DE TALISMAN-RING VOOR SPORTLUI-VOOR IEDER DIE WERKT- OF VAN ZIJN GEMAK HOUDT! DIE U GEZOND EN FIT HOUDT VE NIEUWE SPORTZEEP 25 Vervolg van blz. 23 ,.Maak u maar geen zorg, juffrouw," zei Nve. „Sir Tristram za.1 den jongen heusch niet kwalijk nemen, dat hij u gehoorzaamd heeft, en hij zal hem niet overstuur maken ook. Gaat u maar mee, sir, dan breng ik u bij hem." „Neemt u niet kwalijk, maar ik ga ook graag mee," zei de kommies vast beraden. „Goed, ga mee," antwoordde Nye. „Geen menscli houdt je tegen." Eustaeie liep snel naar de trap-, als wilde zij den weg versperren, maar vóór zij iets zeggen kon was juffrouw Thane bij haar, en met een arm om haar middel trok zij haar mee de trap op. „Ja, laten wij ook maar gaan, dan schrikt de jongen niet zoo, als hij sir Tristram ziet." „Hij mag hem niet zienHij mag nietfluisterde Eustaeie beangst. „In de achterslaapkamer, meneer," zei Nye luid. „Daar berg ik de smokke laars altijd da's makkelijk voor de heeren van de accijnzen." Tegen dien spot verdedigde zich de kommies met de opmerking, dat hij niets méér deed dan zijn plicht. Nye luisterde niet, deed de deur van de achterslaapkamer open en zei„Gaat u binnen, sir Tristram; ik hoef u zeker niet te vragen, of u den patiënt niet aan 't schrikken maakt." Een kleine, dringende hand greep de mouw van sir Tristram. Hij zag neer in het bleeke gezicht van Eustaeie, zag er schrik en smeeking in, en haar hand afschuddend betrad hij de kamer. Ludovic zat overeind, op zijn elleboog steunend. Zijn turende blauwe oogen ontmoetten de stugge grijze oogen van Shield. Die bleef een oogenblik op den drempel staan, terwijl juffrouw Thane een geruststellend kneepje gaf in Eustacie's hand, en de kommies vol hoop zei„Kent u hem, mijnheer t" „Ja zeker, en goed ook," antwoordde Shield koel. Hij liep naar het bed en legde een hand op Ludovic' s schouder. „Zoo, jongeman, je hebt je er leelijk ingewerkt met dien dollen streek. Ga nu maar liggen, ik spreek je later nog wel." Hij wendde zich naarden kommies „Ik kan voor dien jongen man instaan. Lijkt niet veel op een smokkelaar, vind je wel „Nee, sir, natuurlijk niet, sir," zei de kommies vlug. „Als u voor den man instaat, heb ik natuurlijk niets meer te zeggen, sir." „Maak dan maar gauw dat je weg komt ookzei Nye, den man de kamer uitduwend, ,,'t Is niet goed voor de zaak, als er lui van jouw slag in huis zijn. Straks durf je nog te beweren, dat ik gesmokkelden drank in mijn kelder heb „Dat hèb je ook," antwoordde de kommies aanstonds. De deur ging achter hem dicht; zij, die in het kamertje bleven, hoorden den woordenstrijd al „zwakker worden Nye loodste zijn onwelkomen gast de trap af. Niemand sprak of bewoog, tot. de stemmen waren weggestorven. Toen vatte Eustaeie de hand van sir Tris tram, drukte die tegen haar wang en zei„Ik zal alles doen wat je zegt. Zelfs trouwen, als je 't wilt." „Dat zul je niétviel Ludovic uit., zich inspannend om verder overeind te komen. „Mijnheer Shield is een uitstekende samenzweerder," zei juffrouw Thane schertsend. „Hij valt. me ontzettend mee," ant woordde Eustaeie. Sir Tristram scheen het niet te hooien. „Wat kom je hier in 's hemels naam uitvoeren. Ludovic vroeg hij. „Smokkelen," antwoordde Ludovic koelbloedig. Shield's gezicht betrok. „Je meent 't toch niet „Jawel, hij is echt een smokkelaar, neef Tristramzei Eustaeie ernstig. „Ik vind het reusachtig romantisch. .Tij niet t" „Nee, ik niet," zei Shield. „Heb je al geen kwaden naam genoeg, domoor Smokkelen En dat zeg je me maar zoo kalm „Ziet u f' Eustaeie