnering aangeboden Rechts: De nieuwe betonnen kade aan de Goesehe haren even buiten de brug begint haar voltooiing te naderen, nu men tot het storten van het beton kan overgaan. Daar kwam de noodige stuurmanskunst bij te pas om de Rugs veilig door de sluizen te loodsen. De Ruijs, het groote motorschip dat voor de Koninklijke Pa- ketraart Maat schappij op de wer ven van De Schelde te Vlissingen ge bouwd wordt, heeft de vorige week zijn teehnischen proef tocht gemaakt. Een imposant effect maakte het prachtige schip tem idden van de Vlissingsche huizen, toen het de groote sluis pas seerde. Op de wijde, water vlakte vande Schelde komt het nieuwge bouwde motorschip pas goed tol zijn recht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 24