1 MMmm, DURYEA GEBISMUREERD Ik had inééns weer zin in 't koken DROSTE PASTILLES MAGNESIUM 't Wapen om harten te veroveren! 26 Het was in een heelen tijd niet gebeurd, maar het viel niet te ontkennen: ik had te weinig gekookt! Vanwaar ineens die algemeen vermeerderde eetlust? De leege dekschaal plaatste mij voor een raadsel - tot mijn oog, in de keuken, op een oud-ver trouwd pakje vielHad het iaaraan gelegen? Ik hoopte het! De volgende dagen wezen uit, dat het inderdaad aan het bind middel lag. Ik gebruik thans al tijd het oude, vertrouwde merk MAÏZENA fabrikaat DURYEA. En menigmaal zijn nu de scha len leeg - wat iedere huisvrouw natuurlijk graag ziet! FABRIKAAT PAS OP* Er wooTmen woordelijk? ^biedt met een bindm»**®) o.^ ;yKomt de onware b ook van Duryea MAyjkOCnt tordt echter de de bekende po I dianen- lanfbee\d-,ngvanhet. kamp en met o QURyEA den uitvinder Tegen inzending van een bovendeksel van een pak MAÏZENA fabrikaat DURYEA ontvangt U kosteloos een receptenboek met 72 groentenrecep- ten. Adresseerenr Duryeahuis-A'dam. sir Tristram stoorde er zich niet aan, maar dwong hem, iets van het water te drinken. Hij legde hem weer neer en gaf juffrouw Thane het glas. „I,uister nu eenszei hij, over Ludovie heen gebogen. „Ik heb je ring nog nooit van mijn leven in tnijii handen gehad. Ik had tot nu toe haast durven zweren, dal jij hem had." Ludovie had het gezicht afgewend, maar draaide nu zijn hoofd om en zei moe „Als jij hem niet hebt. wie heeft hem d&n „Ik weet 't niet, maar ik zal erachter zien te komen." antwoordde Shield. Knstacie haalde diep adem. „Ik zie, dat ik je verkeerd beoordeeld heb. neef Tristram," zei ze royaal. „Ik wil 't goed maken. Ik zal met je trouwen." „Dank je," zei sir Tristram. ..maar zoo" n zware boete eischt het misdrijf heusch niet." Hij zag iets dweperigs in haar oogen komen en ging voort„Ga je maar niet staan verbeelden, dat je een geslachtofferde braid bentIk heb absoluut geen zin om met je te trouwen." Eustacie fronste. „Maar je moet toch. „Laten we daar maar niet meer over praten." „Ik weel niet, of het mijn plicht niet is, met je te trouwen," hernam Eustacie, merkbaar aangetrokken door het visioen eener geslachtofferde bruid. Ludovie hief zijn hoofd van de kussens. „In ieder geval gebeurt 't niet. Ik ben nu 't hoofd van de familie en ik wil 't niet hebben." „Goed," zei Eustacie. „Ik zou't mis schien toch niet prettig vinden, om altijd een slachtoffer te blijven." „Begrijp ik "t goed, zei juffrouw Thane, „dat sir Tristram met ons mee doet Als u deukt, dat hij de schuldige niet is, mag ik natuurlijk geen bezwaai' maken, maar spijten doet 't me wel. We zullen al onze plannen moeten herzien." „Dat zullen we zeker," beaamde Eustacie. ,,0, da's waar ook als Tristram dien ring van Ludovie echt niet gestolen heeft, hoef ik ook niet met hem te trouwen Daar had ik nog niet aan gedacht." Sir Tristram keek wat verschrikt, waarop juffrouw Thane vriendelijk zei ..We hadden namelijk afgesproken, dat Eustacie met u zou trouwen, om in uw verzameling naar den vermisten ring te kunnen zoeken." „Heel aardig idee zei sir Tristram spottend. „Ja hè t" zei Eustacie. „Maar nu we niet weten, wie de schurk is, hoeft 't niet." Ludovie keek Shield strak aan. „Tristram, je weet iets Shield keek op hem neer. „Toch niet. Maar Plunkett is doodgeschoten door iemand, die den talisman-ring wou hebben, en anders niets. Als jij "t niet bent, weet ik er nog maar één, ilie 't gedaan kan hebben." Ludovie was iets omhoog gekomen, zijn neef met saamgetrokken wenkbrau wen aankijkend. „Ja maar. hij ge loofde me Hij alleen „Zóó onvoorwaardelijk," zei Shield, „dat hij je aanried, je te laten arres teeren terwijl er voldoende bewijs tegen je was, om je aan de galg te helpen. Heb jij je nooit afgevraagd, waarom bij dat deed Ludovie maakte een afwerend ge baar. „Hij wou natuurlijk wat graag in mijn schoenen staan, maar... daar een moord voor te wagen. hij Eustacie liet een blijden kreet hoo ien. „Basil liep zij, in haar handen klappend. „Ja, natuurlijk, hij is 't. ge weest Dat ik daar niet eerder aan ge dacht heb Juffrouw Thane, mijn neef Basil heeft 't gedaan u kent hem niet, maar 't is heusch veel beter, want hij loopt met zoo n mallen hoed, en ik kan hem echt niet uitstaan „O ja. dan neem ik hem graag voor den schurk, in plaats van sir Tristram.' zei