trok een gezicht tegen juffrouw Thane. „Ja, hij schijnt niet het minste gevoel voor romantiek te hebben," erkende Sarah. Woest zei Ludovic; „Wees maar blij. dat ik hier moet. blijven liggen Denk je, dat 't me wat schelen kan, of ik opgehangen word wegens smokkelarij of wegens moord Wèg ben ik toch. Laat me dan ten minste zelf kiezen, hóé ik naar de maan wil gaan." „Ik wil u niet in de rede vallen, zei juffrouw Thane, „maar u gaat gauwer naar de maan, dan u denkt, als die wond van u weer gaat. bloeden." „Oók een zorgzei Ludovic, met zijn rechterhand in de deken knijpend. Sir Tristram keek naar die hand. II ij boog zich, greep Ludovic bij den pols en keek naar de vingers. „Laat je andere hand zienzei liij schor. Ludovic lachte bitter. Hij rukte zijn hand los en sloeg het dek op, om zijn verbonden linkerarm te laten zien. Ook aan de vingers van zijn linkerhand had hij niets. Sir Tristram keek op in het ver wrongen jonge gezicht. „Als je hem had. had je hem aan zei hij. „Ludovic. waar is de ring t" „Prachtigspotte Ludovic. „Vol houden hoor! Waar is de ring» Jij weet 't natuurlijk niet „Wat bedoel je daar mee vroeg Shield, en Eustaeie schrok van zijn toon Ludovic wierp de kalmeerende hand van juffrouw Thane van zich af en schoot overeind, alsof een veer hem dreef. „Dat weet je heel goed zei hij. vlug en hijgend. „Je hebt je plannetje handig beraamd, slimme neef, en je zorgde wel, dat ik Engeland uit was. vóór ik na kon denken, wie den ring boven alles op prijs zou stellen, behalve ik! Is't nu een parel van je collectie? Voel je je prettig, als je er naar kijkt „Als je niet gewond was, kreeg je een pak ransel van me, Ludoviczei Shield, zeer bleek om zijn mond. „Ik heb de insinuaties van Basil verdragen, maar h ij heeft me niet in mijn gezicht durven zeggen, wat jij gezegd hebt „Basil. Basil heeft me geloofd," stiet Ludovic uit. „Jij bent 't, jij Hij viel achterover, juffrouw Thane ving hem op en legde hem in de kussens. „Kijk nu eens, wat u ge daan hebt verweet ze. „Hertshoorn, Eustaeie „Ik zou je wel kunnen vermoorden zei Eustaeie woest, en zij ging naar het. bed, om Ludovic het hertshoorn onder den neus te houden. In een paar minuten kwam hij bij en deed zijn oogen open. „Tristram mompelde hij. „Mijn ring, Tristram Shield kwam met een glas water, tilde Ludovic op en hield het glas aan zijn lippen. „Drink nu maar, en praat geen onzin Blijf met je knuisten van me af fluisterde Ludovic. Sport-enthousiasten, dit is eindelijk de zeep voor UOf U voetbalt of tennist, zwemt, fietst of postzegels verzamelt, Rexona is speciaal gefabriceerd voor alle actieve mensen. Een gezondheidszeepEen zeep, die zó zorgvuldig is samen gesteld, dat ze U fit houdt en Uw vermoeienis verdrijft. Het overvloedige schuim werkt bijzonder diep door. Het dringt de poriën binnen, spoelt al het stof en vuil van de hele dag weg en Uw huid kan daardoor weer opnieuw zijn normale functie verrichten. Rexona beschermt Uw gezondheid en voorkomt het gevaar van infectie. Na een Rexona-bad voelt U zich zeldzaam opgewekt. U krijgt nieuwe energie, U straalt van gezondheid. U is weer een heel ander mens. Want Rexona heeft elk gevoel van vermoeidheid volkomen weggenomen, Uw zenuwen en spieren zijn weldadig gesterkt. Rexona Sportzeep houdt U fris en gezond, terwijl de geur zeer opwekkend is en bij DCVAMA iedereen zeer in de smaak valt. Of U sport REXONA frist buiten of binnen beoefent, Rexona is Uw zeepJ® helemaal_Op Wat schuimt '1 dat schuim!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25