Sarah. „Ik wou neen aanmerking maken op je keus, 'naar eerlijk ge zegd vond ik sir Tristram lang niet kwaadaardig genoeg." Sir Tristram keek ietwat vroolijk. Ludovie zei „Wacht even, Eustacie "l Is nog niet zekerLaai me eens nadenken." „Je hoeft niet te denken, neef. Basil móét 't zijn, want hij wil dolgraag lord Lavenhain worden, en er is nie mand anders." „Ik geloof nooit, dat hij zijn hals zoo wagen zou," zei Ludovie. „Heeft de Beau óóit, iets gewaagd ..'t Is iemand geweest, die een zak doek van jou kon bemachtigen, om naast het lijk te leggen, Ludovie," redeneerde Shield. „En die wist, dat Plunkett dien avond in Slaugham at, en minstens vermoedde, dat hij langs het pad door de boschjes naar huis zou gaan." -v.Jawel, maar kalm een moord bera men. om van mij af te komen, en dan net te doen. of hij mij gelooft.Vee, dat kan ik niet aannemen „Sst zei juffrouw Thane. „Ik vind de heele kwestie zoo klaar als den dag. Hij had geen plan beraamd misschien was hij nooit verder gekomen dan den wensch, dat er iets gebeuren zou met Ludovielord Lavenham bedoel ik...." „Zeg maar Ludovie," zei de jonge man, haar lachend aankijkend. „Ik reken u bij de familie." „Dat doet mij genoegen, want ik verzeker u, dat ik me heelemaal in dit avontuur verwikkeld voel. Valt u me niet in de rede Hij dacht zoo wel eens, zullen we zeggen, hoe prettig 't zijn zou, als Ludovio een ongeluk kreeg. Hij wou daar zelf niet op aan sturen. want hij was de opvolger, dus zou hij 't eerste verdacht worden. Maar toen verloor Ludovie den talisman-ring. en Basil begreep. Vee, toch niet In 't. eerst begreep hij niets. Maar Ludovie speelde in zijn kaart. 't was eigen lijk je eigen schuld, Ludovie je hebl Basil op een te zware proef gesteld." „Ik Geen kwestie van zei Ludo vie verontwaardigd. „Dan weet je er niets van. Met wat toeval samen heb je Basil gewezen, hoe hij van je af kon komen. Je werd woe dend op dien man, wiens naam Eustacie niet meer weet en ik ook niet en je had stevig gedronken, denk ik, en...." „Zeer juist," zei sir Tristram. „Gaal ii maar door." „Hij had een kwaden dronk, llij sloeg geweldig door, denk ik, en zwoer, dat hij zich wreken zou. Deuk nu eens na, Ludovie Wist Basil niet. dat je dien man op wou wachten dien bewns- ten avond t" „Dat weet ik niet. Ik heb 't in ieder geval niet stil gehouden. Basil wist de heele geschiedenis." „Dat spreekt," zei juffrouw Thane. „Maar dan lag 't toch voor de hand Daar hoefde hij geen plan voor te bera men. Hij hoefde alleen maar in de bosch jes op dien man te loeren, en een zak doek van jou naast liet lijk te leggen en den ring te stelen. En daarna hoefde hij alleen maar voor je op te komen. Hij lijkt me lang niet dom." Zij deed haar oogen dicht en zei, met de stem van een helderziende „Hij heeft beslist een zeer ongunstig voorkomen." „De Beau zei Ludovie. „Heele maal niet Juffrouw Thane deed haar oogen open. „Hoe is hij dan „Heel erg beleefd," zei Eustacie. „Hij heeft echte fijne manieren." r Waar „leeft" men voor, indien MEN NIET ETEN KAN Indigestie maakt het leven een last. Men ziet alles zwart in, men geraakt kregel, want er bestaat niets, waardoor het humeur zoo beïnvloed wordt als voortdurende slechte spijsvertering. De eerste kenteekenen van maagbezwaren zooals gassen in de maag, opgeblazenheid, een gevoel van druk king in de maagstreek, slaperigheid na de maal tijden, zure oprispingen, slapeloosheid, veroor zaken een gerechtvaardigde ongerustheid. Inderdaad vraagt de lijder zich af, ten rechte, of deze bezwaren geen voorloopers zijn van meer ernstige aandoeningen. Zoodra zich het eerste kenteeken van ongesteldheid voordoet, gebruik dan Gebismureerd Magnesium. In drie minuten zal dit niet alleen alle bezwaren doen ophouden, maar bovendien, door de teerge voelige maagvliezen te versterken, belet dit het invreten van de overmaat van zuur, die zich ontwikkelt ten gevolge van een te langzame spijsvertering. Vergeet niet, dat gij Uw voedsel in 2 of 3 uren behoort te verteren. Indien de spijsvertering langer duurt en de bovengenoemde verschijnselen zijn. daarvan de kenteekenen dan komt dit, omdat Uw maag slecht werkt en een kleine dosis Gebismureerd Magnesium-poeder is daarvoor het aangewezen middel. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a 1.per flesch of 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26